Skocz do zawartości


pixi

Rejestracja: 23 wrz 2007
OFFLINE Ostatnio: 06 10 2007 15:13
-----

Moje tematy

Proszę o poradę

30 09 2007 - 15:59

Witam

Od jakiegoś czasu mam zamiar kupić zestaw procek + płyta (która koniecznie obsługiwała by dwurdzeniówkę)

Wertując oferty na allegro trafiła mi się taka płytka MSI K8T Neo2-F wraz z prockiem athlon64 3500+, wiem ze ten procesor nie jest dwurdzeniowy jednak patrze przyszłościowo i tak sobie myślę ze biorąc pod uwagę mój obecny procesor (athlon 1,3Ghz) napewno pojawił by się wzrost komfortu pracy, drugą sprawą jest szybki spadek cen na rynku IT, więc w niedalekiej przyszłości zakup samego procka x2 nie będzie dużym wyrzeczeniem dla studenta.

Więc takie moje pytanie, czy ta płyta głów. warta jest zakupu (tym bardziej z tym prockiem) czy polecacie cos innego? dodam ze dysponuje kwotą 300zł i chciał bym kupić płyte główną obsługującą dwurdzeniowy procesor w zestawie z procesorkiem (jedno rdzeniowym)

pOzdr
~pixi~

Kilka pytań odnośnie MSI KT6V

23 09 2007 - 12:33

Witam

Przedewszystkim chciał bym się przywitać ze wszystkimi ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, pojawiłem się tu bo poprostu jestem totalnym laikiem w dziedzinie informatyki i chciał bym się trochę dokształcić.


Ostatnio głośno się zrobiło na temat procesorów dwurdzeniowych i los tak chciał ze jakoś 2 lata temu kupiłem nową płytę główną a jakoby na tamte czasy sprzedawca mówił ze to najlepsza płyta jaką wtedy mieli "na stanie" a więc mam takie zasadnicze pytanie:

- Posiadam płytę główną MSI KT-6V opartą na chipsecie VIA KT600 z socketem 462, czy ta płyta obsługuje procesory dwurdzeniowe?

- Drugie moje pytanie co mam zrobić jesli np. kupił bym procesor na inny socket jaki posiadam, czy są do tego stworzone jakies przejściówki??? czy cos w tym stylu?

- Istnieją już procki 4 rdzeniowe (quady) czy do obsługi takiego procka wystarczy płyta obsługująca procki dwurdzeniowe czy specjalnie własnie dla 4rdzeniówek stworzone zostały inne płyty główne?


Pozdr
~pixi~