Skocz do zawartości


mampytanie

Rejestracja: 19 paź 2007
OFFLINE Ostatnio: 12 09 2013 14:40
-----

Moje posty

W temacie: Program do diagnozy sprzętu komputerowego (laptopa)

04 09 2013 - 20:39

Ekran wskazuje taki błąd:


W temacie: Program do diagnozy sprzętu komputerowego (laptopa)

04 09 2013 - 15:31

Nie próbowałem resetować, bo komputera nie rozkręcałem jeszcze. Podobno baterię trzeba niby wyciągnąć z płyty głównej ? :)

Co do pamięci RAM, to jakiś czas temu jak sprzęt był jeszcze na gwarancji to wymienili mi pamięć, potem było ok, aż do czasu .


Teraz zresetowałem ustawienia w BIOS'ie i teraz mi się zatrzymuje na ekranie startowym ASUS - F2: Enter Setup, ESC: Popup Menu: ;

 

Na co może wskazywać takie zachowanie sprzętu? 

 

Edit: Wyciągnąłem baterię i się sprzęt uruchomił, teraz ruszył Windows 7 i stara się naprawić, dam znać :)


Ok i już wiem, ogólnie to nic nie naprawiło, restartuje sprzęt jak jest bez baterii. Możliwe, że powinienem ponownie zainstalować system?

Czy problem z baterią może być tego powodem?

Jeśli tak, to dlaczego jak ją wyciągnąłem pojawia się inny problem z restartowaniem?

I jeszcze jedna podpowiedź, (może ktoś da radę mi jakoś pomóc, nakierować chociaż :) ),

w międzyczasie jak mi się system włącza i zaraz po oknie wstępnego "ładowania" (tam, gdzie pojawia się napis "Uruchamianie systemu" i logo Windowsa) pojawia się na chwilę niebieski ekran (którego treści nie jestem w stanie nawet uchwycić, bo to trwa mniej niż sekundę) i wtedy następuje restart.

Co powinienem teraz zrobić?

Jakaś diagnoza tym oprogramowaniem, które wcześniej ktoś zasugerował na pendrive'a aby nagrać?


W temacie: Program do diagnozy sprzętu komputerowego (laptopa)

03 09 2013 - 11:56

obraz ekranu: http://postimg.org/image/klg0lxzlj/ 

 

 

co może być nie tak ? 

ponawiam pytanie  :)


W temacie: Program do diagnozy sprzętu komputerowego (laptopa)

02 09 2013 - 21:34

Ad.1. Pamięć, dysk, cokolwiek. Wszystko, żeby wyeliminować jakieś ewentualne usterki :)

 

Ad. 2. Bateria padła, w sensie już nie jestem w stanie jej doładować.

Kolega mi powiedział, że jak baterię się zostawi w laptopie, a laptop jest na czuwaniu to baterię się wykończy i chyba ma rację, bo ów bateria była praktycznie jak nowa, trzymał laptop na niej z 1,2 - 1,5 h (jak na ten model to sporo było); teraz w ogóle się nie da jej doładować, czyli na zasilaczu oczywiście uruchamiałem sprzęt.

 

Problem polega na tym, że zatrzymuje się na sektorze startowym laptop i dalej "nie idzie"

 

(obraz ekranu: http://postimg.org/image/klg0lxzlj/  )

 

 

; nie wiem co trzeba zrobić, może powinienem spróbować sobie od nowa zainstalować Windows 7 ? Tylko musiałbym płytę znaleźć, którą gdzieś zapodziałem.