Skocz do zawartości


Zdjęcie

modernizacja czy moze nowy zestaw (specyficzne wymagania)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 camino_pap

camino_pap

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 04 2013 - 03:48

Witam serdecznie wszystkich bardziej obeznanych ode mnie w temacie zestawów komputerowych: obecnie posiadam taki zestaw:

Obudowa: Cooler master CM 690 (neony + 4 wiatraki 12x12 cm)
Procesor: Q9400 2,66 ghz ( OC 3,84 GHz )
Chłodzenie: Zalman cnps 10x extreme z kontrolerem obrotów.
Karta graficzna: Gigabyte GTX 570 windforce 3x
Zasilacz: Chieftec 750W modularny/ gdzieś w szafie zapasowe fortuny 350 W
Ram: 4GB OCZ 800 mhz
Płyta: Gigabyte P45 - UD3LR
Dysk: WD Caviar BLACK 500 GB

jednak mój zestaw jest jedną wielką katastrofą w porównaniu z tym co obecnie robię i będęrobił na komputerze czyli:

- gram w pokera - bardzo dużo operacji na bazach danych i to dość obszernych.więc postanowiłem dokupić dysk ssd możeciepolecićjakiś 128GB do 400 zł?
- z zastosowań grafiki gram sporadycznie w soldata i LOL-a naprawdę sporadycznie raz w tygodniu
- oglądam filmy na fullhd 2/3 razy w tygodniu

opcja nr 1:
sprzedaż grafiki zakup tańszej na jej miejsce,
dokupienie dysku ssd,
sprzedaż zasilacza włożenie mojego fortona (jeśli oczywiście ociągnie tego q9400, który będzie pracował z podkręconym zegarem)

jednak przeglądając nowe platformy doszedłem do wniosku, że mógłbym sprzedać większość sprzętu i zainwestować w s1155
opcja nr 2.
sprzedaż procesora, grafiki, ramu , płyty głównej, zasilacza.
zakup procesora intela ze zintegrowana grafiką zbliżonego wydajnością do mojego podkręconego Q9400(celuje w coś budżetowego, i5 przewyższa mój budżet)
zakup płyty (jw budżetowa może być matx)
zakup ramu dd3r myślę ze 4 gb lub 8 w zupełności wystarczy
zakup dysku ssd jakis 128 GB

opcja 3 jw tylko coś ze stajni amd (gdzieś czytałem ze tanie intele nie nadają się do OC a już troszkę droższe amd można spokojnie podkręcać tutaj w cpu celowałbym cos ala amd athlon x4 740, x4 640, phenom II x4 965 tylko nie wiem w jaka podstawke sie ładowac am3 fm2 czy juz pierona sam nie wiem ,


i teraz wilka prośbe do was jakby ktoś mi jasno wytlumaczy co i dlaczego dla mnie będzie lepszym rozwiązaniem pozdrawiam




  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 04 04 2013 - 10:05

Ja bym w zasadzie nic nie wymieniał w twoim zestawie bo jest całkiem zbalansowany i jeszcze dość wydajny. Można dorzucić SSD np Crucial M4 128GB i tyle. Ewentualnie rozważyć sprzedaż całości pozostawiając tylko budę, HDD, zasilacz. Wtedy kupić Xeona E3 1230 (wydajność droższych Core i7), płytę na chipie B75 - 250zł i 4/8GB DDR3. Za taką zabawę zapłaciłbyś około 1200-1300zł.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: q9400 i3 i5 modernizacja



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych