Skocz do zawartości


Zdjęcie

nie chce dzialac pod xp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pytla

pytla

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 29 12 2007 - 18:58

zakupilem laptopa pacard bell z procesorem amd turion 64x2. sprzet niby ladny i jak na moje potrzeby w zupelnosci wystarczajacy.mam dysk 120 giga ale po zakupie byla tylko jedna partycja wiec format i nowa instalacja wszystkiego.
przy zakupie byla vista i komputerek smigal ale po formacie zainstalowalem xp jako ze vista mi nie bardzo lezy i tu zaczely sie problemy.nie ma wszystkich potrzbnych sterownikow pod xp.
mam karte graficzna radeon xpress 1200 i do niej sterowniki nie zainstaluja sie bo wyskakuja bledy ze potrzebuje windowsa nt lub nowszego.podobnie sterowniki plyty glownej i karty sieciowej.muzyczka karta smiga.nie dziala pare [beeep]erelkow jeszcze.ale te od plyty i karty w pierwszej kolejnosci bym chcial zapaltwic.
doradzcie co jest nie tak.moze nie te sterowniki?wszystko ze stron producentow sprzetu.na srtonie konfiguracji mojego kompa podane sa sterowniki ale pisze wszystko na viste a nie na xp.
i jeszcze jedno w menadrzeze urzadzen jest pare zoltych pytajnikow.domyslam sie ze przez brak sterownikow.

pozdrawiam i czekam na porady:)

  • 0

#2 Kocurek

Kocurek

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 29 12 2007 - 19:04

Jeśli chodzi o kartę graficzna to zainstaluj sterowniki OMEGA Drivers www.omegadrivers.net . Napewno zadziałają bo miałek kiedyś taki sam problem. Po prostu do tych układów graficznych nie ma narazie opracowanych sterów pod xp. A jeśli chodzi o resztę to podaj DOKŁADNĄ specyfikacje tego laptopa to może uda się cos znaleźc.

  • 0

#3 pytla

pytla

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 29 12 2007 - 19:56

podane sterowniki nie dzialaja:( nie wiem co jest nie tak
komputer to packard bell easynote mx52-b-054
plyta glowna amd a wiecej nigdzie nie pisze jaka dokladniej.
na stronie producenta jest jakas wzmianka ze ma biosa pod viste robinego.moze byc takie cos?
karta grafiki ati radeon xpress 1200 hypermemory.
a i w drzewku w menadrzeze urzadzen nie ma karty graficznej.nazwe mam z nalepki na kompie.
caly dzien morduje sie z tym.
  • 0

#4 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 29 12 2007 - 20:36

Sprawdz najnowsze catalysty.
  • 0

#5 pytla

pytla

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 30 12 2007 - 00:32

sprawdzilem i zaczalem instalowac i...wyskakuje setup nie moze znalesc kompatybilnych sterownikow do mojego sprzetu lub systemu.zastanawiam sie czemu nie ma w tym okienku z menadzera urzadzen karty graficznej.sa zolte pytajniki przy kontroleze video i nieznane urzadzenie jakies.to pewnie to ta karta.we wlasciwosciach karty pisze ze nie kompatybilna z plug adn play.co to? cos padniete czy co?nerwicy sie nabawie hehewyczytalem na stronie producenta ze wszystko w tej konfiguracji sprzetowej bedzie smigac tylko w viscie jak na ta chwile.wszystkie sterowniki sa dostepne do kazdego sprzety z osobna jednak w zestawieniu z plyta glowna ktora jednak jest produkjci packarda i biosem pod viste nie smiga w windowsem xp jak nalezy hehe..moze komus sie przyda na przyszlosc :)skazani na viste strzezcie sie:Pchyba ze ktos cos wymysli...dziekuje i pozdrawiam.arek.
  • 0

#6 Kocurek

Kocurek

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 30 12 2007 - 09:38

Skoro drivery OMEGA nie działąją to nie wiem... ja mam ASUS X51R z układem ATI x1100. Jak wywaliłem vistę i władowałem xp to jedynie drivery OMEGA były w stanie zainstalowac poprawnie grafikę. Gdzieś na jakiejś stronce wyczytałem że układy x1100, x1200 i coś tam jeszcze nie posiadaja kompatyilnych z win xp sterowników. Ale Omega działała. Poierałeś z tąd -> http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php <- ??
  • 0

#7 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 30 12 2007 - 12:22

Ten komputer jest optymalizowany wyłącznie do pracy z VISTą. Nigdy nie będzie on dobrze chodził pod XP właśnie ze względu na brak różnych sterowników. Nie ma co liczyć, że się pojawią sterowniki pod XP bo to starszy system.
Już się spotkałem z tym problemem i jedynym wyjciem okazał się powrót do VISTy... Niestety...
  • 0

#8 pytla

pytla

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 04 01 2008 - 23:42

dziekuje za przeniesienie w odpowiednie miejsce.
co do komputerka to wrocilem do visty bo nawet na stronie producenta byly podane sterowniki wylacznie pod viste.no i smiga jak narazie.mam problem z odpaleniem kamerki jeszcze i nie chce dzialac wi fi.sterowniki oryginalne najnowsze ale nie odpali sie to.sprzet zainstalowany w menadzerze go widac ale nie dziala.nie ma ikonki nigdzie do kamerki a programy sie zawieszaja jesli dam widok z kamery.jak zainstalowalem oddzielna przez usb to to samo.sprzet jest ale go nie ma.a karta wi fi nie chce zalaczyc sie na stale.zalacza sie i wylacza w tepie co sekunde okolo.nie wiem czy to sterowniki czy co.dalem sobie spokoj narazie hehe.
jesli cos wam do glowy przyjdzie to piszcie.
pozdrawiam!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych