Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z komputerem po złożeniu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 13 11 2012 - 19:59

Hej, czesc, witam.
Zaczne od tego, ze mozliwe ze wszedlem w zly dzial, jesli tak to prosze o przeniesienie oraz przepraszam, jestem nowy Dołączona grafika

Moje pytanie, a chyba bardziej problem brzmi nastepujaco,
Zdecydowalem sie na zlozenie komputera (tzw. skladak) kupilem wszystkie potrzebne mi czesci do tej akcji.
Mianowicie, podlaczylem wszystkie czesci , podlaczylem wszystko pod zasilanie, wszystko dziala.
Przychodzi teraz do tzw. testu plyty glownej , processor przechodzi test sukcesem, ramy tak samo lecz niestety ciagle swieci sie lampka 'vga led' oraz "bios led" i teraz moje pytanie brzmi czy to problem z karta czy lecz biosem ?
Plyta glowna nazywa sie
" Asus m5a97 evo r2.0 "
a Karta graficzna
" XFX ATI Radeon HD 6870 1gb GDDR5"
Wiecie moze, w czym moze lezec problem ?

Jakbyscie mieli watpliwosci do tego co napisalem, lub cos jest nie zrozumiale. Prosze smialo pisac )

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 11 2012 - 21:33

Popatrz dobrze w instrukcję a jak nie to poszukaj sobie w internecie powiększenie płyty tam masz na brzegu płyty głównej gniazdo w GigaByte jest to F_Panel (Front Panel Jumper) w ASUS-sie jest to gniazdo oznaczone P2L-B System Panel Connectios.i tam źle podączyłeś przewody.

  • 0

#3 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 13 11 2012 - 21:45

Podlaczone sa dobrze, reset oraz zasilanie chodzi.
Chodzi o to, ze gdy wlaczam komputer wszystkie wiatraki sie wlaczaja, procesor takze chodzi ale niestety na monitorze caly czas jest czarny ekran.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 11 2012 - 21:49

To nie możliwe jeśli składałeś je z nowych podzespołów to musiałeś źle gdzieś podłączyć kable.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 13 11 2012 - 21:50

  • 0

#5 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 13 11 2012 - 21:53

hym, bardzo duzo czytalem na ten temat, i takze zalecane jest wyciagniecie tej "bateryjki" nie wiem czy to pomoze.
Takze, mowia ze cos z ram'em.

To jest tak, ze sa 4 lampki i 2 gasna, i 2 zostaja
Gasnie od procesora, oraz od ramu i zostaje lampka od VGA oraz boot.

a dodam jeszcze, ze dysk zostal przelozony ze starego komputera, nie formatowalem go ani nic. jak byl tak jest, nie wiem czy to ma znaczenie.
  • 0

#6 Souttle

Souttle

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 11 2012 - 13:49

Tak moim skromnym zdaniem to coś źle podłączyłeś, na starym komputerze miałem to samo, pogrzebałem z kabelkami i jak ręką odjął.
  • 0

#7 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 11 2012 - 18:22

Powiem Ci ze siedze przy nim juz 3 dni. Po internecie latam prawie caly czas, sil juz nie mam..
Pomyslow nie mam, a co do podlaczenia, nie wiem czy jest to mozliwe sprawdzalem wszystkie mozliwe opcje.
  • 0

#8 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 14 11 2012 - 21:22

a dodam jeszcze, ze dysk zostal przelozony ze starego komputera, nie formatowalem go ani nic. jak byl tak jest, nie wiem czy to ma znaczenie.

Przy wymianie płyty głównej należy sformatować partycję systemową i wgrać na nowo system operacyjny (czysta instalacja) + odpowiednie sterowniki z płyt dołączanych do poszczególnych podzespołów. Bez tego spodziewaj się (prędzej bądź później) problemów z działaniem systemu oraz komponentów.

A tak w ogóle to podaj pełną konfigurację swojego sprzętu!
  • 0

#9 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:11

Czyli mam rozumiec, ze problem moze lezec takze z dyskiem?
Oczywiscie juz podaje

Plyta Glowna - Asus M5a97 EVO R2.0

Procesor - AMD Black Edition Phenom II X4 965 Processor CPU 3.4GHz AM3 Socket Quad Core
Pamiec RAM - Corsair XMS3 PC Memory 8 GB DDR3 SDRAM 2x4GB DIMM 240-pin 1600 MHz CL9 1.65V
Karta Graficzna - XFX ATI Radeon HD 6870 PCI Express 2.1x16 1GB GDDR5 Graphics Card HDMI 900MHz
Zasilacz - OCZ ZS Series 650W ATX 80+
Obudowa - Zalman Z9 Plus ATX Mid Tower PC Gaming Computer Case
  • 0

#10 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:31

Zasilacz wygląda ok. Dla pewności popytaj jednak i sprawdź czy nie możesz pożyczyć innego i na nim przetestować swój sprzęt.
  • 0

#11 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:38

wiesz niestety nie mam takiej mozliwosci..
A troszke szkoda wydawac kolejnych pieniedzy po czym okaze sie ze to nie to.
Dzis specjalnie kupowalem druga karte graficzna, nic nie pomoglo.

  • 0

#12 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:41

Wyjmij kartę ze slotu, slot przedmuchaj, sprawdź kartę w innym slocie. Sprawdź też poprawność podłączenia wtyczki 24pin oraz 4+4pin do płyty głównej.
Jak to nie pomoże to spróbuj zmierzyć napięcia podawane przez zasilacz miernikiem.

  • 0

#13 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:43

Karte w innym slocie, juz probowalem. Lecz bez skutkow
  • 0

#14 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:45

A pozostałe moje porady z wcześniejszego posta?
  • 0

#15 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 11 2012 - 22:52

tak, wlasnie sprawdzalem poraz kolejny i wszystko jest okej niby..
Tylko zastanawia mnie takze, dlaczego pali sie lampka "BOOT_DEVICE_LED"
  • 0

#16 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 15 11 2012 - 00:03

A nie lepiej zamiast kupować drugą kartę graficzną iść do serwisu komputerowego i zapłacić im te kilkadzesiąt złotych niech sprawdzę. Myślę, że przyczyna może leżeć po stronie płyty głównej jakiś kondensatorek czy cuś, chociaż wiele innych opcji też jest możliwych. Ja rozwiązywałbym to po koleji, podłączenie każdego podzespołu do innego sprawnego kompa :)
  • 0

#17 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 15 11 2012 - 00:17

tak to prawda, masz racje ..
Glupota to bylo, ale coz nic nie poradze. Jestem lekko zirytowany ta sprawa, poniewaz spodziewalem sie innego efektu koncowego :)
Niestety nie mam mozliwosci podpiecia oto tych podzespolow pod sprawdzonego kompa. :c
Jutro zapewne zaniose go juz do serwisu, nie mam sily doslownie. :)
  • 0

#18 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 15 11 2012 - 20:30

Jak już sprawdzą / naprawią w serwisie to napisz nam co i jak było nie tak z tym sprzętem i jakie rozwiązanie zastosowano.
  • 0

#19 criskoo

criskoo

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 24 11 2012 - 10:32

Otoz tak, komputer zostal oddany tydzien temu wczoraj dopiero zostal odebrany :)
Jaki byl powod?
Plyta glowna, zostala uszkodzona podczas instalacji, badz wadliwa przy zakupie :) Zostala zainstalowana nowa plyta glowna, i smiga wszystko jak powinno :)
Dziekuje wszystkim, ktorzy zainteresowali sie moim problemem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych