Skocz do zawartości


Zdjęcie

niskie napiecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mar3g

mar3g

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 31 12 2008 - 15:22

witam
mam taki problem komputer często mi się zwiesza resetując przy tym procesor graficzny i mam takie pytanie czy może to być spowodowane tym ze w całym domu mam słaby prąd żedu 190-197V mierzone nawet na głównym wyłączniki prądu

moja konfiguracja

zasilacz chieftec 450W
procesor athlon 3200+
karta graf. sapphire hd 2600pro
płyta główna gigabyte k8nsc czy cos takiego
1 gb ram
dysk WD 120GB


POZDRAWIAM

  • 0

#2 Mofokles

Mofokles

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 30 01 2009 - 15:34

Pomyśl raczej nad zasilaczem UPS,który podtrzymuje napięcie.

  • 0

#3 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 30 01 2009 - 15:45

@Mofokles - a co mu da UPS skoro nawet ten ups będzie ciągle niedoładowany. Swoją drogą nie mam pojęcia jak można dopuszczać do takiej sytuacji aby w domu było tak niskie napięcie, zgłoś to do zakładu energetycznego.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 01 2009 - 19:55

Jeśli chodzi o UPS-a to zależy są UPS-y co zasilają komputer w taki sposób : sieć, ładowarka, akumulatora, generator, komputer a są takie co zasilają w taki sposób : sieć, stabilizator napięcia przemiennego od niego idzie rozgałęźnik jedno do komputera drugie do ładowarki akumulatora i ten drugi typ UPS-a by ci się przydał. Przejrzyj sobie poprzez google str. UPS zasilacze awaryjne testy.
Powodzenia
  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 30 01 2009 - 20:19

Ewentualnie sam stabilizator napięcia - kiedyś były dostępne - teraz nie wiem.
Są znalazłem np tu.
A swoją drogą to zakład energetyczny jest zobowiązany do dostarczania energii o określonych parametrach i powinieneś to zgłosić i dochodzić swego - przecież za to płacisz, a nie za napięcie rzdu 197V - bo nie tylko komp ale i reszta urządzeń może pójść w diabły...
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych