Skocz do zawartości


Zdjęcie

natura jest zadziwiajaca :>


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 05 02 2006 - 01:43

rozwalil mnie ten filmik osmiornica
normalnie kopara mi opadla

  • 0

#2

Napisano 05 02 2006 - 16:56

nie zbada ne sa tajemnice glebin ale takie umiejetosci to nawet kamelono nie posiada zzz*********te

  • 0

#3 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 05 02 2006 - 17:18

Ehhh... mało filmów przyrodniczych chyba oglądacie, przedstawiciele głowonogów tacy jak ośmioronice i mątwy dobre kilkaset (chyba w kambrze dominowały w morzach) milionów lat temu doprowadziły sztukę kamuflażu do perfekcji. Kameleon to kiepski amator lol. A zgadnijcie jak będzie wyglądała ośmiornica jeśli położyć jej w akwarium na dnie szachownicę :D. Tak przy okazji inna ciekawostka - kałamarnice olbrzymie mają największe w świecie zwierząt oczy (ponad 40 cm śr.) i jeszcze jedna, u osmiornic są chyba największe komórki nerwowe, dochodzą do 1 mm o ile dobrze pamiętam, na nich właśnie robi się dużo eksperymentów z zakresu neurologii - łatwo w nie elektrodą trafić..., nam dawali tylko neurony karaczanów do zabawy :D
  • 0

#4 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 05 02 2006 - 17:49

Ehhh... mało filmów przyrodniczych chyba oglądacie

Ja wogule malo telewizji ogladam :D bo nie mam lol.
dorzuce jeszcze cus moze z troche innej beczki ale tez natura :D

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

#5

Napisano 05 02 2006 - 20:36

Ośmiornice (Octopoda, Octopodidae)

- przedstawiciele mięczaków zaliczane do głowonogów (Caphalopoda). Do tej gromady należą również łodziki, mątwy i kałamarnice (kalmary). Wszystkie te zwierzęta zamieszkują wyłącznie wody morskie. Rozpiętość rozmiarów ośmiornic jest ogromna. Obok gatunków mających zaledwie kilka centymetrów długości, większość dzisiaj spotykanych gatunków osiąga rozmiary ok. jednego metra. Jednak są znane przypadki olbrzymich ośmiornic osiągających rozmiary kilku metrów o wadze do około 6 ton.


:D
  • 0

#6 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 06 02 2006 - 11:52

:D zdolna bestia
Co ciekawe podejrzewa sie ze osmiornice kozystaja z tej umiejetnosci takze do komunikacji miedzy soba :D
  • 0

#7 socha

socha

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 02 2006 - 12:23

nam dawali tylko neurony karaczanów do zabawy

i co się chwalisz znęcaniem nad zwierzątkami? Ty brutalu :evil:
  • 0

#8 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 06 02 2006 - 13:33

Kasiu a widzisz na końcu zdania ":D" czy ":D"... to nie była zabawa dla zaspokojenia mojej żądzy męczenia istot żywych :D
  • 0

#9 socha

socha

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 06 02 2006 - 13:58

Szanowny Jarczysławie, reasumując Twoją wypowiedź i wnikliwie analizując nacisk na niektóre słowa wnioskuję iż istota żółtej kuleczki z oczkami, noskiem oraz wypukłym łukiem oznaczającym zapewne zmartwienie tudzież załamke oznacza raczej ubolewanie nad tym, że te Twoje karaczany nie miały tak dużych komórek nerwowych jak nasza bohaterka tematu... wszyscy bowiem wiemy, że płeć którą reprezentujesz ma nieraz problemy z trafieniem do celu :wink:

proszę w przyszłości o nie negowanie moich wypowiedzi
zadośćuczynienie --> Dołączona grafika

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#10 SkooRo

SkooRo

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 06 02 2006 - 14:09

Ałć! No dobra, dobra, przyznaję się, że z pasją zameczałem biedne zwierzaki... Wracając do tematu, zdolności do komunikacji za pomocą zmian w ubarwieniu badane są u kalmarów i montw, nad złamaniem kodu głowią się sztaby naukowców i rzędy komputerów :D skoro układ nerwowy głowonogów jest najlepiej rozwiniętym w świecie bezkręgowców to nie mogą sobie mrugać bez jakiegoś głębszego znaczenia :D
  • 0

#11 Slash

Slash

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 06 02 2006 - 14:53

dopiero dzis sciaglem ten filmik no nie koniec swiata :shock: :shock:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych