Skocz do zawartości


Zdjęcie

nieoryginalne tusze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pantagruer

Pantagruer

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 24 03 2010 - 13:40

Chcę wydrukować trochę zdjęć, kupiłam w tym celu papier HP Premium, ale skończył mi się toner. Zamówiłam nowy na doktortusz, bo był tani, ale nie jest oryginalny. Nie chciałam znów płacić tak dużo za oryginał. Generalnie w druku dokumentów nie widzę różnicy w jakości między zamiennikiem a oryginałem, ale pomyślałam sobie że zdjęcia mogą nie dawać rady. Będzie widać różnicę?

  • 0

#2 rademenes14

rademenes14

    Stały użytkownik

  • 255 postów

Napisano 24 03 2010 - 14:41

Teoretycznie jaką różnice masz na myśli ? każdy druk z czasem płowieje . do zdjęć w drukarkach atramentowych , też jest rodzaj specjalnego tuszu do nich , jeżeli jednak chcesz mieć jakość i trwałość odpuść sobie drukowanie w domu . najlepsze moim zdaniem i tak na zawsze zostaną zdjęcia z Odbitek z kliszy ,a nie te drukowane . Zreszta , nie kalkuluje sie drukowac zdjąć w domu w porównaniu z cenami zdjęć firm typowo sie tym zajmujących . ja korzystam osobiście z usług empiku i na zdjęciach z przed 4 lat u nich zamawianych nie znajduje różnicy .

  • 0

#3 jpb

jpb

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 04 2010 - 19:18

ja kupiłem na ekodrukowanie.com.pl i drukowałem fotki zmontowane z moją siostrzenicą na papierze fotograficznym. Byłem naprawdę miło zaskoczony bo nie wiem czy dla laika w tej dziedzinie rozróżniłbym jakim tuszem były drukowane tzn. czy oryginalnym czy ich zamiennikiem. Powiem tak spróbowałem i nie żałuję, pozdrawiam
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 21 04 2010 - 19:29

Nie, to się niczym nie będzie różniło. Jedyna różnica to to, że zamiennik po prostu szybciej się kończy.
W jakości wydruku będzie to takie samo. Toner to toner, a tusz to tusz.
Jednakże.. Korzystanie z zamienników kończy okres gwarancyjny na urządzenie.

Użytkownik Celdur edytował ten post 21 04 2010 - 19:31

  • 0

#5 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 21 04 2010 - 22:19

Spadku jakości raczej nie będzie widać. Jedyna różnica to taka że tusz szybciej wyjdzie i tyle :)Ja osobiście stosuje zamienniki i nie zauważam pogorszenia jakości wydruku. Tak więc polecam
  • 0

#6 szmyk

szmyk

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 25 04 2010 - 11:33

Teoretycznie jaką różnice masz na myśli ? każdy druk z czasem płowieje . do zdjęć w drukarkach atramentowych , też jest rodzaj specjalnego tuszu do nich , jeżeli jednak chcesz mieć jakość i trwałość odpuść sobie drukowanie w domu . najlepsze moim zdaniem i tak na zawsze zostaną zdjęcia z Odbitek z kliszy ,a nie te drukowane . Zreszta , nie kalkuluje sie drukowac zdjąć w domu w porównaniu z cenami zdjęć firm typowo sie tym zajmujących . ja korzystam osobiście z usług empiku i na zdjęciach z przed 4 lat u nich zamawianych nie znajduje różnicy .


Również i odbitki z punktu po czasie płowieją, pytanie tylko po jakim (zależne to jest głównie od warunków przetrzymywania tych odbitek). Jeśli chodzi o zdjęcia i ich drukowanie to są już drukarki, a właściwie tusze które dają trwałość i jakość porównywalną z labami a nawet je przewyższające. Bardzo dobre rezultaty w wydruku foto można osiągnąć np. z wykorzystaniem fotograficznych drukarek Epsona drukujących z użyciem 6-ciu barwników (w odróżnieniu od standardowych wydruków z użyciem 4 barw daje to możliwą do osiągnięcia dużo większą gamę barw) Trwałości takich wydruków szacowane są nawet na 200 lat http://www.fotal.pl/tusze-epson-clariatrwalosc-nawet-do-200-lat/ Jam mam trochę wydruków sprzed paru lat z wcześniejszego modelu fotograficznej drukarki Epsona (model r220) i po pięciu latach odbitki zarówno w albumie jak i te wiszące na ścianie i wystawione na działanie światła trzymają się rewelacyjnie.
Co do różnic cenowych to oczywiście laby wychodzą wciąż taniej aczkolwiek te różnice coraz bardziej się niwelują, a w przypadku wydruku większych formatów tych różnic już praktycznie nie ma. Posiadanie takiej drukarki w przypadku ludzi zajmujących się fotografią ma też jeden ważny aspekt którym jest możliwość odpowiedniego dobrania kolorystyki wydruków.
Co do samych tanich zamienników to w przypadku ich stosowania nie ma co myśleć o uzyskaniu efektów zbliżonych do wydruków z użyciem tuszy oryginalnych. Mają one po prostu dużo uboższy skład chemiczny i o trwałości można jedynie pomarzyć. Są również kłopoty z barwami (nawet jak się już uda jakoś dobrać profile to często kolejny zamiennik z innej serii produkcyjnej tego samego koloru potrafi różnić się od poprzedniego i cały dobrany profil do niczego się nie nadaje).
  • 0

#7 TweakFreak

TweakFreak

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 26 07 2010 - 16:04

To też zależy od zamiennika i jego pojemności. Ja też kupuję zamienniki na doktortusz.pl i wcale nie widzę, żeby mi się szybciej kończył tusz. Już bardziej skłaniałbym się do tego, że jakość może być nieco gorsza jeśli chodzi o zdjęcia. Ale nie wiem na pewno, bo ja drukuję dokumenty.
  • 0

#8 galeon

galeon

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 06 08 2010 - 12:11

zamienniki mogą być opłacalne, ich parametry nie różnią się znacznie od oryginałów. Ja zawsze zamawiam je na http://www.e-atramenty.pl/ i jeszcze nigdy nie miałem powodu do narzekania, drukarka nadal działa sprawnie i nie zauważyłem różnicy w jakości wydruku.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych