Skocz do zawartości


Zdjęcie

na jaki sprzęt mnie stac(po sprzedaniu tego co mam +1000zl(okolo)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 09 01 2008 - 15:59

ELo elo;] jestem nowy na tym forum;] jezeli atmosfera bedzie mila to tu pozostane i pospamuje;p(z tego co czytalem to jest mila;p);**
I mam takie pytanie jakich pelno na forach;/ na jaki sprzęt zmienic i ile bym wziąl za to(co mam do zmiany TYLKO) ja sie na tym niestety zabardzo nie znam... Planuje zmienic plyte główna na początek ;]lecz nie wiem jaka kupic na jaki socket itp;p i czy lepiej obudowe z zasilaczem czy bez.
Nastepne pytanie zmieniajac plyte główną co bym musial zmienic do tego(jaka rzecz by nie pasowala do leeepszej plyty głównej?)
Komp mi jest potrzebny do ogladania filmów, pobierania oraz grania. Czesto mam zalączone pare aplikacji i mi muli kompa;/(np program graficzny przez 2000pedzli i 1000 czcionek nie chce mi sie zamknac normalnie bo go tak muli(musze alt ctrl del;/) komp chodzi 14godzin dziennie okolo+. Doradzcie mi coś prosze;] a jesli chcecie to mozecie napisac cos o sprzecie moim;p(tragicznym;p)

Stacje dysków: Samsung SW-252B (nie wiem czy potrzebne)
Samsung SH-S162L(wszystko cool;] nie chce zmieniac)
Monitr: Asus VW192s (nówka;] nie chce go zmieniac
drukarka: HP C3180 (nówka;] nie chce jej zmieniac)
Mysz: a4tech wop-49 (z sterownikiem na dyskietce, zmienil bym na lekka bezprzewodowa (do3m) ale dobra;](mniej niz 35;)
Klawiatura: a4tech kb-21 (z sterownikiem na dyskietce, zmienilbym na rownie fajna ale bezprzewodową(maaaaxymalnie 40zl)
Glośniki: Manta mm950(lub Manta mm 950) (mi sie podobaja;] nie chce ich zmieniac)
Procesor: Intel® Celeron® CPU 2.40GHz (do zmiany;p)
Płyta główna: p4al-800 asrock(do zmiany? z jakim socketem najlepsza;/)?
Dysk twardy: Samsung SP0802N (do zamiany na mniejszy nie potrzebuje 80gb)
Zasilacz: Megabajt MGB-350ATXP4 (do zmiany!Dołączona grafika!)
Karta muzyczna: c-media ac 97 audio device (do zmiany szyybko)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X(do zmiany SZYYBKO)
ram;512(2kosci)(Zmienic na 1gb(w 2 kosciach;])

co bym chcial nowego:
chcialbym karte 256(grafike;p) i jakies 1024ram(2kosci) jakas muzyczna, dysk jakis 20-30gb plyte glowna nowoczesna (zeby za 3 lata dalej sie nadawala;p) zasilacz jakis (co by sie nie spalił;pheh) jakis procek(tani a dobry;p) i ile by mnie to wynioslo;/
a i nastepne pytanie jesli duzo uzywam kompa do przegladania stron czy nada sie do tego VISTA(oryginalna?) bo nie wiem jakiego windowsa kupic
jakies pytania PROSZE PISAĆ TU;]
A jak ktoś chce konwersacje(rozmowe;p) ze mna przeprowadzic to 7867629
Pozdrawiam! Paweł;)
ps.ładnie wygląda forum;]

  • 0

#2 Xardas

Xardas

    Początkujący

  • 98 postów

Napisano 10 01 2008 - 23:11

Do 1000zl to taki zestaw
Procesor http://www.allegro.pl/item289950105_salon_...ga775_wawa.html
Plyta glowna http://www.allegro.pl/item291113522_abit_i...o_7_1_ip35.html
karta graficzna http://www.allegro.pl/item289903956_palit_...sonic_2ns_.html
Ram http://www.allegro.pl/item292406466_anima_...super_cena.html
Dysk http://www.allegro.pl/item295599971_dysk_s...0rpm_sata2.html
Zasilacz http://www.allegro.pl/item292848648_chieft...war_24m_fv.html
Razem cos ok 1100zl masz 1000zl sprzedasz starego kompa i dolozysz

