Skocz do zawartości


michull

Rejestracja: 11 lut 2016
OFFLINE Ostatnio: 19 03 2016 02:11
-----

Moje posty

W temacie: Czy to pasuje ?

26 02 2016 - 19:55

Ok dzieki za pomoc tym co sie tu udzielali czyli 1x Pectu333 i bardzo dużo razy Ationx. 

 

Komputer już u mnie stoi :)  Aczkolwiek juz po 5minutach działania zaczeły piszczec cewki, zapewne w tym gtx970..... Po piszczały na chwile i przestały ale pewnie to bedzie wiekszy problem, sprawdze pod obciazeniem jeszcze no i pewnie na gwarancje poleci... Watpie ze to bd zasilacz albo cos innego, bo ponoc w tych gtx970 to sie zdarzaja piszczace cewki stosunkowo czesto...No chyba ze by było ze komputer pierwszy raz odpalony to sie cos dogrzewało ale watpie :( Pewnie sie dlugo nie naciesze i trzeba bedzie reklamowac. Jeszcze raz dzieki za pomoc :)


W temacie: Czy to pasuje ?

21 02 2016 - 03:03

Hmm ale chyba jednak warto mieć lepsze te pamięci RAM ? Tzn. te są droższe chyba o 70zł czy jakoś tak no to mogą być coś lepsze, a że tak powiem ja za to płacić nie będę :D to wolałbym te droższe, to nie da się tego jakoś pogodzić ? 

 

Apropo tego SSD to chodziło mi to, wiem że jak się tam wpakuje system operacyjny to komputer szybko się włącza itd, a jak to by wyglądało że mam 120GB system na tym mam i jakieś przykładowo to gta 5 chodź niewiem czy by sie zmieściły no ale coś takiego no i do tego jakieś 200 GB zajętych na co innego na tym normalnym klasycznym twardym dysku , a druga opcja że wszystko mam na SSD, dużo płynniej chodzi w tej drugiej opcji ?? Warto dołożyc do wiekszego dysku ? 

 

No i jeszcze ten monitor zalezy mi bardzo na tej matrycy IPS, ten dell jest fajny ale jednak zdecydowałem że musi być cala czarna ta obudowa, to może jakieś propozycje jeszcze fajnych monitorów ? 


W temacie: Czy to pasuje ?

19 02 2016 - 01:44

Ja mysłalem ze ty w tym zestawie nie zmieniałes płyty głownej dlatego tak. Ale pisza w opiniach przy tej co podałeś że jakieś problemy sa z dzwiekiem, do tej z170 sie z tym nie spotkałem a dla mnie jakos dzwieku wazna jest.

 

Do tej EVGA karty: ja nie kupuje,  na morele tylko w takim innym sklepie nie internetowym i tam akurat maja brak tej evga ale maja za to ta co podałem na poczatku Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD). Na morelach co patrzyłem opinie ma dobre, w dodatku bestseller to chyba ja wemze. Aczkolwiek sie waham jeszcze bo wiem że te karty od asusa maja to pól pasywne chłodzenie i sa cichsze. Ten geforce bedzie głosny ? nigdy nie miałem takich mocnych kart, jaki to jest poziom głosnosci tak mniej wiecej. Raczej odpada że jak bede grał na słuchawkach to bede ja słyszał? a jak bez to jak to jest ?

 

Ten zasilacz i chłodzenie wezme takie jak proponujesz.

 

A w czym jest lepszy ten tran zamiast san diska mowa o SSD. Sandisk ma szybsza predkosc zapisu, w sensie ja sie pytam nie ze opcjonuje za San diskiem.

 

Co do pamieci to o co chodzi z tym ? . Droższe i niepotrzebnie przepłacone pamięci z wysokim radiatorem co może stanowić problem przy wielu chłodzeniach procesora.

 

Czy jak bym wział ta karte co pisalem czyli ta nvide geforce 970oc to bedzie kompatybilny z ta karta z170 i ta gaming co podales? 

 

Warto kupic SSD ten ponad 200GB czy nie bedzie az takiej roznicy ?


W temacie: Czy to pasuje ?

18 02 2016 - 03:10

Ta obudowa co posłałeś podoba mi się, są może podobne lub takie same w kolorze zielonym ? może być drożej. 

 

Apropo tego monitora iiyama to tam nie ma matrycy IPS a słyszałem że ona lepsza jest pod gry, to jakieś propozycje z taka  może  być za ok 1000 plus minus.

 

Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K)

Płyta główna Gigabyte GA-Z170-D3H, Z170, DualDDR4-2133, SATAe, HDMI, DVI, D-Sub, Type-C, ATX (GA-Z170-D3H)

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-8GVRB)

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Dysk SSD SanDisk Plus 120GB SATA3 (SDSSDA-120G-G25)

Zasilacz EVGA 600W

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

 

bedzie to pasowało wszystko z 

 

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB GDDR5 256 Bit HDMI, DVI, 3xDP (04G-P4-3975-KR) 

 

 

I ogolnie czy to pasuje.

 

 

Lepiej brać windowsa 7 czy 10 ? bo 8ska odpada dla mnie na stoo procent. Tzn czy jest duzo lepszy ten 10 bo ja bym wolał 7.

 

 

Pojdzie na tych podzespołach co podałem GTA 5 na ultra ? 


W temacie: Czy to pasuje ?

16 02 2016 - 18:54

A jakieś inne karty graficznie za ok 1500 +/- ? Taka co by nie hałasowała i do OC się nadawała ? 

 

Oraz jeszcze jakieś propozycje monitorów bo narazie byla tylko jedna i nie mam porównania, najlepiej żeby był czały czarny z podstawką włacznie.

 

I może jeszcze jakaś obudowa z oknem i ew jakies podswietlenie czerwone w cenie 200-300 ? Bo bym chcial tez do porwnania.

 

Bardzo prosze o pomoc :)