Skocz do zawartości


Zdjęcie

niewymagajacy laptop do codziennego uzytku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kam.

kam.

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 08 2014 - 19:08

czesc, chce kupic laptop, ktory bedzie sluzyl mi do codziennego uzytku - obsluga pakietu Office, przegladanie Internetu - raz na jakis czas obejrzenie filmu. Zalezy mi na tym, aby dzialal sprawnie i byl w miare wytrzymaly.

 

super byloby gdyby posiadal matowa matryce, podswietlana klawiature i Windowsa 7 bo mysle,ze to wszystko mogloby mi ulatwic i umilic prace, no ale nie wymagam cudow takze obejdzie sie bez tych wszystkich detali ;)

 

znalazlam w Intrernecie ponizsze modele (sadze w dobrej jak na nie cenie). Ktory z nich byscie mi polecili?

 

1) Asus X550LC R510LC (taktowanie 1600 MHz - nie uwazacie,ze moze byc za slabe?)

 

2) HP 450 g0

 

a moze podrzucicie mi jakis inny model godny uwagi? Fajnie byloby moc sie zamknac w kwocie 2000-2500 zl :)

 

 



  • 0

#2 Rain man

Rain man

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 21 08 2014 - 19:59

Za 2500zł zobacz sobie Acera V5-561G z procesorem i5 ulv, 4GB RAM i matową matrycą FullHD, która poprawi komfort pracy. Laptop posiada system Win7 tak jak chciałeś. Matryca FullHD zapewni większą przestrzeń roboczą oraz lepszą jakość obrazu niż popularne HD (1366x768)



  • 1

#3 Gajwer

Gajwer

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 21 08 2014 - 20:04

Witaj:

 

Pierwsza propozycaj to Asus X550LC R510LC który sam zaproponowałeś tylko w takiej konfiguracji:

i5 4 gb ram oraz Windows 7 gt720m + Dysk SSD 128 gb (znacznie przyspieszy rozruch systemu i codzienne użytkowanie będzie znacznie komfortowe) + 500 GB HDD

Oczywiście matowa matryca.

 

Kolejna propozycja: HP probook 450 w konfiguracji z i5 4 gb ram Windowsem 7 matowa matryca i Hd8750m

 

Ostania propozycja spełniająca wszystkie wymagania: Acer v5 573g z i5 4 gb ram Windowsem 7 oraz Gt750m, Matowa matryca/

Laptop posiada podświetlaną klawiaturę. Jest lekki i mobilny zaledwie 2k wagi.


Użytkownik Gajwer edytował ten post 21 08 2014 - 20:04

  • 1

#4 kam.

kam.

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 21 08 2014 - 23:54

Witaj:

 

Pierwsza propozycaj to Asus X550LC R510LC który sam zaproponowałeś tylko w takiej konfiguracji:

i5 4 gb ram oraz Windows 7 gt720m + Dysk SSD 128 gb (znacznie przyspieszy rozruch systemu i codzienne użytkowanie będzie znacznie komfortowe) + 500 GB HDD

Oczywiście matowa matryca.

 

Kolejna propozycja: HP probook 450 w konfiguracji z i5 4 gb ram Windowsem 7 matowa matryca i Hd8750m

 

Ostania propozycja spełniająca wszystkie wymagania: Acer v5 573g z i5 4 gb ram Windowsem 7 oraz Gt750m, Matowa matryca/

Laptop posiada podświetlaną klawiaturę. Jest lekki i mobilny zaledwie 2k wagi.

 odnosnie 1. pozycji udało mi się znaleźć niemalże identyczne zestawienie, z tym ze z Windowsem 8 i posiadajacym dysk 500 GB. Co do dysku SSD nie udalo mi sie nic konkretnego wypatrzec , dlatego domniemam ze go po prostu nie ma - czy to duzy minus? i czy taktowanie 1600 MHz nie jest za niskie? Laptop, o ktorym mowie zamyka sie w cenie 2000zł - myslicie, ze jest to rozsadna propozycja, czy sie na cos nadzieje?

 

co do HP probooka 450 poza powyzszymi wytycznymi w najkorzystniejszej cenie mam karte NVIDIA GeForce 820M - jestem zielona  w tym temacie- czy jest ona duzo gorsza od Hd8750m i czy roznica ta bedzie bardzo widoczna w codziennym uzytkowaniu?

 

w sumie Acer v5 tez wydaje sie byc nieglupim rozwiazaniem, tym bardziej, ze jego cena jest srednio tylko o 200-300zl wyzsza, a w zamian za to oprocz 1T i 8GB RAM dostaje jeszcze podswietlana klawiature ;p pytanie tylko - czy takie luksusy beda mi potrzebne w codziennym uzytkowaniu i czy w ogole je odczuje, czy raczej tylko beda kolejnymi funkcjami podnoszacymi 'prestiz' mojego laptopa, z ktorych nigdy nie skorzystam?

 

Ktory z powyzszych modeli wydaje sie Wam byc najtrwalszym w uzytkowaniu i ktorej firmie zaufalibyscie na moim miejscu? ;)


  • 0

#5 Gajwer

Gajwer

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 22 08 2014 - 00:03

Co do SSD. Warto znacznie przyspiesza komfort pracy no i rozruch systemu u mnie laptop uruchamia się w 4-6 sekund dzięki SSD, no i nie ma szans na zamulanie.