  • 0

#3 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 13 01 2008 - 09:59

o dzieki wreszcie ktos pomogl;] sprzet taki sobie wolal bym cos lepszego(ale nie wiem na co mnie stac po sprzedaniu tamtego):]
mogl by mi ktos napisac ile moj komp warty?
Kompa bede kupowal za 2 tyg(po ferjach)
a procek jakis lepszy by sie dalo ale taniu(podkrecac nie bede)
Edit1: wie ktos jaki ja mam ram oO? z 200km nie wiem jak sprawdzic;/ na plycie glownej pisalo ddr2 ale nie wiem czy to od tego;p
Pozdro;]
Edit2: po co mam zmieniac 80gb na 80gb ? lepszy jakis? i nastepne pytanko jaka roznica miedzy dwoma 512 a jedna 1gigówka?(nie liczac cenowej;p)
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 13 01 2008 - 14:31

Stare częsci sprzedasz za max 300zł, co do konfigu to dołozyłbym jeszcze 1GB ram (żeby było 2x1GB) - w programach graficznych się przyda, dla nich ram to podstawa, w grach zresztą też.
Dysk weź 160 - nawet jak w tej chwili nie potrzebujesz to 30 zł więcej nie zrobi chyba wielkiej różnicy, a nigdy nie wiadomo co będzie. Mniejszych już jakiegos czasu nie produkują i to co sprzedają to często są jakieś leżaki magazynowe - nie ryzykowałbym. Nowe dyski są szybsze od starych, ty masz jeszcze z 2mb cache więc zmiana trochę przyśpieszy twojego kompa, poza tym nowe płyty mają tylko 1 PATA więc może byc problem z podłączeniem starego dysku.
Napisz tez czy będziesz podkręcał bo jesli nie to podobny wydajnosciowo będzie athlon x2 a zestaw płyta+procek wyjdzie cię nieco taniej.
Kartę grafiki fajnie byłoby wziąć 8600Gt ale na to już chyba kasy nie starczy.
  • 0

#5 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 14 01 2008 - 20:20

O Nurek napisal;]
a moglbys napisac jaki sprzet mi polecasz?(konkretnie;p)
a podkrecac nie bede(jak bym umial to bym moze podkrecil;p(trudne to;p)
mam pytanie do czego jest ten plyn do procka(plyn pasta;p)
serio tylko 300zl za starego kompa(mam pudelka i plyty;p i dyskietki;p)
PzDr
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 01 2008 - 21:08

W tej cenie widziałbym coś takiego:
Procesor [775] Procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GH 1MB 1 231.00
Płyta główna [INT][775] Płyta GigaByte GA-P31-DS3L 1 222.00
Pamięć Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L6/2GDC 1 126.00
Karta grafiki [PCIE] Karta GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic+ NE/860TS+T321 1 339.00
Dysk twardy [SATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200.10 160GB 8MB ST3160815AS 1 154.00
Inne Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm 1 151.00
Wartość sprzętu brutto 1223.00
Podkręcanie intela jest naprawdę banalne, jak juz kupisz sprzet to zajrzyj na forum to cię nauczymy :-)

Troche taniej byłoby poskładac na procku AMD ale wtedy duzo gorzej z kręceniem. W tej wersji płyta i procek:
Procesor [AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX 65W 1 188.00
Płyta główna [AMD][AM2] Płyta Asus M2N 1 195.00

Pasta jest dla lepszego przewodnictwa ciepła między procesorem a radiatorem, na boxowym coolerze masz coś w tym stylu już nałożone, nie jest to jakaś rewelacja ale na poczatek wystarczy.

Jesli chodzi o starego kompa to orientacyjnie: procek 80 zł, płyta 80, z 60 dysk, 30 grafika, zasilacz jak ktos kupi to za 15-20 zł więc jak 300 zł uzbierasz to bedzie dobrze - chyba że miałbys fuksa bo na allegro różnie bywa.
  • 0

#7 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 15 01 2008 - 10:03

Podkrecanie, a tak w ogol to sie podkreca programami;p czy jakos normalnie w kompie? i czy jest szansa ze sie cos "zwali" gdy ktos w ogole nie umie a podkreca;pNastepne pytanie lepiej sprzedac kompa razem(wszystkie czesci razem) czy osobno(kazda czesc osobno?) nie chodzi mi o wygode tylko o oplacalnosc;p
Nastepne;p Czy komp jest "nowoczesny;p(nie wiem jak to ujac:])" chodzi mi o to czy za rok jak bede znow ulepszal to nie bede musial wymieniac plyty glownej zeby jakies cos nowego dodac?
Nastepne;/Czy lepiej kupic nowe czy uzywane czesci(czy to za duze ryzyko;p?)
no i ostatnie;p Jaki mi polecacie internet;p ja mieszkam w Bieruniu(mala miejscowosc na slasku;p) i tu mialem blokowego neta 256 za 55zl;/ a chodzil jak by byl 10 razy gorszy;/ czy jest jakas siec ktora sie nada tam?(umowa mi sie 2 miechy temu skonczyla;))
Pzdr ;p
  • 0

