Skocz do zawartości


pash

Rejestracja: 30 lis 2007
OFFLINE Ostatnio: 18 03 2011 16:16
**---

Moje tematy

Awaria płyty głównej

08 01 2010 - 13:32

Witam
Mam problem z moim czarnuchem.
Specyfikacja:
- procek: Core2Duo E4400 2.0ghz @ 2.8Ghz
- Mobo: Abit Ip35-E
- grafika - Gigabyte GF 8600 GT
- RAM Kingston 2 GB 800 Mhz + 2*1 Kingston 667 MHz (CL5) @ bodajże 750 mhz
- Zasilacz Amacrox Warrior 450W

Otóż problem powtarzał się już kilkakrotnie - zaczynało się od tego, że Win7 zawieszał się podczas wczytywania (nie pokazywały się te "bąbelki"). Po restarcie komputer już nie wstawał - wiatraki się kręciły, nie odzywał się jednak głośniczek i nie wczytywał POST ani BIOS. Po różnych kombinacjach - przełożenie zworek, wyjęcie baterii, grafiki i RAM-u w końcu za którymś razem zaskakiwał. Dzisiaj jednak po pół godzinie męczarni nie udało się sprawić żeby wstał.

Ma ktoś jakieś pomysły, co mu jest? Dodam, że po wyjęciu pamięci RAM, komp nie wydaje żadnych nowych dźwięków. Czyli może to oznaczać, że padły sloty?

Wymyślałem kilka różnych teorii, a dwie wydają się najbardziej rozsądne. Po pierwsze mogła mi walnąć kość biosu przy tym restarcie, po drugie płyta główna walnięta jest mechanicznie, cos się spaliło itp. Po dokładnym obejrzeniu jej jednak nie widze żadnych spuchniętych czy wylanych kondensatorów, śladów zwarć ani czarnych plamek.

RAM i karta graficzna są dobre, głośniczek działa, bo po wyjęciu karty piszczy. Zasilacz też działa normalnie. Nie mam zwarć z obudową ani innych bzdetów tego typu.
Chciałbym spróbować naprawić bios, ale ani nie mam płyty głównej na takim chipsecie(żeby podmienić kości i sflashować) ani nie wiem jak zrobić przywracanie z dyskietki, skoro nie wstaje(zostaje metoda ze śrubokrętem ale jej nie znam i nie chciałbym go dobijać)
Do tego nie jestem pewien co w nim umarło. Chodziłem po serwisach, niestety nikt nie ma bajerów typu kostki biosowe. Mógłbym dać do diagnozy, no ale za 5 dych...

http://allegro.pl/item870045462_abit_ip35_e_sprawny_w_99_bcm.html - znalazłem takie coś. Jak myślicie dobre ostateczne wyjście?
Jeszcze zostaje procesor, nie mam niestety możliwości, aby go sprawdzić.