Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z ESI MAYA 44


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrokuu

mrokuu

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 01 04 2008 - 15:26

siema!
Bawie się troche w nagrywanie i
postanowiłem poprawić troche jakość nagrań. Zainwestowałem więc w dźwiękówke i sprzęt który ją pociagnie: Esi maya 44, athlon 64X2 2gb ramu i jakaś tam płyta głowna na sata no i mam taki program, ze jak podlaczam gitare do kompa to mam normalny odsłuch z jakimiś efektami reeverbem chorusem itp spro tych programow (guitar rig, amplitube, guitar combos...) no i na czystym dźwięku fajnie nie ma opóźnienia takiego i lepsza jakość ale.... non stop na drugim planie słysze buczenie (wcześniej miałem SB live i tego nie było wiec nie wina programu) buczenie pozostaje nawet kiedy odłącze gitare razem z kablem od kompa) Buczenie szczególnie uwydatnia się kiedy włącze jakiś kompesor albo przester wtedy jak przestaje gać jest niemal tak głośne jak gitara. co to kur... jest;.?

  • 0

#2 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 01 04 2008 - 18:42

Może wystarczy ściszyć suwak od wejścia Line-In w opcjach regulacji, stąd te zakłócenia? zbyt wysokie podbicie sygnału, możesz spróbować regulacji na korpusie gitary potencjometrem volume..

  • 0

#3 mrokuu

mrokuu

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 01 04 2008 - 21:04

nie nie....zmieniałem czułosć i po podgloszeniu w kompie to samo.... to jest naprawde nieznosne
  • 0

#4 Snake12

Snake12

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 01 04 2008 - 21:23

moze masz niewyciszony mikrofon ,albo ustawienia karty,albo kable szwankują ????? sprawdż
  • 0

#5 mrokuu

mrokuu

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 01 04 2008 - 22:15

też nie. Gdybys czytał dokladnie bys wyczytał kabli nawet nie podlaczam i juz buczya ustawienia karty no nie wiem to kto pomoze?
  • 0

#6 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 02 04 2008 - 19:01

Może zwyczajnie oprogramowanie karty "kłóci" się z programami nadającymi efekty (chorus, distortion itp.) Możesz spróbować skasować je wszystkie i jeśli to pomoże, instalować pojedynczo, aby wyhaczyć "zbrodniarza". Sprawdź czy na stronie producenta nie ma uaktualnień też. Zwykle diabeł tkwi w detalach:)
  • 0

#7 mrokuu

mrokuu

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 04 2008 - 07:39

nie ma opcji miałem dokładnie te same programy,tyle że z SB live i nie było tego. Mam do wyboru albo podglosze wejscie liniowe i slsyze piszczace buczenie albo ścisze wejscie liniowe i mam w pip szumów.

nagrałem te chu.....we szumy....
http://www.voila.pl/144/m845p/?1
na poczatku podgłosilem line in na karcie i sciszyłem volume (więcej buczenie i troche szumów) w programie do gitary a pod koniec ściszyłem line in w karcie i podglosiłem voumie w programie (wiecej szumów i troche niej buczenia)
  • 0

#8 mrokuu

mrokuu

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 04 2008 - 20:13

kurde no nikt nic nie wie:(?
  • 0

#9 Snake12

Snake12

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 03 04 2008 - 20:53

Ja mam do ciebie jedno pytanko .Ty nagrywasz to na jakis mikrofon????Czy odrazu na kompa
  • 0

#10 mrokuu

mrokuu

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 04 2008 - 21:50

od razu na kompa
  • 0

#11 Snake12

Snake12

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 03 04 2008 - 22:00

No i widzisz i może tu nawet tkwi jest problem??? Postaraj sie pożyczyć od kogo jaki pojemnościowy mikrofon i wtedy nagrać ???Może wtedy zniknie.. hmmm ale pewnie to i tak nie przez to .

hehe głupie pytanie

1.jak blisko komputera , dokładniej monitora to nagrywasz???:)
2.Moze twoja gitara ma 'niewyekranowaną" elektronikę w gitarze ????

  • 0

#12 mrokuu

mrokuu

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 04 04 2008 - 06:53

przecież napisałem że szumy są nawet jak nie jest żaden kabel do kompa podlaczony i właczone nagrywanie, nie bede nagrywać pojemnosciowka bo na SB live nagrywałem przez line i tu też bede a pytam skąd te szumy? o to mi chodzi gitara i kable mi nie buczą i nie szumią. czytaj posty a potem odpisuj.

  • 0

#13 mrokuu

mrokuu

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 06 04 2008 - 09:47

??

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych