Skocz do zawartości


maksik

Rejestracja: 08 mar 2011
OFFLINE Ostatnio: 21 04 2012 23:04
-----

Moje posty

W temacie: Dell Inspiron za 3000zł

11 04 2012 - 23:04

Ja dorzucę od siebie kolejny minus, zbyt małą rozdzielczość matrycy: 1366 x 768. Dla mnie matryca zaczyna się od 1400.

W temacie: Dell Latitude D620 - Wysoka temperatura po 10 min w stresie, normalne?

10 04 2012 - 20:55

Poszperałem nieco w sieci
i sporo uzytkowników narzekało na przegrzewanie CPU (80-90*C w stresie) kiedy ostatni raz lapek był czyszczony w środku? a thermozłącza były że tak powiem remontowane ? :) (termopady czy pasta czy tez blaszka - nie wiem już co w tym akurat modelu dawali na CPU)


Laptopa czyściłem w sobotę, nie było żadnego thermozłącza na bezpośrednim styku procesora z chłodzeniem, jest jedynie w jego otoczeniu jak na tej aukcji, chodzi o szarą taśmę, thermozłącze było jedynie na chipie płyty (mam taki sam układ chłodzenia). Ilość pasty jaką zastałem jest porównywalna do tej na aukcji, ja zostawiłem tylko troszeczkę.

Po wyłączeniu programu ORTHOS, temperatura na CPU spada o 10°C w ciągu 2-3s.

Naklejenie thermozłącza na radiator obniży temperaturę bardziej niż pasta? :)

W temacie: Dell Latitude D620 - Wysoka temperatura po 10 min w stresie, normalne?

10 04 2012 - 19:45

66*C to niewiele jak na ukłąd laptopowy.

To mnie uspokoiłeś, że zawsze może być gorzej :)

A tak wogóle kupiłeś podstawkę chłodzącą laptopa?

Tak, na podstawce temperatura osiąga 80-82°C przy obciążeniu programem ORTHOS bez podstawki widziałem nawet 87°C

Motherboard Monitor 5.3.7.0 - dobreprogramy

Program nie działa na Dellu, nie może znaleźć odpowiedniej konfiguracji do płyty głównej.

Nic Ci się tam nie wyłącza :( tylko spadają obroty wiatraczka :) Możesz sprawdzić np w programie Everest w zakładce czujnik jakie masz obroty wiatraka w stanie spoczynku PC-ta ;]

Teraz Cię zaskoczę ;) w AIDA pokazuje, że wiatraczek pracuje od 2300 obr/min wzwyż a poniżej nie pokazuje wcale tego parametru i wartości jak by nie pracował :)

Mam też zainstalowany program I8kfanGUI do regulacji obrotów maksymalne obroty to 3900 obr/min.

W temacie: Dell Latitude D620 - Wysoka temperatura po 10 min w stresie, normalne?

10 04 2012 - 10:44

EmCe Jay, jaka jest dopuszczalna temperatura układu płyty głównej? Przy stresie wg AIDA, dobija do 66°C, po wyłączeniu obciążenia, temperatura na procesorze spada ale dalej słychać wiatrak, dopiero jak spadnie temperatura płyty głównej w okolice 55-50°C to się wyłącza. Czy można monitorować chip płyty? HW Monitor nie widzi tego parametru.

W temacie: Dell Latitude D620 - Wysoka temperatura po 10 min w stresie, normalne?

10 04 2012 - 09:40

Pasta jaką nakładałem to Active Silver 5, nałożyłem cieniutko na procesor aby tylko zakryć powierzchnie oraz na radiator też cieniutko, śrubki skręcałem od nr 4,3,2,1 przy kolejności 1,2,3,4 był problem ponieważ radiator się odchylał, zabieg był zrobiony w sobotę (pewnie muszę jeszcze trochę odczekać aby się dobrze związała).

Nie wiem jakie były wcześniej temperatury, ponieważ niedawno kupiłem laptopa, przy rozkręcaniu zauważyłem, że było sporo pasty, która nawet troszkę oblewała rdzeń procesora, ja w porównaniu do tego co zastałem nałożyłem malutko.

Zainstalowałem HW Monitor,
maksymalna temperatura w stresie dla:
THM_ 83°C
Core#0 80°C
Core#0 81°C

Temperatura po uruchomieniu laptopa:
THM_ 44-51°C
Core#0 40-46°C
Core#0 42-48°C