Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z Firewallem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 elasigi

elasigi

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 07 2008 - 08:59

mam windows xp professional, w wersji niemieckiej i nie moge znalazc dyskietek oryginalnego oprogramowania, zginely gdzies w czasie przeprowadzki. problem polega na tym ze nie moge uruchomic internetu. Polaczenie miedzy routerm a Pc funktionuje, ustawienia sa prawidlowe bo poröwnywalem z drugim PC, dostaje meldunek zeby ustawic firewall , ale firewall zostal skasowany przez mojego syna , zostal skasowany bo mialem trojana i möj syn go wykasowal.Oboje jestesmy lailami komputerowymi wiec szukam pomocy na forum. Jak pröbuje naprawic ten blad wyskakuje okienko zeby wsadzic dysketke z Windows, a ja jej niestety nie moge znalezc, mam tylko windows xp Home ale tej nie przyjmuje. Podobno trzeba wgrac nowy silownik , ale jak i skad go sciagnac.

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 28 07 2008 - 20:25

Witam.

A jakiego firewall'a używałeś wcześniej? Bo jeśli mówisz o zaporze windows'a to nie ma możliwości, żeby całkowicie Ci zablokowała dostęp do sieci.

Ale prawdopodobne jest także to, że trojan/wirus którego miałeś na tyle 'naśmiecił' Ci w systemie, że poblokował połączenia lub nawet pousuwał potrzebne komponenty.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 elasigi

elasigi

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 28 07 2008 - 20:38

Witam.

A jakiego firewall'a używałeś wcześniej? Bo jeśli mówisz o zaporze windows'a to nie ma możliwości, żeby całkowicie Ci zablokowała dostęp do sieci.

Ale prawdopodobne jest także to, że trojan/wirus którego miałeś na tyle 'naśmiecił' Ci w systemie, że poblokował połączenia lub nawet pousuwał potrzebne komponenty.


---
Pozdrawiam
Hugster


jezeli ten trojan cos mi uszkodzil to jak mozna to znowu wgrac, problem bo nie znalazlem oryginalnej dyskiety, . Czy mozna cos takiego sciagnac z netu, mam jeszcze drugi PC.
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 28 07 2008 - 20:50

Witam.

Nadal nie napisałeś, jakiego FireWall'a używałeś.

Jeżeli system był 'zaatakowany', zawirusowany to najlepiej jest postawić system na nowo. Oczywiście można bawić się w czyszczenie, 'odbudowę' ale nigdy tym sposobem nie uzyskasz 100% stabilności - takiej, jaka jest tuż po instalacji nowego systemu.



---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 elasigi

elasigi

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 07 2008 - 17:50

Firewall chyba oryginalny, bo byl juz wgrany, a ze jestem laikiem to nie wiem co dalej. Dysku z windows nie moge znalezc , a bez tego nie dam rady , chyba zeby sciagnac cos z netu. Na pewno jest walniety Firewall bo dostaje odpowiedz, jak chce wejsc do ustawien Firewala, ze go nie ma. Mam jeszcze pytanie, czy mozna sciagnac Firewalla z mojego drugiego PC i wgrac go , ale to znowu inny system XP Home.
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 02 08 2008 - 22:05

pamiętam że jak mi net nie działał to wtedy miałem trojana , pomógł scan Combo FIX ^_^
  • 0

#7 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 08 08 2008 - 19:31

Najlepiej zainstalować od nowa system. Ale całkiem możliwe, że przed usunięciem Firewalla sieć była zablokowana i jest tak do tej pory bo na pewno jakieś pliki zostały z Firewalla...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych