Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] laptop się zawiesza podczas oglądania filmów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kbrs

kbrs

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 10 2012 - 18:35

Witam

Mam taki problem z laptopem który meczy mnie już od jakiegoś czasu i na razie nic nie pomaga.
Podczas ogladania filmów (czasem też kiedy słucham muzyki, ale bardzo rzadko) odtwarzacz się zawiesza, po prostu nagle jest totalna zwiecha systemu, trwa dokładnie minute i przez ten czas nie mogę zrobić prawie nic. Nie działa odpalenie menadżera poprzez alt+ctrl+del, nie moge włączyć żadnego nowego programu, a te które są włączone chwilę podziałają ale w ciągu tej minuty też się zawieszą. Wczytywanie stron także wtedy nie działa. Do oglądania filmów używam zwykle vlc playera, ale z innymi jest zwykle to samo. Do muzyki jest iTunes ale to zdarza się na szczęście sporadycznie.
Sprawdziłem użycie pamięci i procesora podczas takiej zwiechy, menadżer był włączony wcześniej i pokazał mi zużycie procesora na poziomie ok 12%, pamięć RAM w ok. 50% wyglądało to dość normalnie, w tle mam włączonego jedynie avasta+spybota, czasem też przeglądarke. Ogólnie utrzymuje porządek na laptopie, wyczyściłem go ccleanerem, nie mam właściwie żadnego 'podejrzanego' softu, w tle chodzi jak najmniej zapychaczy. Zwykle reset laptopa pomagał i po nim film leciał już normalnie, ale dzisiaj miałem wyjątkowa sytuacje że film sie ciął dosłownie co 5-10 minut, czasem nawet częściej nie dało się go praktycznie oglądać. Nie wiem czy to ma znaczenie że był w formacie .mp4. Laptop ma 4 lata, procek intel core2 duo 1,83 t5550, 3 giga ramu, grafika ati mobility radeon hd 3400 series, windows 7 64bit.

Co można na to poradzić?

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 10 2012 - 18:45

Sprawdź temperatury na procesorze i GPU(karcie graficznej) programami: Core Temp oraz OCCT.

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 10 2012 - 18:47

Mógłbyś też podać S.M.A.R.T dysku z programu HDTune

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 09 10 2012 - 18:50

  • 0

#4 kbrs

kbrs

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 10 2012 - 19:34

Takie pytanie, co to jest ten SMART? ściągnąłem ten program ale nic tam takiego nie widzę. CoreTemp pokazuje 53-55 stopni obydwu rdzeni,
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 10 2012 - 19:44

Podaj screena z zakładki "health" i "error scan" ale przed tym wciśnij "start" i poczekaj aż zrobi się test.
  • 0

#6 kbrs

kbrs

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 10 2012 - 20:02

health:

Dołączona grafika

error scan (fast):

Dołączona grafika

wyglada chyba w porządku
  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 10 2012 - 20:06

A temperatura procesora w stresie oraz karty graficznej..?
  • 0

#8 kbrs

kbrs

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 10 2012 - 20:37

procek 83 stopnie, czym zmierzyc temp gpu? na zadnym wykresie te programy tego nie pokazuja, albo czegos nie widze.
  • 0

#9 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 10 2012 - 08:51

Jak widać wyszystko jest wporządku, przy każdej wartości jest "ok". Obecna temperatura jest dobra a nawet powiedziałbym , że bardzo dobra
Jak widać niżej bywała gorsza, powyżej 100, choć dla niektórych dysków temperatura równa 100 jest dobra. Nic dodać nic ująć, jak już wspomniałem wyżej z wyników programu wszystko wydaje się działać bez zarzutów.

Odinstaluj iTunes i tego Avasta+Spyboota i sprawdź czy laptop będzie się nadal zawieszał.
Sprawdź również czy w tle nie robią ci się jakieś aktualizacje.

Można by było również wykonać czysty rozruch systemu:

Start -> msconfig -> ogólne -> uruchamianie selektywne -> odznacz "załaduj elementy startowe" -> zastosuj -> OK ( po komunikacie naciśnij "uruchom ponownie" komputer się zresetuje)

Temperatura procesora 83C jest z stresie czy w spoczynku? temparaturę GPU zmierzysz programem
GPU-Z

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 10 10 2012 - 09:34

  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 10 2012 - 11:39

83 stopnie to dobra temperatura dla Core2Duo? 100C to jest max., a 70-75 to normalna i akceptowalna temperatura w stresie dla tego procka; zresztą nie napisał po jakim czasie uzyskał taką temperaturę i w jaki sposób. Temperaturę GPU masz w zakładce monitoring.

Dołączona grafika

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zawieszanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych