Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem karta sieciowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 suek555

suek555

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 04 11 2014 - 15:01

Witam

Mam następujący problem...


Laptop: Asus s300C

karta sieciowa: atheros ar9485wb-eg wireless network adapter
System operacyjny: Windows 8
Internet: UPC 60Mb
Router: Technicolor TC7200u

 

W laptopie jest bardzo niski download jeśli komputer jest podłączony poprzez wifi, upload pozostaje bez zmian w stosunku do połączenia po kablu.

Predkości na w/w laptopie:
Wifi: Download: ~3,5Mbps  Upload: ~5Mbps Ping: ~15ms
Kabel: Download ~50Mbps Upload ~5Mbps Ping: ~15ms

W domu są 4 laptopy i 1 komputer stacjonarny. W każdym z nich transfer nie różni się znacząco pomiędzy połączeniem po kablu a po wifi.

Felerny laptop działa tak bez znaczenia czy w sieci w tym czasie działają inne komputery

W czym może tkwić problem, bo zrobiłem już parę rzeczy:
zmiana sterowników
reset do ustawień fabrycznych windows 8

tryb awaryjny z obsługą sieci - transfer taki sam

zmiana kanałów/ czestotliwosci/ standardów wifi na routerze.

 

 

Dodam, że kiedyś na laptopie wszystko działało normalnie. Niestety nie jestem użytkownikiem w/w laptopa i nie jestem w stanie stwierdzić kiedy dokładnie nastąpiło spowolnienie. Wydaje mi się ze mogło to być związane z instalacją eduroam z UW bo zainstalował on masę rzeczy do obsługi sieci ale to tylko moje przypuszczenia najprawdopodobniej błędne bo problem nie ustał po resecie do ustawień fabrycznych ( jako że nie znam kompletnie windowsa 8 nie wiem czy jest to równoznaczne z formatem ).

 

z góry dziękuje wszystkim za pomoc

pozdrawiam



Użytkownik suek555 edytował ten post 04 11 2014 - 15:08

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 11 2014 - 16:24

Generalnie w ustawieniach karty:

Wylącz oszczędzanie energii

Włącz maksymalny zasięg/moc,

W opcjach zasilania sprawdź czy schemat zasilania nie zmienia ustawień karty - typu oszczędzanie enrgii itp.

Jak nie dasz rady daj zakładkę właściwości karty sieciowej - z menedżera urządzeń.



  • 0

#3 suek555

suek555

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 04 11 2014 - 16:49

Niestety to też juz próbowałem... Wszystkie schematy zasilania, max wydajnosc karty, min eydajnosc karty we wszystkich mozliwych konfiguracjach itp z laptopem pod prądem bądź odłączonym. Dodam, że nie ma różnicy czy laptop jest 30cm od routera czy 25m, bez znaczenia czy 1 kreska zasiegu czy 5. Cały czas te 3,5Mbps. Postaram sie dodać screeny wieczorem jak bede miał dostęp do tego komputera.

Użytkownik suek555 edytował ten post 04 11 2014 - 16:51

  • 0

#4 suek555

suek555

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 04 11 2014 - 18:52

niestety nie wiem dokładnie o którą zakładkę CI chodzi po kliknięciu we właściwośći w menadżerze urządzeń
Wklejam tą:
Niestety na innych komputerach mam tutaj więcej opcji ale na wszystkich jest windows 7.
1.jpg
Inne opcje:
adhoc 11n : Disabled
receive buffers: 256

scan valid interval: 60

Transmit buffers: 512

 

Wszystkie te opcje zmieniałem na chybił trafił w różnych kombinacjach i również niewiele to pomogło.

 

w zakładce zarządzanie energią też tutaj nie ma zbyt wielu opcji, tylko
"zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" i "zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera"


Użytkownik suek555 edytował ten post 04 11 2014 - 18:56

  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 04 11 2014 - 19:34

A wyłącz wszystkie programy z autostartu. Może po prostu robią się w tle aktualizacje systemu.

Sent from my I8190 using Tapatalk
  • 0

#6 suek555

suek555

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 04 11 2014 - 22:49

Niestety. Wszystko powyłaczane od dawna... Nawet kasuje wiekszosc procesów nie tylko te z autostartu, te które sie da... I nic. Może coś w usługach? Bo tam nie wiem co moge wyłaczyć ;)
  • 0

#7 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 11 2014 - 23:12

Sprawdź dokładnie model, ściągnij sterowniki - nie instaluj. Odinstaluj stare razem z softem jak jest. Wyłącz wi-fi w lapku zrestartuj, wyczyść rejestr. Zainstaluj nowe sterowniki. Możesz też odinstalować bluetooth razem z wi-fi - bardzo często są to powiązane urządzenia, a raczej softy od nich xD. Jak nie pomoże to spróbuję dorwać lapka z 8 i popatrzeć - ja mam 7.


  • 0

#8 suek555

suek555

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 05 11 2014 - 09:34

Ok, dzisiaj tak sprobuje zrobić. Ja to chyba jak sie wkurze to zmienie tą 8 na 7 bo juz mnie szlag trafia... Tylko nie wiem jak to bedzie w razie co z powrotem do 8, Bo nawet cdkeya nie przykleili na kompa ;) no ale musze poczytac.
  • 0

#9 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 05 11 2014 - 11:24

A recowery disc masz? Jak tak to z niego przywrócisz system. Zdaje się, że mozesz zamówić taki dysk jak go nie masz - oczywiście za opłatą xD - tylko nie wiem czy Asus coś takiego udostepnia (HP i Dell tak).

Pozdrawiam


  • 0

#10 suek555

suek555

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 05 11 2014 - 12:02

Tzn powiem tak... Gdyby to byl moj komputer nawet bym sie nie zastanawiał... Ale, że jest to komputer dziewczyny to jest płacz, a ze gwarancja a że to a że tamto. Jest dużo ukrytych partycji ale czy któraś jest recovery to nie wiem, sprawdze. A z dyskiem jakiegoś problemu nie bede miał, zamówi się ;))) tylko zastanawiam sie jak to jest z cdkeyem bo nigdzie go nie widze. Można go jakoś wyciągnąć z windowsa 8? powalcze z nim jeszcze dziś i jutro a jak nie to zrobie najwyżej normalny format i zainstaluje 7.
  • 0

#11 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 11 2014 - 09:28

A recowery disc masz? Jak tak to z niego przywrócisz system. Zdaje się, że mozesz zamówić taki dysk jak go nie masz - oczywiście za opłatą xD - tylko nie wiem czy Asus coś takiego udostepnia (HP i Dell tak).
Pozdrawiam

Recovery jest fabrycznie wgrane z sprzęcie Asusa. Aby uruchomić tą opcję wciskaj selektywnie F10 podczas włączania PC

Wysłane z mojego GT-I8190

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych