Skocz do zawartości


piotrek080

Rejestracja: 13 lip 2008
OFFLINE Ostatnio: 20 09 2011 18:49
-----

Moje tematy

Jak uniemożliwić włączenie kompa na określony czas?

19 09 2011 - 08:55

Komputer stoi w moim pokoju, ale cała rodzina ma do niego dostęp kiedy chce. Po dzisiejszej pobudce o 5 rano jaką urządziła mi moja siostra głupim pipnięcięm BIOSu (nie mam twardego snu ;) ) i świecącym monitorem wpadłem na pomysł żeby jakoś zablokować włączenie kompa powiedzmy od 02:00 do 08:00. Czy jest może jakiś program, który sprawdzałby czas w BIOSie podczas ładowania systemu i wyłączał zasilanie? Chcę to zrobić zarówno z czystej złośliwości (bo siostra zamiast robić coś konstruktywnego, grała w jakieś gry dla przedszkolaków które nie mają końca - a jest w LO) jak i dla swojego spokoju, ale tak żeby nikt mnie nie podejrzewał o to tylko żebym mógł zwalić winę na system albo kompa.

Nie wchodzi w grę opcja "śpij z kablem od zasilacza" albo "odłącz kabel od neta", bo na swoje nieszczęście nauczyłem ją, że jak coś nie działa to ma sprawdzać kable a potem wołać mnie.. Więc byłby pisk a tego bym nie chciał. Do roboty mam na 10:00 więc chciałbym się po ludzku wyspać.

Się rozpisałem, więc powtórzę zasadniczo o co się rozchodzi - program, który sprawdzałby czas w BIOSie podczas ładowania systemu i wyłączał zasilanie. Jest takie coś?