#8 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 15 01 2008 - 11:53

Podkreca się w biosie, w tym wypadku cała sprawa ogranicza się do przestawienia jednej opcji
Wiecej kasy wyciagniesz sprzedając wyszystko osobno.
Kompa jest w miarę nowoczesny, przez ten rok na pewno nic nie bedziesz musiał wymieniać, później to juz trudno wyczuć, producenci kombinuja żeby za długo jednego sprzetu nie mieć, bo im słabo sprzedaż idzie. Na pewno będziesz mógł zmienic grafikę, dołozyc ram albo dyski, nie wiem jak bedzie z nowszymi prockami intela
Tego typu częsci uzywanych raczej nie dostaniesz, jesli już to w cenach niewiele niższych niz nowe więc moim zdaniem nie warto
  • 0

#9 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 15 01 2008 - 12:15

A to juz rozumiem;] a moglbys mi napisac dokladniejsze ceny za ile sprzedam to? bo jak ja szukalem to nawet na 2 aukcjach byla roznica 30zl na sprzecie moim(jednej rzeczy;p) a chce jak najwiecej wyciagnac zeby tata jak najmniej dokladal;p
Jestem pewien ze ten sprzet kupie(moze drobne zmiany wprowadze) w ciagu 2 miechow kupie calosc(bede jak najtaniej skladal);p moze w ciagu miesiaca juz kupie;p mozesz mi napisac w jakiej kolejnosci to brac? tak zeby mozna bylo kupic np 1 rzecz za 2 dni nastepna zeby pasowalo to pozostalego(starego;p)mam nadzieje ze rozumiesz;p
a i sie chyba narazie wstrzymam z kupnem tej karty graficznej :banana: bo jak tego nie kupie teraz i sprzedam moj stary fonik to tata nic nie bedzie musial dokladac;p stara karta bedzie pasowac do nowego zestawu?:)
PzDr i juz BAAARDZO DZIEKUJE ZA POMOC;]
  • 0

#10 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 15 01 2008 - 14:37

Za ile sprzedasz części trudno powiedziec, bo tu wiele zalezy od szczęscia. Popatrz na allegro po ile idą podobne części i wystaw w podobnej cenie - z tym że sugeruj się raczej nizszymi cenami. Jak wystawisz duzo drozej od innych to ci nie zejdzie i tylko zapłacisz za aukcje - no chyba że bedziesz miał fuksa - ale to juz sam zdecyduj.
Kompa kupił bym na raz a nie po jednej rzeczy. Częsci cały czas tanieją, i nie ma sensu kupywać np. płyty głownej żeby leżała 2 miesiące bo przez ten czas moze staniec np. o 30-50 zł. Jak kupisz wszystko w jednym miejscu to mozesz się o jakąś zniżkę potargowac, a jak bierzesz w sklepach internetowych to płacisz raz za przeyłkę.
Stara karta nie wejdzie do nowego zestawu
  • 0

#11 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 15 01 2008 - 15:33

jak wroce do domu to sie w sklepie zapytaam czy ma jakis podobny(lub taki sam) sprzet i kupie w poblizu tylko ze niestety jestem u babci;/
a jaka NAJTANSZA KARTA GRAFICZNA JEST ZEBY PASOWALA DO NEW ZESTAWU? bo nie bede od rodzicow kasy bral;p

  • 0

#12 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 15 01 2008 - 16:51

Rozumiem że chodzi ci tylko o kartę na przeczekanie?
http://allegro.pl/item293063160_hit_cenowy...x300_pci_e.html

  • 0

#13 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 16 01 2008 - 11:02

Rozumiem że chodzi ci tylko o kartę na przeczekanie?
http://allegro.pl/item293063160_hit_cenowy...x300_pci_e.html


Normalnie czytasz w moich myslach;p a nie ma jakiegos przejscia na karte lub jakies 32-ójki na to wejscie;]?
  • 0

#14 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 16 01 2008 - 12:40

W zasadzie coś takiego istnieje http://pclab.pl/art17356-8.html ale nigdzie tego w sprzedazy nie widziałem, zresztą gdybyś miał kupować przejściówkę za 30 zł to lepiej kartę za 50, jak kupisz nową to tą sprzedasz i wiele nie stracisz.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych