Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] Przeinstalowanie uszkodzonej Visty na XP Professional


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 zzu

zzu

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 10 2012 - 15:08

Witam

Mam problem z laptopem marki Acer Aspire 4810T, na którym zainstalowany jest system operacyjny Windows Vista Home Edition. Otóż przez brak zainstalowanego antywirusa, doszło do zarażenia systemu i jego uszkodzenia. Zainstalowałem Avast-a wersje darmową, wyszukało mi wirusy pousuwało i zaczęły się problemy. Nie mogę uruchomić żadnej aplikacji, wyskakuje mi błąd aplikacji [0xc0000022]. W momencie logowania użytkownika wpisuje hasło i wyskakują te błędy, po kolei różnego rodzaju plików .exe i nie wyświetla mi się pulpit.

Przy próbie rozruchu z płyty Windows XP za pomocą Boot Menu tego rozruchu nie ma.
Dysk mam podzielony na 3 partycję, systemowa ma wielkość około 30-36 GB nie pamiętam dokładnie.
Wszelkie dane mam zapisane na pozostałych partycjach i Visty chcę się całkowicie pozbyć z dysku.


Poprosiłbym o jakąś informację i pomoc jak mogę sformatować tego laptopa.
Wydaje mi się że podałem wszystkie informację, w razie czego Proszę pytać.


## ZBĘDNE KOMENTARZE PROSZĘ SOBIE DAROWAĆ ##

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 10 2012 - 20:00

Ściągnij coś takiego jak LIVECD wypal go na płytę CD/DVD ustaw w BIOS jako pierwsze CD-ROM płyta powinna wystartować i za pomocą tego programu zrób format dysku. Tyle że nie zawsze jest skuteczny "format" w takim przypadku jak Twój.

Przed zrobieniem "formatu" spróbuj odpalić komputer w trybie awaryjnym i podaj logi z OTL (załóż nowy temat w dziale bezpieczeństwo)
OTL - Logi - Forum Komputerowe Tweaks.pl

Zainstalowałem Avast-a wersje darmową, wyszukało mi wirusy pousuwało i zaczęły się problemy.

Na przyszłość dla bezpieczeństwa nie instaluj Avast-a bo to jest jeden z najgorszych antywirusów jaki tylko może być.
Polecam antywirusa NOD32 używam go już od jakiegoś roku i bardzo skutecznie chroni mój komputer ;)

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 07 10 2012 - 20:26

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych