Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] błędy podczas grania w BF3 i Dirt3 przy nowym komputerze.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 10 2012 - 12:59

Witam!
Wczoraj w końcu złożyłem całkiem mój komputerek i stary poszedł w odstawkę :)
Dzisiaj na świeżo zainstalowałem Win7 HomePremium x64, zainstalowałem wszystkie sterowniki najnowsze ze stron producentów.
Problem pojawia się kiedy odpalam gry... Jak na razie BF3 oraz DiRT3. Po chwili grania wyskakuje błąd (w przypadku DiRT3) że aplikacja DiRT Executable przestała działać.
W przypadku BF3 po chwili grania znowu witam pulpit. Gra niby jest otwarta i działa ale nie można w nią wejść znowu.
Testowałem wszystkie części - Procesor - OCCT; Karta graf - wygrzewałem ją w FurMarku, Dysk oczywiście HD Tune i nic nie znalazło....
Trochę mnie dziwi jedna rzecz, w BIOS'ie na chłodzeniu Fera PRO i ustawieniach standardowych procesor ma 40* - troszkę duuużo jeśli chodzi o te chłodzenie i spoczynek. W OCCT po 10 minutach było 58*. W budzie mam dobry przewiew (4x120mm) i porządek z kablami.
Jeśli chodzi o napięcie to nie wiem czy wierzyć ale na linii +12V w BIOS'ie waha się na 12.300V

Jakieś propozycje co do wykrycia przyczyny?

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 03 10 2012 - 13:11

Przyczyny mogą być różne, np. gry piraty, brak patch'y poprawiających stabilność.

  • 0

#3 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 03 10 2012 - 20:34

Akurat te dwie gry to oryginał... ;/ zainstalowałem jako pierwsze by sprawdzić jak sobie mój sprzęcik radzi.
Wszystko zaktualizowane... Postaram się na czymś jeszcze przetestować bo tak nie może być ! ;/
  • 0

#4 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 04 10 2012 - 08:21

Z ciekawości... Ściągnąłem na szybko Battlefield Bad Company 2 - i na piracie to samo...
a i jeszcze 3DMark11 przeszedł cały... a w każdej grze po jakichś 10min jest wyjście do pulpitu

Crysis 2 - włączyłem í zauważyłem źe raz na jakiś czas jest freez ekranu. przy jednym z nich usłyszałem ze wkrecone na obroty wentylatory w karcie graf w momencie freeza ustały .
W sumie to samo dzieje się w BF3, jest freez na 5sekund i wtedy wyjście do pulpitu.
  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 04 10 2012 - 09:10

Kręcisz dodatkowo kartę jak grasz?

Użytkownik Celdur edytował ten post 04 10 2012 - 09:11

  • 0

#6 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 04 10 2012 - 10:01

Nie, nie podkręcam. Nie potrzeba mi jak na razie. Standardowo pracuje na 900Mhz.
Nie wiem czy na pewno, po dłuższych testach się okaże czy pomogło. Obniżyłem taktowanie karty do 850Mhz, pamięci nie ruszałem ani napięcia na rdzeniu. Włączyłem BF3 i nic się nie działo złego, tak jak powinno działać tak działało :)
Jeszcze potestuję czy w innych grach też będzie ok. Jeśli tak to stopniowo pójdę z rdzeniem wyżej co 10Mhz i testy :)

Swoją drogą, jeśli to poskutkuje to nie rozumiem czemu wypuszczają takie karty fabrycznie kręcone... ;/ Gdybym wiedział że tak będzie to bym kupił zwykłą wersję i sam sobie kręcił ;/
  • 0

#7 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 04 10 2012 - 11:46

Ta karta nie ma prawa się sypać na standardowym rdzeniu które w tym przypadku wynosi 900mhz.
Jeśli faktycznie tak jest to obejmuje Cię gwarancja i wymiana karty na nową ponieważ masz walnięta sztukę.
No a pamięci to w ogóle nie ruszaj bo nie ma sensu.

Użytkownik Celdur edytował ten post 04 10 2012 - 11:46

  • 0

#8 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 04 10 2012 - 22:37

dlatego jutro żeby się upewnić że to karta grafiki idę zamontować mojego 560ti koledze który ma podobny dosyć sprzęt a ja biorę od niego 460. jeśli jemu zacznie się sypać to karta leci na serwis. nawet wspomniane wcześniej obniżanie taktowania karty jednak nie pomagają.
  • 0

#9 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 05 10 2012 - 08:09

Jeszcze jak możesz to pożycz zasilacz od kolegi i zobacz czy przy innym nadal się wysypuje.

Użytkownik Celdur edytował ten post 05 10 2012 - 08:10

  • 0

#10 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 05 10 2012 - 08:50

no kumpel ma starszego brata jeśli chodzi o zasilacz i kartę, ocz stealthxstream2 600W i GTX460 :) Najpierw pójdę do niego z kartą. Jeśli u niego będzie ok a u mnie nawet na tej 460-tce będzie sie sypać to wtedy zasilacz pójdzie na drugi ogień do sprawdzania.
Nie wiem czy to karta się sypła czy nowiuśki zasilacz ma jakiś niedobór. Na poprzednim zasilaczu podłączyłem ten sam sprzęt (trochę ryzykownie bo to jakiś z czarnej listy ''Rasurbo'' 650W z dwoma liniami +12V) i śmigało bez problemu.
Do wieczora się dowiem :)
Kartę kupiłem używaną ale ma jeszcze 1,5roku gwarancji w Proline więc problemów raczej nie powinno być bo nigdy z nimi nie miałem. Martwi mnie jedynie fakt jeśli zabiorą kartę na 3 tyg ;/
Jeśli byłby to zasilacz to nawet nie minął tydzień więc mogę oddać sprzęt jako wadliwy i zwrot kasy lub wymiana od razu na nowy.
  • 0

#11 wlodarq

wlodarq

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 06 10 2012 - 13:03

No to tak...
W poniedziałek żegnam się z kartą grafiki na jakieś 3 tyg... Przetestowane części w dwóch komputerach. Zasilacz mój jest ok.
Po wyłączeniu gry zaraz wyłączyłem komputer. Wyciągając kartę jej PCB było strasznie nagrzane... Temperatura rdzenia może i była ok bo max 75* a średnio to 65-68* ale ogólnie to karta po chwili ''męczenia'' jej była strasznie nagrzana.
No i zostaje bez kompa na około 3 tyg :((
Dzięki Celdur za zainteresowanie tematem :) Pozdro

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: problem podczas grania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych