Skocz do zawartości


Zdjęcie

not found system


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 05 07 2011 - 20:55

witam nie dlugo bede mial laptopa simensa wczesniej normalnie sie wlaczal wszytko gralo .ostatnio chialem go wl i pokazalo mi sie system not found i nic nie idzie zrobic a nie mam dysku startowego ani plyty z win xp chociaz robowalem zaistalowac ten sam system xp(ale orginalny) na tym kompie to wogole sie nie che zainstalowac bo niby brakuje mu miejsca na c: jest jakies29gb a na d: jest 40 moze jak nie dalej(nie pamietam dokladnie) jak go wogole uruchomic .poradzicie mi cos ?tylko prosze bardzo jasno :confused: dziekuje

Użytkownik Quke edytował ten post 05 07 2011 - 20:57

  • 0

#2 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 05 07 2011 - 21:26

Ściągnij jakiegoś live antywirusa i zrób skan.

Musisz mieć jakąś płytkę z systemem żeby zrobić jego naprawę, no chyba że posiadasz ukrytą partycję (nie mylić z Patrycją :confused: ) o tym czy masz dowiesz się z książki użytkownika.

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 07 2011 - 16:37

no dobra jak ja mam to zainstalowac jak ten komp sie nie che wlaczyc tzn wlacza sie ale pokazuje sie not found system:( owszem plyta z win byla ale ta osoba od ktorej tego kompa mam to gdzies ja zgubila :confused: i co teraz ?co mozna w tym wypadku zrobic? a ta partycja to jak to sie robi?
  • 0

#4 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 08 07 2011 - 23:37

Znajdź płytę. Zbootuj ją i sformatuj obie partycje i zainstaluj Windowsa XP. Tylko nie pisz że nie znajdziesz płyty bo dla chcącego nic trudnego. A jak nie znajdziesz to zainstaluj sobie Linuxa :confused:.
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 07 2011 - 13:41

no ok. a mam takie pytanie moge jesli mam na swoim kompie win 7 moge tego samego zainstalowac na innym ,tzn na tamtym kompie? a do sformatowania dwoch partycji to chyba trzeba to robic przez msdosa?i tam z tego co wiem , to trzeba jakies komendy? czy nie?
  • 0

#6 za1

za1

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 07 2011 - 20:33

ja ostatnio miałem ten sam problem ;)
  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 07 2011 - 21:18

ZA1 i co zrobiłes ? jak go spowrotem uruchomiłeś? pisz tylko jasno i dokładnie ;) dzięki
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 10 07 2011 - 21:45

no ok. a mam takie pytanie moge jesli mam na swoim kompie win 7 moge tego samego zainstalowac na innym ,tzn na tamtym kompie? a do sformatowania dwoch partycji to chyba trzeba to robic przez msdosa?i tam z tego co wiem , to trzeba jakies komendy? czy nie?

Proszę nie korzystać z M$DOS-a, do operacji na dysku twardym kasowanie i partycjonowanie proszę wykorzystać GParted, lub inny uruchamiany z pod BIOS-a czyli botowalnej płyty CD.
  • 0

#9 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 07 2011 - 23:30

do własnie kurde , w biosie jest wszytko po angielsku ;] wiec jak będę wiedział gdzie to jest?:/ tzn pod ktorą nazwą a nie chcę tam za bardzo grzebac ,zeby się bardziej nie zepsuł;) napiszcie proszę wszystko po koleji był bym bardzo Wam wdzięczny:)
  • 0

#10 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 07 2011 - 21:59

Nie obrażaj się że tak ci odpiszę: ja sam nie znam angielskiego i z lenistwa nie chce mi się go uczyć lecz mam słowniki i jak coś muszę zrobić to rad nie rad muszę z słownika korzystać, taki słownik jest w google jeszcze lepszy bo nie wertujesz kartek tylko wpisujesz tekst. Po drugie znaczenie danych określeń są w Wikipedii, nim coś zrobisz poczytaj sobie więcej z tego forum wiele informacji porad i poradników. Dopiero potem grzeb w komputerze tak jak ja wpierw zapoznałem się z wieloma znaczeniami po klikałem sobie w BIOS-ie (bez wprowadzania zmian czyli oswoiłem się z nim a dopiero potem zacząłem wprowadzać zmiany), ty zrób to samo bo trudno jest tak na odległość pisać ci instrukcję krok po kroku.
  • 0

#11 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 07 2011 - 10:15

ok i tak zrobie . temat uważam za zamknięty.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych