Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem vista .. instalacja programów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 k4rolex

k4rolex

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 25 05 2009 - 14:25

Mam dziwny problem... jak instaluje jakieś programy (nie z wszystkimi mi sie tak działo), ale na przykładzie głupiego antyvira (norton internet security). Włączam instalacje i kiedy wyskoczy już okienko ze stanem instalacji to dzieją się dziwne rzeczy :/ Mozilla na której sobie coś tam robie * zawiesza się, gadu gadu to samo... ogolnie wszystko przestaje działać... nawet z czasem zawiesi się okno z instalacją:/... wkurzające to jest, bo sobie zainstalowałem viste zeby zobaczyć czego to warte i juz na wejściu takie rozczarowanie :/... komputer w miare nowy mam, wiec nawet nie chce mi sie podawać konfiguracji bo to nie od tego... jesli wie ktos ock to niech napisze z góry dziekowac ;D

  • 0

#2 michu552

michu552

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 27 05 2009 - 17:28

Przeskanuj sobie kompa jakimś programem, ja polecem Ad-Aware. Może to virusy, a jak nie to zrób defragmentacje.

  • 0

#3 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 29 05 2009 - 22:09

A może masz po prostu za słabego kompa na vistę ??
Podaj cały konfig ...

Ilu bitowa vista ??
  • 0

#4 michu552

michu552

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 29 05 2009 - 23:11

Właśnie, możę po prostu masz zasłabego peceta na ten system (2 Gb ramu zalecane do wydajnej pracy systemu)
  • 0

#5 k4rolex

k4rolex

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 06 2009 - 12:53

Właśnie, możę po prostu masz zasłabego peceta na ten system (2 Gb ramu zalecane do wydajnej pracy systemu)


AMD Athlon 64 X2 5200
2GB ram (good ram chyba)
PALIT GeForce 9600GT
i dysk 250gb ...

raczej to nie od konfiguracji ani wirusów... bo dwa razy świeży sys instalowałem i 32bitowa Vista oczywiście
  • 0

#6 michu552

michu552

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 01 06 2009 - 18:35

Sprzęt dobry zalecany dla Visty hmm.. może ktoś się wypowie co miał taki problem i znalazł rozwiąznie...
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 06 2009 - 18:36

Kolego opisując problem, dałeś sam odpowiedź, wystarczy odrobinę spostrzegawczości uważnego czytania nawet własnych wypowiedzi, oraz znać podstawowe prawo obowiązujące przy instalacji nawet najprostszego programu.
Podstawowe prawo zachowania zasad instalacji programów w komputerze:
1) Przed instalacją wyłączamy wszystkie zbędne uruchomione programy i to nie zależnie od posiadanego przez nas mocnego komputera.
2) W czasie instalacji nie uruchamiamy innych programów oprócz już uruchomionych takich jak system, program anty wirusowy, firewall oraz program anty-spyware. Programy te w czasie instalacji sprawdzają czy dany plik program nie jest zakażony jakimś szkodliwym programem wirusem.
3) Jeśli ściągamy dany plik lub program bezpośrednio z internetu czy z innego źródła jak np. płyt CD/DVD taki plik program dobrze jest sprawdzić/przeskanować przed instalacją programem anty wirusowym.
4) Po dokonaniu instalacji nawet jeśli nie jest to zaznaczone, to należy komputer zrestartować w celu dokonania odpowiedniego wpisu w rejestrze danych potrzebnych do odszukania i prawidłowego działania programu, by nie następowało zakłócenie pracy innych programów czy całego komputera.
5) Ostatnią rzeczą jaką należy dokonać to przeczyścić programem optymalizującym CCleaner lub Odkurzacz 11, z zbędnego pliku instalacyjnego i innych zapisów zbędnych już po instalacji.
Dopiero teraz możesz sobie tyle uruchamiać programów na raz na ile zdolny jest twój komputer, ale jak przesadzisz to nic już ci nie pomoże jak wyłączenie części programów.
I na koniec ważna uwaga, obsługa komputera to nie wyścigi kto szybciej operuje myszką czy klawiaturą i nikt cię nie goni jeśli ktoś cię pogania to jedna na to rada "Spadaj gościu na drzewo liście malować", i z takim nie prowadzicie konwersacji.
Jak uważnie przeczytałeś post to masz odpowiedź na twój problem.
Życzę powodzenia.
  • 0

#8 k4rolex

k4rolex

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 06 2009 - 12:25

zdziwisz się kolego :sciana: , bo prócz instalatora nic nie włączałem w tle, specjalnie :nuke: ... do dalszej części wypowiedzi niezbyt chce mi się zostawiać komentarz...
  • 0

#9 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 02 06 2009 - 12:52

A może zainstaluj SP1, u mnie po instalacji SP1 dużo się poprawiło w Viście. :sciana:
  • 0

#10 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 02 06 2009 - 20:26

Daj logi do działu "bezpieczeństwo" z Hijacka i Combofixa
dostępnych stąd
/HijackThis-and-...ofix-t5072/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych