Skocz do zawartości


Zdjęcie

modernizacja komputera [kwota nie określona]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BAZpsb

BAZpsb

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 10 2012 - 18:31

Witam, chciałem zapytać i ogólnie się z orientować czy wystarczy kupić kilka lepszych części czy się tego w ogóle nie opłaca i lepiej byłoby kupić nową skrzynkę. Celem wymiany jest wydajność podczas grania ponieważ w obecnej sytuacji gry zacinają się nawet przy niskich detalach i posiadają małą liczbę FPS dodatkowo cały komputer strasznie wolno chodzi nawet zaraz po formacie(nie wiem dlaczego czasami chodzi okej a czasami strasznie się zacina i buczy). Co do mojego budżetu do przeznaczenia mam około 500 złotych to oczywiście na ulepszenie nie na nową skrzynkę bo jeżeli nie opłaca się w nim nic robić to uzbieram więcej pieniędzy. Mam pytanie dotyczące temperatury płyty głównej ponieważ wydaję mi się, że jest ona za wysoko a wynosi 88*C. Bardzo często komputer chodzi jak traktor nie wiem od czego to zależy, wczoraj sprawdzałem czy może się nie zabrudziło w środku ale jest czysto nie dawno był czyszczony dodatkowo części były strasznie nagrzane. By zwiększyć wydajność komputera można też go podkręcić ale wtedy wydaję mi się, że trzeba zwiększyć chłodzenie a wtedy komputer chodził jeszcze gorzej tak mi się wydaję lecz nie jestem znawcą w tej dziedzinie. Może przydałby się jakiś dodatkowy wentylator> Bądź wymienić stary? proszę o pomoc. O to części które posiadam:

RAMY:
csxo-d2-lo-800-x16-2gb ddr2 800mhz 128x8

Zasilacz:
Ibox sl-8400btx max 400W

Płyta główna:
Gigabyte ga-p31-ds3l

Karta graficzna:
GeForce 9600gt pci-e 512mb ddr3 tv-out 2DVI

Procesor:
Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2.40GHz
Dysk twardy:
Samsung HD322hj 320gb

Kartka muzyczna:
Xonar DS Audio

Proszę o pomoc co mogę wymienić by lepiej się na nim grało również chodzi mi o podkręcanie w biosie, ale by nie był przegrzany bo teraz już nawet się czasami przegrzewa i chodzi jak traktor. Być może nowy lub dodatkowy wentylator by pomógł nie bardzo się na tym znam więc proszę was o pomoc. W razie jakiś dodatkowych pytań proszę pisać niżej

Użytkownik BAZpsb edytował ten post 26 10 2012 - 18:33

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych