Skocz do zawartości


mat1603

Rejestracja: 14 mar 2013
OFFLINE Ostatnio: 14 12 2015 04:42
-----

Moje tematy

uszkodzona płyta główna ASUS

14 03 2013 - 18:38

Witam.
Chciałbym prosić o pomoc odnośnie naprawy uszkodzonej płyty głównej. Jest to ASUS M4N68T-M LE V2. Uszkodziłem ją, gdy podczas wyjmowania karty graficznej, podczas gdy komputer był podłączony do zasilania, uszkodzenie nastąpiło prawdopodobnie poprzez wyładowanie elektrostatyczne. Aktualnie próbuję uruchomić gołą płytę główną z głośnikiem systemowym, nie reaguje na zwarcie pinów PWBTN, odpala dopiero po zwarciu odpowiednich pinów na układzie super io, w tym stanie sekcja zasilania procesora działa prawidłowo (sprawdzane oscyloskopem) chipset jest ciepły tak jak w przypadku poprawnej pracy jednak głośnik systemowy nie wydaje dźwięków, zauważyłem, że nie występuje również komunikacja z biosem. Mosfety sprawdzałem pod względem zwarcia. Zasilacz OCZ 500W, napięcia stabilne. Do płyty dochodzi zasilanie SB_PWR pali się zielona dioda). Aktualnie mam zastępczą płytę główną i komputer pracuje prawidłowo, reszta podzespołów nie została uszkodzona. Prosiłbym o radę, w jaki sposób mogę zlokalizować uszkodzony element lub schemat płyty.