Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z kablem USB w pqi portable hdd h560 320gb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 otodao

otodao

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 10 12 2009 - 20:40

Witam

mam problem z kablem USB w pqi portable hdd h560 320gb. Mianowicie, przy podłączeniu kabla z końcówką na jedno USB, dysk działa bez zarzutu. Problem pojawia się, gdy zostaje podłączony kabel z podwójnymi końcówkami do USB, system nie widzi dysku (gdy podłącze do komputera jedno USB, jak i również dwa), a sam dysk ma zapalaną kontrolkę, a więc prawdopodobnie jest zasilany, kręci się, ale tak jakby nie mógł wystartować (jak wadliwe cd). Sprawdzałem na komputerze stacjonarnym, jak i na laptopie, w obu przypadkach to samo. Czy to wina dysku, czy może wina kabla? Ktoś miał może podobnym problem? Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 12 2009 - 11:50

To normalne, że dysk jest zasilany ze złącza USB, no chyba, że kupiłeś wersję z zasilaczem osobnym (trudno teraz kupić taki zabytek). Wraz ze wzrostem odległości zmieniają się parametry złącza (spróbuj miernikiem zmierzyć). Tym bardziej, gdy się łączy kable różnej jakości. Jeśli zależy Ci na długim kablu do połączenia dysku to kup kabel USB ze wzmacniaczem sygnału.

  • 0

#3 Cosinus

Cosinus

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 02 2010 - 14:48

Witam,
ja również jestem posiadaczem tego tyski i mam podobny problem
Wszystko jest ok dysk jest wykryty dopóki nie spróbuje czegoś skopiować, przy 1 próbie wywala mi na pasku zółty trójkąz z wykrzyknikiem i nie mozna nic na ten dysk zapisac widze go w systemie ale nie ma na nim żadnych plików tylko puste foldery ;/
i niestety ten sam bład wystepuje również czasem gdy dysk jest pod 1 usb ; /

Użytkownik Cosinus edytował ten post 26 02 2010 - 14:50

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych