Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] Z poprawnym uruchomieniem Windows7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matt_Bw

Matt_Bw

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 09 2012 - 14:25

Witajcie
Jest to mój pierwszy post na forum, jeżeli piszę go w niedopowiednim dzialę proszę o wyrozumiałość.
Mam pewien problem ze swoim laptopem firmy asus, laptop nowy ok 6 miesięcy, posiadam na nim oryginalny Windows 7 Home Premmium.
Problem polega na tym iż przy włączaniu komputera wyskakują mi dwie opcję do wyboru przed dojściem do pulpitu..
1. Napraw komputer - nic nie daje, stoi w miejscu naprawa zamrożona
2. Odpal komputer w ostatniej znanej dobrej konfiguracji - też nic nie daje, następuję reset i to samo - pętla.

Chciałem wejść w tryb awaryjny lecz F8 nie reaguję, wyłączenie funkcji klawiszy programowych przez F-Lock też nic nie dało.
Włożyłem płytę z systemem i w oknie instalatora użyłem opcji "Napraw komputer" ale nic się nie dzieje, na ekranie pusta tapeta windowsa 7.
Czy jest jeszcze jakaś alternatywa aby obejść/naprawić błąd bez formatowania dysku?
I jeszcze jedno pytanie... czy gdybym w oknie instalatora Windowsa zamiast kliknąć w instalacja Niestantardowa (czyt. format) wybiorę opcję Uaktualnienie - czy jest możliwość że to coś pomożę bez utraty danych ?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Użytkownik Matt_Bw edytował ten post 06 09 2012 - 14:26

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 09 2012 - 21:47

Skorzystaj z ukrytej partycji Recovery.
Podczas włączania się laptopa wciśnij F9 I postępuj zgodnie z instrukcją.



Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 06 09 2012 - 22:47

  • 1

#3 Matt_Bw

Matt_Bw

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 07 09 2012 - 13:35

Dzięki za zainteresowanie się tematem.
Niestety F9 nie reaguję tak samo jak F8 :/. Teraz przy włączaniu się komputera piszę " x:\windows\system32\cmd.exe " niestety nic nie mogę wpisać bo klawiatura nie reaguję. Chciałem płytą instalacyjną Win7 usunąć partycję C i nagrać na nowo lecz bo kliknięciu Instaluj system/instalacja się zawiesza i nic się nie dzieje. Jakieś pomysły co bym mógł jeszcze zrobić?
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 09 2012 - 22:01

Podłącz zewnętrzną klawiaturę USB i spróbuj ponownie.
  • 1

#5 Matt_Bw

Matt_Bw

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 07 09 2012 - 23:33

Podłączałem także klawiaturę USB ale nic z tego, może trzeba coś przestawić w biosie? dokładna wersja laptopa to Asus K52F
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 09 2012 - 23:36

Chciałem wejść w tryb awaryjny lecz F8 nie reaguję, wyłączenie funkcji klawiszy programowych przez F-Lock też nic nie dało


Podejrzewam dlaczego nie działają Ci klawisze funkcyjne ;] przed awarią systemu miałeś zainstalowaną aplikację? Asus Hot Key Utility.

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 08 09 2012 - 00:01

  • 0

#7 Matt_Bw

Matt_Bw

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 08 09 2012 - 17:13

Asus Hot Key Utility. hmm nie bardzo orietnuję sie co to jest? możesz wyjaśnić?
Jeżeli chodzi o klawiszę funkcyjnę wszystko działało elegancko, służyły one do podgłaśniania systemy, włączania/wyłączania wifi itp. Z tego co się orientuję sterowniki do tych klawiszy powinny włączać się dopiero gdy system się załaduję ( chyba że się mylę ? ) także przy włączaniu trybu awaryjnego nie powinny wadzić, choć tryb się nie włącza tak samo jak recovery. Klawiatura w lapku także działa elegancko, można odpalić bios i latać po zakładkach.
Nie mam już pomysłuw dlaczego odpala mi sie tabelka z napisem " x:\windows\system32\cmd.exe " i żaden klawisz nie reaguję. Już nawet nie chodzi o ten tryb awaryjny ale jak sie dostać do wiersza poleceń aby chociażby użyć komendy Chkdsk / r C która mogła by mnie jeszcze uratować.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych