Skocz do zawartości


mw1900

Rejestracja: 27 sie 2013
OFFLINE Ostatnio: 07 12 2015 00:48
-----

Moje tematy

Problem z gasnącym ekranem po ok 15 minutach podczas odtwarzania multimediów

30 11 2015 - 21:20

Witam
 
Mam pewien mały aczkolwiek bardzo denerwujący problem ze swoim laptopem. (Windows 7)
 
Od jakiegoś tygodnia występuje niecodzienna sytuacja. Mianowicie podczas odtwarzania multimediów (film, winamp, gra) i nie używania kursoru myszki lub klawiatury po okresie ok 15 minut ekran samoczynnie gaśnie..
 
Wiem że jest możliwe ustawienie planu zasilania w opcji zasilania. Ustawiony mam tryb zrównoważony, wszędzie wybraną opcję "Nigdy" (przygaś ekran, wyłącz ekran, przełącz komputer w tryb uśpienia), 
nie ważne czy to podczas używalności baterii czy po podłączeniu do kontaktu. Wszędzie ustawiłem "Nigdy".
 
W ustawieniach zaawansowanych wybierając odnośnik ustawienia multimedialne, podczas udostępniania multimediów w obu przypadkach (czy to zasilanie bateryjne czy podłączenie do kontaktu)
ustawioną mam opcję "Zapobiegaj przechodzeniu komputera w stan uśpienia po okresie nieaktywności".
 
Jak to jest możliwe że skoro w opcjach zasilania, ustawiłem wszystko tak aby laptop nie gasł a mimo to gaśnie samowolnie? Podczas oglądania filmów jest to cholernie denerwujące.
Podczas grania w coś z podpiętym pod usb padem także...
 
Nigdy wcześniej taki problem nie występował. Dzieje się tak od ok tygodnia. Nic nie grzebałem w opcjach. Nic nie przestawiałem. Zadziało się tak samoczynnie i od tamtego czasu tak się dzieje..
 
Nie sądzę aby to dotyczyło karty graficznej ale na wszelki wypadek podam: Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5650
 
 
 
PS. Tak wiem że format format dysku mógłby rozwiązać problem, ale w tej chwili nie chcę tego robić.
 
 
Proszę o pomoc jeżeli wiecie jak rozwiązać ten problem. Czy znacie taki przypadek lub czy macie jakieś sugestie.