 

Karta Hd8750m jest wydajniejsza od NVIDIA GeForce 820M - W użytkowaniu na codzien nie widac różnicy tylko w grach.

 

Ja mam podswietlana klawiaturę jak siedzę wieczorem jest to bardzo przydatne ( Dodałeś post o 23;54 nie fajnie by było mieć podświetlanej klawiaturki ;p?). Plusem też Acer jest lekka waga przez co ma mobilność.

 

Co do ostatniego pytania najlepsze wykonanie z tych 3 ma HP probook


Użytkownik Gajwer edytował ten post 22 08 2014 - 00:04

  • 1

#6 kam.

kam.

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 08 2014 - 14:55

Co do SSD. Warto znacznie przyspiesza komfort pracy no i rozruch systemu u mnie laptop uruchamia się w 4-6 sekund dzięki SSD, no i nie ma szans na zamulanie.

 

Karta Hd8750m jest wydajniejsza od NVIDIA GeForce 820M - W użytkowaniu na codzien nie widac różnicy tylko w grach.

 

Ja mam podswietlana klawiaturę jak siedzę wieczorem jest to bardzo przydatne ( Dodałeś post o 23;54 nie fajnie by było mieć podświetlanej klawiaturki ;p?). Plusem też Acer jest lekka waga przez co ma mobilność.

 

Co do ostatniego pytania najlepsze wykonanie z tych 3 ma HP probook

'Notebook  R510 jest wyposażony w technologię ASUS Super Hybrid Engine II, która zapewnia natychmiastową dostępność urządzenia. Umożliwia wznowienie pracy w ciągu 2 sekund ze stanu uśpienia' mrzonki, czy jest mi to w stanie wynagrodzic brak SSD?;p

 

Acer wygrywa klawiatura, ktora przy moim trybie zycia bylaby mega fajnym dodatkiem, z tym ze znam jej uklad na pamiec i nie wiem czy warto inwestowac kilka stow w podswietlenie, bez ktorego spokojnie jak dotychczas sobie daje rade. Waga tez teoretycznie jest atutem, z tym ze mobilnosc dla mnie konczy sie na przechodzeniu z kanapy na lozko i z powrotem, a wiec nie jest najistotniejsza.

 

Mimo wszystko chyba postawie na HP, poniewaz parametrowo te wszystkie urzadzenia nieistotnie sie roznia, a nauczona doswiadczeniem wolalabym miec cos solidniejszego :) Fakt, faktem moj obecny laptop pochodzi z jakiejs trefnej serii, no ale... :P Dodatkowo wolalabym kupic sprzet od razu, niz bawic sie w jakies raty, a decydujac sie na Asusa zapewne musialabym czekac do kolejnej wyplaty - niestety, jestem tylko dziewczyna, a odkladanie pieniedzy w okresie sklepowych wyprzedazy jest niezwykle trudne ;)

 

w kazdym badz razie wielkie dzieki, jak znajde w Internecie cos godnego mojej uwagi i nie rujnujacego mojej kieszeni, a bede miala jeszcze jakies watpliwosci na pewno sie odezwe ;)


  • 0

#7 kam.

kam.

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 08 2014 - 15:25

Dobra, jeszcze raz ja ;)

 

a gdybym kupila laptopa bez systemu? Myslicie, ze to duzy problem? Przeciez na pewno mam multum znajomych, ktorzy spokojnie poprawnie mi zainstaluja jakis system, a dzieki temu 'zaoszczedze' i bede mogla wziac cos lepszego tak naprawde w tej samej cenie. Jako alternatywa dla Acera V5- Lenovo Z510?


  • 0

#8 Gajwer

Gajwer

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 22 08 2014 - 15:33

Tak tylko że nie będzie oryginalny. A jak będziesz miala jakis problem z komputer pierwsze pytanie czy masz oryginalne oprogramowanie. hmm nie. Dziękujemy nie możemy pomoc :)

 

Lepiej już dopłacic i mieć z głowy a jeszcze że kupując od razu z Windowsem laptopa jest taniej niż dokupić potem windows sam


Użytkownik Gajwer edytował ten post 22 08 2014 - 15:34

  • 1

#9 AmnesiaHaze

AmnesiaHaze

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 23 08 2014 - 21:19

Dobra, jeszcze raz ja ;)

 

a gdybym kupila laptopa bez systemu? Myslicie, ze to duzy problem? Przeciez na pewno mam multum znajomych, ktorzy spokojnie poprawnie mi zainstaluja jakis system, a dzieki temu 'zaoszczedze' i bede mogla wziac cos lepszego tak naprawde w tej samej cenie. Jako alternatywa dla Acera V5- Lenovo Z510?

Idź sam do jakiegoś dużego sklepu w okolicy i we własnym zakresie porównaj jakość wykonania obydwu sprzętów, lenovo to chinol.


  • 1

#10 barrfind

barrfind

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 09 10 2014 - 09:59

obczaj sobie Asusa Transformera - fajny mały sprzęcik- tablet i netbook w jednym - do codziennych zadań wystarczy;P chodzi na windowsie 8.1, więc jest w pełni funkcjonalny (w porównaniu do tabletów z Androidem)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych