Skocz do zawartości


makabr_a

Rejestracja: 06 kwi 2008
OFFLINE Ostatnio: 09 02 2010 22:46
-----

Moje tematy

USB problem z wykrywaniem

28 01 2010 - 17:38

Witam. Od około miesiąca posiadam problem z poprawnym działaniem portów USB. Zaczęło się(około 4 tyg temu).. no właśnie zaczęło się nagle podczas normalnej pracy, gdy to myszka przestała działać, okazało się że nie działają 2 porty usb 2.0(posiadam 4 porty usb 2.0 i 2 porty 1.1 na przednim panelu). No dobra bez dwóch portów da się żyć, ale pare dni temu znowu myszka przestała działać ;)(pod ps/2 teraz chodzi ale to szczegół). Okazuje się że nie działa mi żaden z 6 w.w. portów, po podłączeniu jakiegokolwiek sprzętu(drukarka, skaner, mysz, pendrive) nie ma żadnej reakcji (nawet chmurki że nie rozpoznano urządzenia). Napięcie jest w każdym z portów, STWIERDZAM to po podłączeniu do każdego portu pendrive'a (ocz rally) z diodą.
Około 2 miesiące temu zainstalowałem świeży windows z service packiem 3, system jest legalny i na bierząco aktualizowany. Posiadam kaspersky internet security (skany i update dość częste), antyspyware podobnie. Przez ten miesiąc po instalce wszystko było jak być powinno ! Przywracałem ustawienia fabryczne biosu, usuwałem i na nowo instalowałem sterowniki usb(win automatycznie wykrywał i instalował), wyłączyłem osczędzanie energii w każdym z kontrolerów, i na koniec sprawdziłem w biosie - usb jest powłączane.
Co może być przyczyną ? Kontroler na płycie ? Zasilacz ? System ? Poniżej moja specyfikacja

SO Windows xp service pack 3 (aktualizowany )
płyta główna Asus p5b
procesor Intel core2duo e4400 (2x2000mhz od wczoraj, wczesniej przez dłuuugi czas pracował przetaktowany 2x2800 ale to nie sprawiało problemów, temp była w normie, praca stabilna po parugodzinnych testach w orthosie)
Pamięci 2x1gb ddr2 800 (patriot, chłodzenie pasywne)
Grafika PALIT 8600 GT Sonic+ 256 MB
dysk 500 gb sata seagate
zasilacz 450W Chieftec (jest około 3 letni ale napięcia są w normie )

Proszę o odpowiedź bo naprawdę nie mam pojęcia co może być przyczyną tego problemu !
ps: czytałem wiele tematów, szukałem w google ale bezskutecznie.
(ps2: jeżeli umieściłem temat w złym miejscu to proszę moderatora o nie usuwanie lecz przeniesienie, z góry przepraszam za kłopot)