Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] czarny ekran po włączeniu komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cezario02

Cezario02

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 09 2012 - 20:26

Witam. Kilka dni temu zakupiłem nowe części tj.
Procesor - AMD FX 8120
Płyta - Asrock 990 Fx Extreme3
Pamięci - Corsair Vengeance (2x 4GB)

Poskładałem wszystko do kupy z ogromną starannością i komputer odpalił się bez problemu. Na dysku był wcześniej zainstalowany Windows 7 (na starych częściach) i także wystartował bezproblemowo. Planowałem oczywiście zainstalować świeżą kopię ale zanim to zrobiłem zainstalowały się różnego rodzaju update'y. Komputer wymagał ponownego uruchomienia, wyłączyłem go więc ale jak chciałem odpalić ponownie po kilku minutach ekran był czarny. Wiatraki działały normalnie, dysk dawał znaki życia ale po za tym NIC! "Piknięcia" także nie było. Proszę o jakąkolwiek radę. Czy mógł z jakiegoś powodu paść bios, bo wczesniej miałem takie przypadki?

  • 0

#2 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 13 09 2012 - 20:33

odłącz wszystkie napędy, pobierz najnowszy bios ( w zasadzie to jest pierwszą czynnością w nowym pc) i zaktualizuj go z pendrive. Sprawdz dokumentacje płyty czy nie mam na DVD opcji postępowania w takim przypadku.

Użytkownik sw29l edytował ten post 13 09 2012 - 20:41

  • 0

#3 Cezario02

Cezario02

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 09 2012 - 21:04

Jak zaktualizować bios skoro komputer nie startuje?
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 09 2012 - 22:21

Na sam początek zresetuj BIOS płyty głównej.

Pierwszy sposób -> Reset poprzez wyciągnięcie baterii z płyty głównej.
Drugi sposób -> Reset poprzez przestawienie zworki CMOS.
Trzeci sposób -> Reset poprzez wczytanie fabrycznych (domyślnych) ustawień BIOS-u z poziomu BIOS-u.

Po zresetowaniu włącz ponownie komputer, i daj znać czy problem nadal występuje.
Dobrze by było jakbyś podał jaki masz zasilacz marka/moc jest to również bardzo istotne.

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 13 09 2012 - 22:34

  • 0

#5 Cezario02

Cezario02

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 09 2012 - 16:30

Reset BIOS'u był jedną z pierwszych czynności jakie zrobiłem. Sprawdziłem też kości RAM'u i grafikę, są sprawne. Zasilacz to Chieftec 500 W. Sprawdziłem też wszelkie możliwe konfiguracje czyli bez grafiki, bez pamięci itd. Wydaje mi się, że płyta powinna sygnalizować np. brak pamięci jakimś dźwiękiem ale nic.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: czarny ekran monitor się nie włącza uruchomienie komputera włączenie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych