Skocz do zawartości


m4t

Rejestracja: 14 lip 2010
OFFLINE Ostatnio: 28 07 2010 13:06
-----

Moje posty

W temacie: Kingston DIMM DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N5/2GB

22 07 2010 - 18:09

Próbowałem już wszystkiego, na razie zostane przy moich starych kościach pamięci, a w przyszłości wymienię płytę główną i przy okazji kości pamięci.
Dziękuję za pomoc, ale niestety wciąż nie chcą działać te kości.

W temacie: Kingston DIMM DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N5/2GB

21 07 2010 - 21:20

Witam ponownie. Wymieniłem u sprzedawcy te kości na sparowane kości KVR800D2N6K2/4G, niestety problem znowu występuje. Przeczytałem gdzieś że może to być problem związany z funkcjonowaniem kości 4gb pod windows 7 64 bit i, z którym coś wspólnego ma wbudowana do mojej płyty głównej asus P5K <GREEN> karta sieciowa. Zainstalowałem nowe sterowniki do tej karty i problem zniknął na 2 godziny, po czym komputer znowu zfreezował (myszką nie dało się poruszać, jedyne co dało się zrobić to reset komputera).
Wcześniej używałem kości napisałem w poście wyżej jakich wcześniej używałem kości pamięci. One działają świetnie, nie mam z nimi żadnych problemów. Bardzo prosze aby ktoś mi polecił jakieś kości pamięci do tej płyty, najlepiej ktoś kto empirycznie sprawdził, ze dane kości działają z moją płytą, bądź też wie, że będą działać. Nie muszą być to kingstony, mogą to być jakieś inne kości innej dobrej firmy.
Czy możliwe jest aby były jakieś problemy związane ze sterownikami pod windows 7 64bit które powodowałyby ten problem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, a także dziękuję Tobie Czarcik_s, za wcześniejsze odpowiedzi i próby rozwiązania mojego problemu, który powoli zaczyna doprowadzać mnie do obłędu.

W temacie: Kingston DIMM DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N5/2GB

17 07 2010 - 15:19

Oprócz tych kości w temacie mam jeszcze 2 kości kingston hyperx KHX6400D2K2/2G działające w dualu i jedna kość kingston KVR800D2KN5/1G. Zestaw ten działa bez zarzutów.
Ustawiłem takie timingi jak mówiłeś i włączyłem grę na której zawsze miałem zwiechę. Ku mojemu zaskoczeniu pograłem z godzinę bez zawieszenia się komputera. Niestety po restarcie komputer zawiesił się podczas przeglądania internetu. Podczas pisania tego posta mam włożoną jedną kość z pierwszego posta i jak na razie działa, ale postanowiłem, że w poniedziałek pójdę wymienić te kości na jakieś które nie będą sprawiać problemów.
Do tego czasu będe pracował na starych kościach.
W tym miejscu chciałbym zapytać czy ktoś mógłby mi polecić jakieś kości które bez problemów działały z moją płytą główną? Myślę o jakichś porządnych pamięciach 4GB najlepiej 2x2gb w dualu.

W temacie: Kingston DIMM DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N5/2GB

17 07 2010 - 01:34

Ustawiłem tak jak mówiłeś taktowanie do 667 i dzieje się to samo co wcześniej. Oprócz taktowania reszta była na auto.
Jak się zawiesiło wszystko co dodatkowo ustawiłem timingi na 5-5-5-18 i dalej się zawiesza. Jest to bardzo nietypowy problem, byłbym wdzięczny jakby ktoś podsunął mi rozwiązanie tego problemu.

W temacie: Pomoc w wyborze monitora full HD

14 07 2010 - 07:37

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem monitora LG W2361V-PF 23" i muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony. Stosunek jakości do ceny jest na prawdę wysoki. Ja swój kupiłem z jakieś 700 zł. Jeżeli zależy ci na tunerze TV to zawsze możesz takowy dokupić, pewnie zmieścisz się w przedziale 100-150 zł.
Polecam ci ten monitor.