Skocz do zawartości


Zdjęcie

modernizacja pc pod gry za około 3000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pomocyplz

pomocyplz

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 04 2019 - 19:23

Dzień dobry.

Obecnie mam tutaj:

8gb balistix

intel i5 o mocy 3,4 niekręcony + chłodzenie thermalright

msi geforce gtx 770

dysk sata caviar black 2tb, windows 7

zasilacz be quiet l8-cm-530w.

 

Na czym polega problem:

Muszę wymienić płytę główną. Zacznę od niej, żeby ten komputer w ogóle jakoś działał, a potem dołożę sobie resztę. Tylko nie wiem czy dokonam tej modernizacji w ciągu tego roku (w to będę mierzył) czy już w następnym. Więc wypadałoby wziąć pod uwagę pozycję spośród płyt głównych, która za ten rok nie będzie jeszcze stara. Wiadomo, że zasilacz zostaje bo póki co się sprawuje. Tak samo dysk. I czy mogę zostawić ram i po prostu dołożyć kolejną kość z tej firmy? Co jest słabszym ogniwem w moim zestawie - procek czy grafika - i które z nich powinienem wymienić najpierw by nadążyć za przyszłymi grami. Czy mogę po prostu jedno lub drugie podkręcić? Przydałoby się mieć w końcu stałe 60fps jeszcze w tym życiu i maks detali w grach młodszych niż 2010.

 

Co zmodernizuję:

Najpewniej podwoję ram.

Podciągnę procek do i7 chyba, że okaże się za drogi to zostanę przy i5 4 rdzenie z mocą ponad 3,4 ale to zależy od porad mądrzejszych ode mnie. Bo rozumiem, że niska ilość Ghz, a dobry producent zapewnią więcej mocy niż odwrotnie.

Wymienię grafikę na kolejny model gtx (1060, 70, wyższy?) za jakieś 1000zł tylko nie wiem jaki bo nie rozumiem dlaczego gtx ti 1600 kosztuje 1200zł, a gtx ti 1080 już 3000zł? Czy chodzi tylko o ilość ram w tej karcie? Czy coś jeszcze jest w tym istotne, co powinienem wziąć pod uwagę lub wręcz przeciwnie - olać?

Potrzebuję nowej obudowy. Z panelem usb z przodu, wejściem input/output audio, stacją dokującą sata. Przyda się dodatkowa wentylacja. Dość szeroką by pomieścić chłodzenie procesora. Może tłumiona. Żadnych więcej bajerów. Jeśli się da to w innym kolorze, niż czarny i czerwony. Około 200zł na obudowę wystarczy?

W przyszłości zmienię też zasilacz. W dalszym ciągu bequiet 500-600w, ale tym razem 80+ gold.

 

Za podzespoły wolałbym nie dać więcej niż 3000 łącznie, ale rozważę opinie ekspertów, którzy lepiej będą wiedzieć co z czym współgra i co jest mi potrzebne, a co to zbędne liczby dla bogatych amerykanów. 

 

Czy coś jeszcze powinienem przedstawić? Udzielić jakiś informacji?

 

Mam kłopot w samodzielnym rozeznaniu się w modelach, ich osiągach, tym czy liczby, które prezentują są mi potrzebne czy to będzie nadwyżka mocy, z której nie skorzystam oraz jaki jest ich stosunek wydajności do ceny. Wiem tylko, że istnieje taki pułap optymalnej ceny, po którym jeżeli wezmę grafikę o 20% droższą to będzie ona tylko o 6% wydajniejsza. Dlatego proszę o pomoc w rozeznaniu się w tym, co nie jest dla mnie codziennością i nie jest dla mnie proste.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych