Skocz do zawartości


pawbiel89

Rejestracja: 24 lut 2015
OFFLINE Ostatnio: 25 02 2015 00:21
-----

Moje tematy

i7 950 OC 4ghz

24 02 2015 - 10:55

 Witam posiadam nastepujacy sprzet

CPU: Intel Core i7 950 podkrecony na 4ghz (20x200) napiecie bodajze 1,285
Cooler:Cooler Master hyper 103
Pasta:Akasa Pro Grade 460
MoBo: Asus P6X58D-E
RAM: 12gb 2x2gb Crucial BL25664BN1608.16FF 2x2gb Corsair CMX4GX3M2A1600C8 2x2gb Patriot PSD32G16002
GPU: Sapphire r9 270 Dual-X 2Gb GDDR5
PSU: Corsair CX 500M
oprocz tego dysk ssd 64gb na system i jakis WD 1TB na magazyn i naped bluray

Zestaw ten odziedziczylem i nie mialem wplywu na konfiguracje jedyne co zrobilem to OC procesora z fabrycznych 3.06Ghz na 4Ghz podnioslem napiecia i wylaczylem wszelkie funkcje typu boost i obnizanie taktowania po czym sytuacja wyglada nastepujaca komputer chodzi dobrze nie zawiesza sie nawet far cry 4 poszedl na ultra ale za to OCCT Prime 95 real temp itp programy pokazuja w idle 50-55 stopni a w stresie do 100... jednoczesnie podczas stresowania PC nie wylacza sie nie piszczy ani nic z tych rzeczy cooler zdjelem przesmarowalem jedyna dostepna mi na ta chwile pasta i dalej to samo podczas idle radiator jest zimny podczas stress srednio sie nagrzewa podczas grania jest letni nadmienie ze jedna z czterech srub mocujacych chlodzenie nie jest oryginalna tylko jest to zwykla srubka z trzema nakretkami dosc mocno sciagnieta
i teraz moje pytania:
1 co moze byc powodem tak ostrego grzania i czy jest sens kupowac do tego zestawu jakies high endowe chlodzenie typu macho czy cos zalmana aby poprawic termo osiagi bo czytalem opinie ze 9xx sie grzeja
2 co moglbym zmienic w obecnej konfiguracji aby posluzayla jeszcze jakis czas czy oplaca sie w nia klasc pieniadze? (np sprzedac plyte z procem dolozyc i kupic cos nowszego bo ram gpu i psu beda pasowac
3 a jesli nie czy oplaca sie sprzedac czesci dolozyc i kupic cos nowszego/mocniejszego a jesli tak to ile mniejwiecej to by kosztowalo i jaki mialby to byc zestaw?
4 czy ta karta graficznma jest warta zostawienia czy sprzedac dolozyc i kupic cos mocniejszego?

co do budzetu to wychodze z zalozenia ze jak nie dzis to jutro odloze i kupie ale tez mieszkam w UK a ceny sa tu troche inne niz w PL
z gory dziekuje za podpowiedzi pozdrawiam