Skocz do zawartości


norton

Rejestracja: 05 mar 2008
OFFLINE Ostatnio: 21 03 2011 19:27
-----

Moje posty

W temacie: NETGEAR Router RP614v4

21 03 2011 - 19:27

To ja już sam nie wiem co jest nie tak. Przyznam szczerze, że z RP614v4 nie miałem do czynienia, ale oprogramowanie wygląda podobnie do innych modeli. Może zapytaj na oficjalnym forum netgeara: netgearclub.pl? W każdym razie najczęstszym błędem przy port forwardingu jest zmienne IP klienta.

W temacie: Czy router Asus RT-N16 ma funkcje DHCP Reservation?

13 03 2011 - 11:40

Większość routerów ma tą funkcję. Tak swoją drogą to kupowanie teraz Asusa RT-N16 jest nieopłacalne, znacznie taniej można dostać równie dobrego Netgeara WNR3500L, na którego też można wgrać tomato.

W temacie: NETGEAR Router RP614v4

12 03 2011 - 12:56

Zobacz tu: http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Netgear/RP614v4/RP614v4index.htm
Jakby wyskoczyła reklama to po prawej na górze się klika, żeby przejść dalej. Wybierasz aplikację pod którą mają być przekierowane porty i dalej już wszystko jest opisane. Netgear ma całkiem intuicyjne oprogramowanie, więc bez kreatora też byś sobie poradził. W razie pytań pisz :)

W temacie: NETGEAR Router RP614v4

10 03 2011 - 22:00

To winy powinieneś szukać po stronie swojego dostawcy, a nie routera. Jeśli masz dobrze na stałe przypisane IP do kompa i to IP jest dodane do DMZ w routerze to Netgear działa ok, a masz adres IP z wewnętrznej puli. Dzwoń do multimedii i się dowiedz, czy jest możliwość zmiany na publiczny IP.

W temacie: NETGEAR Router RP614v4

10 03 2011 - 21:13

IP z puli publicznej jest zależne od dostawcy, a nie od routera. Co innego przekierowanie portów-tu pomoże strona http://portforward.com/. Jak dobrze skonfigurujesz router to nie będzie blokował żadnych portów w używanych programach. Jeśli chcesz, żeby komputer był w pełni widoczny w sieci to trzeba go dodać do tzw. strefy zdemilitaryzowanej (ustawiasz stałe IP i dodajesz IP tego komputera do DMZ w konfiguracji routera). Swoją drogą to NETGEAR RP614v4 jest już dosyć wiekowy, ale sprawdzony sprzęt.