Skocz do zawartości


Zdjęcie

praca informatyka w małym miasteczku (do 50 000 mieszk.)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gelo441

gelo441

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 09 04 2012 - 12:39

Witam! W następnym roku piszę maturę i wybieram się na informatykę. Mam takie pytania.

1. Czy jest możliwość znalezienia pracy jako informatyk w małym miasteczku (może nawet mniej niż 50 000 mieszk). Myślałem o bankach, bo pełno ich tu. Ale, co może robić informatyk w banku? Czy w ogóle jest miejsce w banku dla informatyka?

2. Jeżeli nie w bankach, to gdzie informatyk może pracować (oczywiście w małym miasteczku) i piszcie, co tam ma robić informatyk. Chodzi o to, czy praca by się podobała, ale myślę , że nie będzie problemu, bo lubię pracę przy komuterze

3. Czy w małym miasteczku zarobie coś więcej kasy, czy będę tyrał za najniższą?

od razu powiem, że moje wymagania wzgędem pieniędzy, to 2000 - 2500 po 2 latach doświadczenia. W urzędzie pracy widziałem ogłoszenia o pracę inżynierów mechaniki i budowlanych i pensja wynosiła 2500 brutto. O doświadczeniu nie pamiętam, żeby coś pisało. Jeżeli to są pieniądze "na początek", to, szczerze mówiąc, pieprze zagranice. Na początek mogę zrobić staż, praktyki absolwenckie, nie ma problemu.

I napiszcie , czy nie za dużo wymagam, ale w internecie pisze, że informatyk , to nawet 5000 brutto zarobi, więc myślę , że nie mam wygórowanych oczekiwań.,

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!! ;)

Użytkownik gelo441 edytował ten post 09 04 2012 - 12:41

  • 0

#2 EmCe Jay

EmCe Jay

    Old school

  • 363 postów

Napisano 09 04 2012 - 13:04

1. W banku zawsze jest praca dla informatyków, lecz tylko dla programistów głównie chodzi tu o usprawnianie zabezpieczeń.

2. Każdy większy sklep elektroniczny przyjmuje informatyków (jeśli miałeś elektrykę czy jak to się tam zwie)

3. To zależy głównie w jakiej firmie w jakiej pracujesz.

Użytkownik Celdur edytował ten post 11 04 2012 - 09:11
Co ma Informatyk do elektryka? :D

  • 0

#3 gelo441

gelo441

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 09 04 2012 - 14:17

A jeśli chodzi o tych programistów w bankach, to jakie języki będą wchodziły w grę?

Już sprawdziłem w ofertach pracy. Będą to java i php. Jeżeli macie coś do dodania to piszcie dlatych, co będą szukali. Poszukam w bibliotece , mopże będą mieli o tym książki do pożyczenia, to sprawdzę, co i jak. Pozdrawiam!
  • 0

#4 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 09 04 2012 - 16:22

Wysoko mierzysz jak na początek ;)
Do dużej firmy na studiach czy zaraz po studiach raczej się nie dostaniesz, bo liczy się doświadczenie. Radziłbym zacząć od kogoś mniejszego i powoli piąć się do góry.

#5 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 09 04 2012 - 16:26

Bez 2/3 lat doświadczenia to kolego o 5 kołach i szeregu awansów możesz sobie pomażyć ;)

Mieszkasz w PL i musisz sie przeprowadzić do wawy i znac kogoś na kierowniczym stanowisku to ci może dadza tam na początek z 4.5tys brutto :)
  • 0

#6 gelo441

gelo441

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 09 04 2012 - 19:19

sory, ale ja mówiłem, że mi trzeba 2000 - 2500 po 2 latach doświadczenia. Na początek stażem nie pogardzę. A o tych 5000 zł, to porównywałem do moich marzeń. Pozdrawiam!
  • 0

#7 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 09 04 2012 - 21:06

1. Jakie to miasteczko?

2. Nikt Ci nie powie czy znajdziesz pracę. Myślę że banki są obstawione ludźmi z zewnątrz a nie koniecznie z Twojego miasta więc będzie ciężko. Prace możesz dostać w jakimś serwisie/sklepie komputerowym. Jest dużo możliwości . Jeszcze zależy od tego czy planujesz iść na studia po Technikum.

3. Płaca zależy od tego co będziesz robił i w jak dużej Firmie.
  • 0

#8 gelo441

gelo441

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 09 04 2012 - 21:33

ok. dzięi Wam serdeczna za odpowiedzi i pozdrawiam!
  • 0

#9 MarcoMarc

MarcoMarc

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 11 04 2012 - 07:58

1. Pracowałem w Banku w małym miasteczku jako informatyk :) Robota dość monotonna i jak nic sie nie psuje to wiele do zrobienia nie ma. Niestety kasa porażka:)

2) Informatyk to tak szerokie pojęcie, że możesz rownie dobrze skręcać kompy co pisać oprogramowanie albo wdrażać systemy. Tyle, że w małych miasteczkach informatyk = koleś od wszystkiego, nie licz, że będziesz spokojnie siędział przy kompie.

3) Na kokosy bym nie liczył :)

Pozatym dostanie się do porządnej pracy na I roku graniczy z cudem :) Lepiej najpierw odpowiedz sobie czy chcesz być informatykiem bo to bardzo specyficzny zawód :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych