Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem koputerowo-internetowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 marrcin00

marrcin00

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 04 2008 - 14:48

Witam serdecznie wszystkich
Mój problem jest specyfikacji internetowej, chociaż wydaje mi się też że trochę komputerowej. mianowicie ma łącze 256kb/s gdy sprawdzam prędkość neta wychodzi ok. 256kb/s, prędkość ściągania też jest w porządku ok. 35kb/s problem w tym że strony włanczają mi się bardzo wolno ( sprawdzałem u kolegi który też ma 256 i u niego włanczają się o wiele szybciej). czy jest to może spowodowane tym że mam za mało RAM, na kompie mam zainstalowanego Windowsa XP najnowsze SP2.

Dane mojego kompa:
256 Ram
AMD Sempron™ Procesor 2800+ częstotliwość taktowania 1,61
Karta graficzna Radeon 9250

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 09 04 2008 - 16:32

To jaki się ma komputer także wpływa na szybkość otwierania się przeglądarki, no a strony to już zależy od łącza.

  • 0

#3 marrcin00

marrcin00

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 04 2008 - 16:37

to mówisz że RAM'y pomogą, i stronki powinny otwierać się trochę szybciej??
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 09 04 2008 - 17:32

Nie no ładowanie się stron zależy od szybkości łącza :) Ramy i reszta mogą przyśpieszyć otwierania się np. Firefox'a.
Ale jeśli masz jakiegoś wirusa lub inne śmieci na kompie to może to wpłynąć w jakiś sposób także na szybkość otwierania się strony.
  • 0

#5 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 09 04 2008 - 18:42

a jak sprawdzasz u siebie predkosc ladowania stron to masz uruchomione jakies programy do pobierania plikow?
wiem, ze to blahe pytanie, ale moze zapomniales wylaczyc :)
  • 0

#6 marrcin00

marrcin00

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 04 2008 - 19:21

kompa mam sformatowanego, mam antywirusa Kasperskiego, to może wiesz czemu strony się wolno otwierają, koledze który ma takie samo łącze otwierają się o firlr szybciej, i warto dodać że żadko coś ściągam
  • 0

#7 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 09 04 2008 - 19:24

ale mi chodzilo, czy masz uruchomione jakies programy do sciagania, bo czesc z nich po instalacji
wpisuje sie do autostartu i uruchamia przy zaladowaniu systemu, jezeli sie wlaczy to moze udostepniac pliki
co w jakims stopniu moze spowolnic otwieranie stron

(prosze o poprawienie mnie jesli sie myle, ale nie sadze)

PS. pisze sie "rzadko" ;P
  • 0

#8 BlackJack

BlackJack

    Początkujący

  • 105 postów

Napisano 09 04 2008 - 19:25

To skontaktuj się z administratorem sieci w tej sprawie moze coś zapycha łącze...
  • 0

#9 igrek_raciaz

igrek_raciaz

    Początkujący

  • 95 postów

Napisano 09 04 2008 - 22:04

witam.
ja mam kompa zabytka:D p3 850mhz i 256mb ram
nie mam zadnego antywirusa i mam lacze radiowe wszystko smiga mi ladnie i nie narzekam stronki sie otiweraja szybko.
czestotliwosc mojej sieci 5ghz przy testowaniu szybkosci teoretyczna szybkosc sciagania 980kb/s ale standardowo 100kb/s
a czy szybkosc nie zalezy tez od karty sieciowej??
  • 0

#10 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 04 2008 - 22:28

Witam; po pierwsze marrcin00 pisze się 256kB/s a nie kb bo to są kilo bity a transfer masz w KB czyli w kilo bajtach jest to 8 krotna różnica. Po drugie transfer ściągania plików 35kB/s to wcale nie jest dobrze do fatalnie, sprawdź czy w opcji tam gdzie wpisujesz w Windowsie nr. IP i DNS masz aktywny Harmonogram pakietów QoS. Musi być aktywny zaznaczony zielonym ptaszkiem/znaczkiem. Po trzecie 256MB to wystarcza dla samego Windowsa z XP2, minimum musisz mieć 512MB szybciej strony będą się otwierały sam Firefoks rezerwuje dla siebie około 7MB + 50MB tag zwanej pamięci podręcznej. Po czwarte Kacperski to ci zajmie prawie połowę RAM-u. Do tego dochodzą zbędne procesy oraz śmieci w postaci zbędnych wpisów w rejestrach zbędne pliki, porzucone foldery po usuniętych plikach.
Dlatego zalecam 1). zwiększenie pamięci RAM, aktywacje QoS, instalacja Odkurzacza w celu usunięcia wszelkich zbędnych wpisów, ale dla Windowsa XP z SP2 i Kacperskiego 512MB będzie jeszcze za mało, jeszcze nie uzyskasz optymalnej prędkości.
Chyba że zamienisz go na Avasta, przeskanuj komputer programem Spybot-Search&Destry, zainstaluj XP-AntiSpy i nim powyłączaj zbędne procesy.
  • 0

#11 marrcin00

marrcin00

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 04 2008 - 17:44

Do ściągania mam zainstalowanego moorhunta, i wyłączyłem go że nie włancza się po uruchomieniu

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych