Skocz do zawartości


Zdjęcie

monitor lcd czy laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 robczach

robczach

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 07 2008 - 18:03

witam,
mam taki dylemat ze przy dluzszej pracy przed monitorem moje oczy szybko sie mecza i musze zmienic czym predzej monitor na lepszy bo na obecnym (SAMTRON 76DF) dostaje oczopląsu Dołączona grafika w gre wchodzi tez dokladka 1000 zl i kupno laptopa. i teraz mam pytanie: lepszym rozwiazaniem bedzie kupno monitora lcd do 700zl czy laptopa (ACER 5620z lub Lenovo n200) aby ochronic moje oczy? nie znam sie na tym i nie wiem ktory sprzet bedzie oferowal lepsza jakosc obrazu i na ktorym nie zepsuje sobie wzroku do reszty. Monitor lcd powinien miec 19 (ale nie panorama) i wyjscie DVI-podobno jet na nim lepszy obraz. Prosze o wasze porady, opinie i propozycje... ;)

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 28 07 2008 - 22:44

Witam.

i teraz mam pytanie: lepszym rozwiazaniem bedzie kupno monitora lcd do 700zl czy laptopa (ACER 5620z lub Lenovo n200) aby ochronic moje oczy?

To tak trochę ciężko porównać z kilku powodów:

Zakup LCD:
- większy wybór ,tzn. wielkość matryc, kontrast, typ
- zastosowanie do praktycznie każdego pc'ta

Zakup Notebooka:
- jeżeli mowa o Lenovo N200 to matrycę są szklane, co za tym idzie idealne, ciepłe odwzorowanie kolorów
- możliwość przemieszczania się mając pod ręką cały swój 'dobytek'
- niestety, ale notebook który nadaje się jeszcze do transportu to taki z matrycą 17" i to Wide
- komputer z taką matrycą i dobrą grafiką, która zapewni dobre efekty, przyzwoitą rozdzielczość i dobry kontrast to wydatek 3k. i wzwyż

Tak więc musisz się dobrze zastanowić. Jeżeli nie potrzebne Ci 'ruchome biuro' - kup dobrego LCD'ka.


i wyjscie DVI-podobno jet na nim lepszy obraz

Tak, to prawda. Wyjście DVI prezentuje obraz w lepszej jakości niż stare już - ale nadal często stosowane - wyjście D-Sub.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 moron

moron

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 29 07 2008 - 15:09

Według mnie to bardzo duzo zależy od ustawień samego monitora czy to normalnego czy w laptopie jednak wydaje mi się że lepiej kupic zwykły monitor ja codziennie w pracy kzystam z LG W2042S i mój wzrok dobrze to znosi nie jestem jakoś specjalnie tym zmeczony. Mysle ze przy dobrych ustawieniech lepiej kupic monitor zwykły.
  • 0

#4 robczach

robczach

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 07 2008 - 18:42

gdybym wiec zdecydowal sie juz na zakup monitora lcd to jakie macie propozycje? ma to byc monitor do pracy biurowej i internetu....na jakie wiec parametry powinienm zwrocicic uwage? na zakup planuja wydac nie wiecej niz 800zl...lepszy bedzie zwykly o proporcjach 4:3 czy moze panorama?
  • 0

#5 warner

warner

    Początkujący

  • 68 postów

Napisano 05 08 2008 - 14:26

Mysle że w tej kwocie warto kupić 22 cale. Ja polecam Lg W2252TQ. Ładna jakośc obrazu dobre parametry i gwarancja. A na co zwrócic uwage ?? W sumie jak szukasz monitora do internetu i worda to raczej nie masz duzych wymagań bo większość monitorów sobie z tym radzi dobrze ale jeżeli ogladasz czasem filmy to warto zwrócić uwage na jakiś lepszy monitor z ładniejszą reprodukcją barw i dobrymi kolorami mysle że ten Lg będzie ok do tego. Uwazaj tez żeby nie było smuzenia bo monitory ze słabym czasem reakcji mają czasem takie tendencje. No i jak dla mnie ważne są kąty widzenia ale jezeli siedzisz tylko na wprost raczej nie będzie to problem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych