Skocz do zawartości


packer

Rejestracja: 22 lip 2006
OFFLINE Ostatnio: 11 07 2008 16:07
-----

Moje tematy

Patriot pc2-6400 timingi

11 07 2008 - 14:16

Witam po zakupie nowego kompa zauważyłem iż timingi pamięci są inne niż sugerowane przez producenta na opakowaniu zakupionych pamięci.

W biosie wygląda to następująco :

Napięcie pamięci: 1.9v

timingi odpowiednio: 5-5-5-16

przy zakupie pamięci sugerowałem się tym co było na niej napisane mianowicie : (4-4-4-12) 2.2v

pamięci są firmy patriot.

i tu moje pytanie czy bez ryzyka mogę podnieść w biosie napięcie pamięci na 2.2v i zmienić timingi na te niższe? czy nie tędy droga i trzeba to zrobić jakoś inaczej..?

Wybaczcie ale nie jestem zaawansowanym overlockerem i nie znam się na tym za bardzo a zarazem nie chcę uszkodzić sprzętu na który wydałem mnóstwo kasy.

proszę o porady jak rozwiązać mój problem.

Oto specyfikacja mojego komputera:

Procesor: Core 2 Duo e7200 @ 2533(nie kręcony i tu następne pytanie czy podniesienie samego fsb do wartości procesora około 3ghz nie wymusi podniesienia napięcia vcore? nie chce podnosić v core bo mam boxowe chłodzenie)
pamięć: 2x1GB PDP Patriot DDR2-800 low latency (4-4-4-12) bios zmienił auto na 5-5-5-16
MOBO: Gigabyte GA-EP35-ds3
Grafika:Geforce 8800GT 512mb

reszta chyba nie istotna.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Neostrada w domu na 2 komputery...

16 06 2008 - 11:20

Od kiedy mam w domu 2 komputery muszę dzielić internet (Neostrada modem sagem fast 800) przez kabel sieciowy.
czyli 1 komputer jest połączony z internetem i przez kabel sieciowy daje ten internet drugiemu.

Ale problem w tym że ten 1-wszy musi być ciągle włączony aby ten 2-gi miał internet. ;/

I tu moje pytanie, czy istnieje możliwość żeby oba komputery łączyły się z internetem bezpośrednio bez używania żadnych badziewnych live boxów lub routera???

jeśli tak to proszę o pomoc.