Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z kartą dźwiękową ! help !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sis_mgd

sis_mgd

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 10 2008 - 17:46

witam,
kupiłam komputer w stanach (e-machines), na którym był system vista, ale nie podpasował mi, więc zainstalowałam xp (teraz widze, że nie przeszedł testu oryginalności, pewnie piracka płyta?). po zainstalowaniu nowego systemu komputer nie wykrywa karty dźwiękowej, kiedy próbuje odtworzyć plik multimedialny, pojawia się komunikat:
Brak karty dźwiękowej.
Na komputerze nie została zainstalowana karta dźwiękowa lub karta nie działa prawidłowo. Jeżeli karta nie została zainstalowana, należy ją zainstalować przed rozpoczęciem słuchania dźwięku w cyfrowym pliku multimedialnym. Jeżeli karta jest zainstalowana, należy rozwiązać problem na podstawie informacji zawartych w dokumentacji karty.
Identyfikator błędu = 0x80040256, Identyfikator rozwiązania = 0x00000000

nie mam żadnych dokumentów od komputera ani płyt ze sterownikami, po rozebraniu jednostki dowiedziałam się, że mam Realteka RTL8100C. próbowałam ściagnąć sterowniki, najpierw pojawiał się problem niezgodności z systemem, potem zdobyłam płytę z realtek AC'97 audio, zainstalowałam, ale to też nie rozwiązało problemu. wprowadziłam poprawki do systemu, różne aktualizacje itp. nadal cisza. być może robiłam coś niepokolei, badź nieprawidłówo, nie wiem, nie znam się kompletnie na tych sprawach.
Windows xp service pack 1
żaden program nie mówi nic o mojej karcie dźwiękowej
w menedżerze urządzeń nic o niej nie ma w zakładce kontrolery dźwięku, wideo i gier, nie ma nawet jej nazwy
to samo w programie aida32 (karta jest zintegrowana z płytą główną)
Właściwości płyty głównej
ID płyty głównej 01/31/2008-MCP61SM-GM-6A61KE11C-00
Nazwa płyty głównej Nieznane
Właściwości magistrali FSB
Typ magistrali AMD Hammer
Rzeczywista częstotliwość taktowania 210 MHz
Efektywna częstotliwość taktowania 210 MHz
a o karcie nic w multimediach
czekam na kogoś, kto potrafi się z tym uporać
pozdrawiam ;(

  • 0

#2 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 27 10 2008 - 18:43

Zainstaluj SP3. Sprawdz w biosie czy masz włączoną kartę dzwiękową.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych