Skocz do zawartości


pacq

Rejestracja: 05 sty 2009
OFFLINE Ostatnio: 06 01 2009 22:56
-----

Moje posty

W temacie: 19" a rozdzielczość...

06 01 2009 - 22:56

Siema Sherlocki. Bylem dzisiaj u kumpla, ma starą 15 calówkę, LCD. Grafika dość dobra. Z ciekawości sprawdziłem jaką ma największą rozdzielczość na pulpecie... i co? 2048x1536 ;x A więc można...
Dzięki za "fachowe wypowiedzi" ^_^, szczególnie podziękowania należą się derPole (tak, to zdanie jest przesycone ironią).
Honor uratował jedynie sw ;)

Temat do zamknięcia.

W temacie: Jaki ram?

05 01 2009 - 18:48

oj der, der... i kto tu nie wie ile to 1gb... wystarczy, że uruchomisz Photoshopa (nawet starą siódemkę), do tego większy plik .psd i zawali Ci prawie 1GB (przy dostępnych 2GB) na XP ;) Wiadomo, na 256RAM też uruchomisz photoshopa, tak, zje Ci wiele mniej RAM (koło 100), ale na miłość boską RAM jest po to, żeby go wykorzystać i dzięki temu, że photoshop wykorzysta 900, zamiast 100 będziesz mógł swobodnie pracować, a nie czekać na reakcję kompa po kilka minut... 512 nawet do zwykłego użytku może nie starczyć. Mój znajomy ma 768 i przy normalnym użytkowaniu - bez zaawansowanych programów ostro go muli... Brałbym jak najbardziej 1GB, jednak co do marki nie będę nic sugerował, gdyż są na tym forum ludzie, którzy znają się lepiej ^_^

W temacie: 19" a rozdzielczość...

05 01 2009 - 01:24

widzę, że post dosłownie skopiowany z innego forum, tak więc prosiłbym o kolejne, niezależne wypowiedzi.
Znajomy mówił, że da radę, aczkolwiek trzeba gdzieś pogrzebać (?) no i wpłynie to jakoś na żywotność monitora?

W temacie: 19" a rozdzielczość...

05 01 2009 - 00:36

hmm... ale w specyfikacji znalazłem wyrażenie "nominalna rozdzielczość", a orientuję się na tyle w języku polskim, że dostrzegam znaczną różnicę, między wyrazami "nominalna" i "maksymalna" :P czy to nie powinno mieć jakiegoś wpływu?

Edit:
piotrek, a tu cie mam, co prawda 4l tam nie wleje, ale na pewno więcej niż 2 ;D