Skocz do zawartości


olgierto

Rejestracja: 29 wrz 2008
OFFLINE Ostatnio: 03 10 2008 08:01
-----

Moje posty

W temacie: Router-ów cała masa...

01 10 2008 - 23:30

meloow, dziękuję że 'czuwasz' :D

bardzo zainteresowało mnie to co napisałeś o możliwości zmiany mocy sygnału.
Czyli rozumiem że można zmienić zasięg, zmieniając w oprogramowaniu wartości; czy wygląda to tak że: domyślnie zasięg wynosi 50m, i zmieniając moc sygnału o 100% uzyskujemy zasięg (toretycznie) do 100m...??

Wspomniałeś też o "wypromienowaniu 100mW" - co to oznacza w praktyce? Dajmy na to gorsze samopoczucie....?

dziś, całkiem przypadkiem, miałem okazję chwilkę porozmawiać z informatykiem. Zadałem mu pytanie, takie jak temacie.
Stwierdził że godne polecenia są routery Linksysa, i wspomniał o modelu Wireless-N ADSL2+ Gateway . Twierdzi że zakładał kilka tych modeli i zasięg jest cytuje 'rewelacyjny'. Co o tym sądzisz meloow? czy z linksysa ten model jest faktycznie dobry? czy Ty może polecił byś inny ?(oczywiście poza D-Linkiem DSL-G624T).

aha, już ostatnie pytanie na dziś... odnośnie tej anteny z koncówką RSMA; jaki w przybliżeniu jest koszt takiej anteny?

Ps. macsch 15 - ten proponowany przez Ciebie router wymaga dodatkowego modemu, a ja właśnie tego chce uniknąć.

pozdrawiam

W temacie: Router-ów cała masa...

01 10 2008 - 14:31

do neostrady potrzebny Ci router z modemem ADSL pracujący w ANNEX A.

tu masz kilka propozycji http://www.router.pl/

ja osobiście polecam D-LINK DSL-G624T cena dość wysoka :D ale sprawdzony w kilku przypadkach i jest OK
zresztą uzytkuje kilkanaście urządzeń d-linka z żadne ze padło w przeciwiństwie do Linksysa czy Planet.


Meloow - bardzo ci dziękuję za cenną podpowiedź. Przyznam że już kolejna osoba poleca D-LINKI....

zapoznam się z tą www. Co do D-LINK DSL-G624T - sadzę że lepiej zapłacić kilka złotych więcej i nie mieć problemów.

Natomiast mam jeszcze pytanie co do tego konkretnego modelu; interesuje mnie 'zasięg', 'moc sygnału'. (nie wiem czy prawidłowo to nazywam)
Jak pewnie każdemu zależy na tym by móc łączyć się z Internetem daleko od routera. Przypuszczam że trudno ocenić odległość w metrach (choćby ze względu na ściany, sufity, itp itd) ale domyślam się że jednym z powodów dla którego polecasz ten konkretny model jest właśnie zasięg działania.

Czy w stosunku do konkurencji w tej cenie wypada najlepiej? czy jesteś w stanie w przybliżeniu określić zasięg działania?

jeszcze raz dziękuję Meloow
olgierto