Skocz do zawartości


Zdjęcie

płyta głowna k7vta3 v 6.0 brak dzwieku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pietrach

pietrach

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 18 06 2010 - 15:34

Witajcie!

Mam problem z płyta główna jak w tytule, a dokładniej z dźwiękiem. Ma zintegrowany chip z dźwiękiem VIA
Z specyfikacji płyty jest to
º 2-kanałowy kodek audio VIA®
º Zgodność ze specyfikacją AC'97 2.2

Problem jest taki że po instalacji systemu i wgraniu sterowników standardowych oferowanych przez producenta nie ma dźwięku w ogóle. Sprawdzałem na głośnikach i słuchawkach.
Dane o sterowniku ze strony producenta:

Nazwa sterownika VIA AC'97 Codec Sound Driver
Wersja 3.50b
Data publikacji 2003/03/28
Opis aktualizacji VIA AC'97 Codec Sound Driver
Uwaga specjalna CD 2.4VI

Próbowałem instalować inne sterowniki dla Via, "Vinyl" i combo coś i nadal brak dźwięku. Karta jest włączona i wykrywalna przez system. Głośność ustawiona na max.
Przeglądałem fora i nic. Instalowałem poprawkę do niby hd audio i tez nic:( Boje się że mam uszkodzona ta katę dźwiękowa. Dopatrzyłem się gdzieś na forach że dźwięk idzie na przedni panel zamiast na tył, bo jest miejsce do jego podłączenia i chyba trzeba włożyć gdzieś jakieś zworki. Czy to prawda? Jak tak to gdzie, bo kolo układu jest tylko piny do podłączenia przędnego panelu i do sygnału od cd-romu.

  • 0

#2 Michal14700

Michal14700

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 06 2010 - 15:47

Ściągnij najnowszy sterownik AC'97 ze strony producenta...

  • 0

#3 pietrach

pietrach

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 18 06 2010 - 23:24

czyli jaki. Wgrałem jakis vinyl i nic. rekomendowany to 3.50b wgrywałem jeszcze a i nic. Stery AC 97 realteka, c-media itp nie pasuja. Instalowałem i sa koło audio wykrzykniki.
  • 0

#4 dar55

dar55

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 18 06 2010 - 23:42

a może podaj najpierw jaka masz płytę główną
później system
  • 0

#5 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 19 06 2010 - 12:28

Problem z integrowanym dźwiękiem to bolączka płyt ECS. Proponuje na początek zrestartować bios i wkleić dokładne foto płyta, bo faktycznie może trzeba coś ustawić zworką.
  • 0

#6 pietrach

pietrach

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 20 06 2010 - 11:18

Problem już rozwiązałem. Ale dzieki za zainteresowanie. Miałem akurat inna płytę ASUSA i na niej jest tez dziwny chip, cyba via i jest również piny do przedniego panelu w którym to sa 2 zworki. Dożucam zdjęcie. Wystarczyło identycznie wstawic zworki w K7vta3 w pinach od fp i dzwiek jest na tylnym panelu:) Płyte miałem z niepewnego żródła i nie maiala tych zworek, oze kos usunol. Nigdy sie nie spodkalem z tym że te zworki musza być, zawsze po instalacji serowników dzwiek był. Poatrzyłem po forach i duzo jest podobnych przypadków do mojego. Wystarczy zmasowac piny i gra:) Tak dla wiadomości innych. Ktos cos pisal o tym ze trzeba zworki włożyć, ale nie wiedziałem gdzie i jak. Normalnie bez zworek dzwiek idzie na przedni nie podłaączony panel, jak sie zworki włozy to idze na tył.


[uwaga=sebastian10394]
Problem został rozwiązany. Temat zamykam
[/uwaga]

Użytkownik sebastian10394 edytował ten post 02 12 2010 - 19:09

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych