Skocz do zawartości


Zdjęcie

pentagram cerberus p6391 - problem z dołączeniem komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 telperion_DT

telperion_DT

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 09 01 2009 - 18:49

Witam.

Mam taki oto problem:
Mam sieć osiedlową (łączenie przed RJ45). Zakupiłem router Pentagram Cerberus P6391. Dzielę nim internet na jeden komputer PC i laptopa. Chciałem podłączyć drugiego PC i nawet mi się to udało (poprzez konfigurację z www). Problem polega na tym, że po jakimś czasie (ok. miesiąc) internet na tym drugim PC przestał działać - nie było nic ruszane, ani w konfiguracji, ani w routerze, ani z kablami. Nie działają żadne strony, co gorsza nie działa także strona konfiguracyjna routera (a przecież powinna nawet bez internetu). Połączenie lokalne wyszukuje adresu sieciowego, po chwili łączy się, znajduje prawidłowy adres (ten co kiedyś ustawiłem w konfiguracji) i ... nic. Po prostu nie działa.

Co o tym sądzicie? Proszę o pomoc. Nie mam nawet jak pozmieniać nic w konfiguracji feralnego PC, bo jak pisałem nie działa strona konfiguracyjna. Może coś trzeba zmienić na macierzystym PC? (choć to dziwne, bo ustawenia są te same a wcześniej działało).

W ustawieniach router'a jest włączone przypisywanie adresów IP przez DHCP.
Podaje dane jakby były potrzebne:

PC1:
LAN : 192.168.0.1
WAN: 192.168.1.88
DHCP: 192.168.0.101

PC2:
DHCP: 192.168.0.102

Zrobiłem reboot routera, powrót do ustawień fabrycznych itp. ale nic nie pomogło. Czy może nawalać karta sieciowa / sterownik?
Co jest grane?

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 10 01 2009 - 18:47

A kabelek sprawdziłeś? Spróbuj komendy "ping 192.168.0.1" jak cisza to najprawdopodobniej przewód. zy używasz i jakich firewall-i?
Pozdrawiam

PS. Jak zrobiłeś reset routera to "ping 192.168.1.100". Jakie systemy masz na kompach?

  • 0

#3 telperion_DT

telperion_DT

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 01 2009 - 00:07

A kabelek sprawdziłeś? Spróbuj komendy "ping 192.168.0.1" jak cisza to najprawdopodobniej przewód. zy używasz i jakich firewall-i?
Pozdrawiam

PS. Jak zrobiłeś reset routera to "ping 192.168.1.100". Jakie systemy masz na kompach?



system windows XP. Był formatowany dysk przed chwilą, więc firewalle jeśli już to tylko windowsa (ale wyłączyłem je tymczasowo).

Co do komendy, to po wpisaniu w cmd ping 192.168.0.1 na moim NORMALNYM komputerze mam:

Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64
Odpowiedź z 192.168.0.1: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64

Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% s
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 0 ms, Maksimum = 0 ms, Czas średni = 0 ms



Natomiast na tym co nie działa:

Host jest nieosiągalny
Host jest nieosiągalny
Host jest nieosiągalny
Host jest nieosiągalny

Statystyka badania ping dla 192.168.0.1:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4 (100% s




chyba że chodziło o wpsianie tego w przeglądarkę internetową, ale wtedy szuka mi po prostu tego na googlu, a chyba nie o to chodzi
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 12 01 2009 - 00:59

Jak wygląda ikona od połączeni8a sieciowego ta w prawym dolnym rogu koło zegarka? Czy to połączenie jest w ogóle włączone? Polecenie wpisane ok. To po ping to adres twojego routera. Sprawdź kabel sieciowy, zamień miejscami przewody w routerze od tych dwóch kompów.
Wszystkie sterowniki są zainstalowane? Sprawdź dokładnie kartę sieciową w drugim kompie (w tym nie działającym) łącznie z gniazdem czy nie ma tam jakiś śmieci, uszkodzeń itp. Brak odpowiedzi na ping wskazuje że ten komputer zachowuje się tak jakby nie był w ogóle podłączony do sieci.
Pozdrawiam
  • 0

#5 telperion_DT

telperion_DT

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 01 2009 - 12:51

Jak wygląda ikona od połączeni8a sieciowego ta w prawym dolnym rogu koło zegarka? Czy to połączenie jest w ogóle włączone? Polecenie wpisane ok. To po ping to adres twojego routera. Sprawdź kabel sieciowy, zamień miejscami przewody w routerze od tych dwóch kompów.
Wszystkie sterowniki są zainstalowane? Sprawdź dokładnie kartę sieciową w drugim kompie (w tym nie działającym) łącznie z gniazdem czy nie ma tam jakiś śmieci, uszkodzeń itp. Brak odpowiedzi na ping wskazuje że ten komputer zachowuje się tak jakby nie był w ogóle podłączony do sieci.
Pozdrawiam


witam.
Dzięki za sugestię, sprawdziłem kabel "fizycznie" i rzeczywiście coś z nim nie tak (w sumie nowy kabel, ale idzie przez cale mieszkanie, wiec nie łatwo o jakieś uszkodzenie). Wymienię kabel i dam znać, czy pomogło.
  • 0

#6 telperion_DT

telperion_DT

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 01 2009 - 18:32

No niestety nie pomogło ;)
Kiedy przepinam kabel normalnie podpięty do dobrego komputra na tamten "zły" to wszystko jest ok, net śmiga.
Natomiast kiedy daję 2 kable wychodzące z routera (w tym jeden kupiłem nowy) do dwóch komputerów, to na moim jest ok, a na tamtym zawsze wyskakuje iknonka brak lub ogranicznie sygnału i nie ma internetu.
Tak więc to chyba nie jest kwestia kabla a konfiguracji :(
Albo po prostu router się obraził i nie rodziela na więcej niż 1 PC, albo feralny komputer nie "wpuszcza" rozdzielonego sygnału. Sterowniki sprawdzałem, są ok.
co robic?
  • 0

#7 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 13 01 2009 - 22:22

Tak dla uporządkowania:
1.Jak podłączysz jeden komp to działa - teraz pytanie obojętnie w które gniazdo w routerze czy zawsze w to samo?
2.Czy ten drugi jak go podepniesz zamiast pierwszego to też działa?
3.Jak masz skonfigurowane karty sieciowe w kompach tzn jakie adresy IP, itd?
Pozdrawiam

PS. Tu jest link do instrukcji po polsku do tego routera, w zasadzie jak wszystko wykonałeś tak jak w niej to powinno działać.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych