Skocz do zawartości


pan_kracy

Rejestracja: 13 paź 2012
OFFLINE Ostatnio: 20 10 2012 09:58
-----

Moje tematy

Dysk SSD a kopia zapasowa systemu / obraz partycji?

13 10 2012 - 14:18

Witajcie,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem dysku SSD Samsung w swoim laptopie. Oczywiście podzieliłem sobie go na dwie partycje z myślą aby pierwsza 'c' była systemową a kolejna 'd' do wszystkich innych rzeczy. Zainstalowałem system, programy - generalnie wszystko to co potrzebuję i teraz jest pytanie:

JAK NAJLEPIEJ ZROBIĆ KOPIĘ ZAPASOWĄ SYSTEMU (całej partycji systemowej) aby w razie padnięcia systemu - zainfekowania czy innej nieprzewidzianej awarii szybko przywrócić tą systemową partycję wraz z zainstalowanymi narzędziami?

Dawniej - na normalnym dysku robiłem kopię całej partycji w programie Norton Ghost pod DOSem - teraz również jestem za tym rozwiązaniem lecz z tego co wyczytałem, to te dyski SSD nie lokują w jednym miejscu wszystkiego (czy jakkolwiek inaczej się to nazywa) lecz wszystko jest w biegu porozrzucane na całej powierzchni. Czy taki obraz spełni dalej swoje zadanie?

Byłbym wdzięczny za podpowiedzi jak to rozwiązać - baaa... może macie swoje sprawdzone rozwiązania, które w szybki i prosty sposób pozwalają na przywrócenie szybko świeżego systemu wraz ze wszystkim czego chcemy? Czekam na odpowiedzi i porady od fachowców tej branży :-)