Skocz do zawartości


Zdjęcie

mup.sys - problem, z ktorym nie potrafie sobie poradzic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 hooz

hooz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 07 05 2007 - 22:08

Mam laptopa Acer Aspire 3610 i powazny problem z ktorym nie wiem jak sobie poradzic. Otoz przy odpalaniu system (WinXP Pro SP2) po kilku chwilach pojawia sie czarny ekran i nic dalej sie nie dzieje, przy probie odpalenia w trybie awaryjnym system staje po zaladowaniu pliku mup.sys. Wiele godzin poswiecilem na przeszukanie Internetu z nadzieja na znalezienie ratunku na wyjscie z tej sytuacji, ale niestety bez powodzenia. Zaktualizowalem BIOS, probowalem podmieniac pliki z katalogow system32 i system32\drivers na pliki z dzialajacego systemu, jednak na niewiele sie to zdalo. Podejrzewalem, ze wina lezy po stronie napedu DVD, gdyz czesto laptop w ogole go nie wykrywa, jednak nawet po wymontowaniu go nic sie nie zmienilo.

Najdziwniejsze jest to, ze po zmianie dysku, na inny z juz zainstalowanym systemem (rowniez WinXp Pro) system normalnie startuje bez zadnych problemow. Podejrzewam wiec, ze problem albo lezy po stronie instalacji OS'a albo dysku. Badalem dysk roznymi programami jednak nic nie udalo mi sie wykryc. Czy ktos z Was moglby mi polecic jakis program do badania/naprawy dysku abym mogl miec pewnosc, ze problem nie lezy po jego stronie?

Przeinstalowac systemu nie moge. Problem wystepuje na dysku 'firmowym' i nie posiadam hasla Administratora do windowsa, dlatego tez moje mozliwosci sa ograniczone. Posiadam natomaist kilka innych komputerow, wiec dostep do feralnego dysku mam. Jezeli znacie jakies metody jak moglbym chociaz sprobowac wyjsc z tej sytuacji, lub znalezc przyczyne problemu bylbym niezmiernie wdzieczny.

Myslalem np. zeby przeniesc obraz partycji z systemem z niedzialajacego dysku na ten z ktorym problemow nie ma, ustawic go na aktywny i sprawdzic czy system sie odpali. Czy ma to w ogole sens, czy lepiej sobie darowac. Jezeli probowac to jakiego programu uzyc do takiej operacji?

Za wszelka pomoc bede niezmiernie wdzieczny, nie mam juz zadnych pomyslow co robic.

  • 0

#2 3nduro

3nduro

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 17 05 2007 - 19:25

widzialem identyczny post na innym forum. ale napisze dla potomnosci tzrba zainstalowac latke na system dostepną pod http://82.35.220.112/mupsysfix.zip

"zaczerpniete z innego forum"

  • 0

#3 hooz

hooz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 05 2007 - 20:58

Tej latki nie da sie zainstalowac, poniewaz system nie startuje. Natomiast podmiana plikow dostepnych w latce nic nie daje.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych