Skocz do zawartości


natipak

Rejestracja: 04 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 09 01 2013 06:32
-----

Moje tematy

Super Szybki Komputer do Internetu i Multimediów [do 1500 oraz do 2500]

04 01 2013 - 01:31

Witam wszystkich,

Komputer ma mi służyć do:
- przeglądania internetu (obecnie mam FF z dużą ilością dodatków, adblockerów itp. - nie wykluczam zmiany na inną po zmianie systemu)
- czasami mam nawet do 10/15 otwartych kart z różnymi stronami w tym z YouTube oraz jakimiś flashami, gifami i bajerami, google Mapa, Targeo Mapa
- otwarte mam mieć gg
- otwarty 1 program z radiem (obecnie RaimaRadio)
- otwarty winamp lub jakiś aimp3 do odtwarzania muzyki
- używam antywirusa Avast (nie chcę żadnych innych płatnych)
- czasami czegoś poszukania na swoim dysku
- i czasmi jeszcze otworzę sobie jescze jakiś inny programik/film/pdf/word/exel itp. np: grę FRITZ 12 (choć tu nie potrzebuję grafiki)
- rzadko jakieś filmy w max 420p/720p choć chyba mój monitor nie obsługuje 720p FullHD mam Dell P2410 24''

Założenia:
- chę używać wszystkiego co w/w jednocześnie i co najważniejsze chciałbym, aby wszystko super szybko śmigało, nie było żadnych zacięć, zawiech, oczekiwania na otwarcie czegoś (programu, strony www, wyszukanie czegoś na dysku itd. itp.) - jednym słowem żadnego oczekiwania na nic. Nie wiem czy tak się da - w każdym bądź razie wszystko ma działać/otwierać się najszybciej jak się da - to najważniejsze. (to czy system otworzy/zamknie się w 10 czy 30 sek to nie ma żadnego znaczenia)

Inne potrzebne informacje:
- nie używam komputera do gier (ewentualnie kurnik Dołączona grafika end saper) więc interesuje mnie grafika zintegrowana.
- nie będę używał żadnych specjalistycznych programów (cad, photoshop itp.)
- nie jestem żadnym grafikiem/inżynierem/programistą itp. ;D

* poza super szybkością otwierania i działania wszystkiego na komputerze zależy mi na tym aby w przyszłości (nie 1/3 lat lecz dalszej >5lat) była możliwość rozbudowania choć nie wiem czy jest sens w tym jakiś do moich zastosowań?
* w komuterze powinno wszystko być zgrane ze sobą: aby procesor nie ograniczał np:ramów, ramy nie ogramiczały wydajności, itp. itd. aby wszystko było wykorzystane na 100% (choć lepiej jakby były jakieś ewentualne nadwyżki niż braki) .
* nie chcę również abym miał jakiś procesor/płytę główną, którego potencjału nigdy nie wykorzystam (nie chę wyrzucać pieniędzy w błoto) i w zasadzie to samo dotyczy RAM, obudowy, zasilacza oraz dysku

P.S. Przyznam, że dość sporo przeczytałem artykułów/forum o komputerach do internetu i o podzespołach osobno. Jedni mówią tak, a inni inaczej (jedni polecają intela inni AMD). Dlatego postanowiłem napisać sam czego oczekuję od komputera i założyć ten temat. I powiem, że w głowie od tego wszystkiego mam taki trochę kogiel mogiel ;P

Prosiłbym o rzeczowe odpowiedzi i propozycje zestawów, które w 100% spełnią moje wymagania. Możecie podać propozycje do ceny różnych zestawów do 1000, 1500, 2000, 2500. Choć mój plan jest taki aby 1500-2000 max.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na propozycje:)

Tomek