Skocz do zawartości


lukkas

Rejestracja: 21 mar 2016
OFFLINE Ostatnio: 04 04 2016 15:27
-----

Moje posty

W temacie: [OCENA] komptuer 5600 zł

04 04 2016 - 15:28

Wiesz no topowe modele będą drogie i pewnie do 4k dobiją, ale przecież pojawi się też masa tańszych kart, które będą w podobnych cenach co obecne, a będą widocznie wydajniejsze. GTX 980 nigdy nie był opłacalny. Przez całą swoją karierę ta karta była i jest 15% wydajniejsza od GTX 970, a połowę od niego droższa. Do tego teraz jeszcze kwestia, że zaraz będzie jej następca. W chwili obecnej zakup dla desperata. Proponowałbym kupić jakąś tańszą kartę, maks R9 390/GTX 970 albo nawet R9 380/GTX 960 i wymienić ją na coś nowszego po premierze Pascali/Polarisów. Stracisz zdecydowanie mniej, a będziesz miał konkret kartę z najnowszej generacji niż nigdy nieopłacalnego GTX 980.

a jak ci będzie mało i masz wymagania ze chcesz wyciągać 4 k do zrób sli na gtx 970 które będzie wydajniejsze i tańsze ( z nieco mniejsza pamięcią jak Ti) póki co gtx 970 wystarcza spokojnie do grania we wszystko w full HD 980 i tak ci nie wyciągnie  ładnego 4 k.... wiec po co przepłacać jak ci inni piszą. zresztą nowe karty maja przedstawić w tym miesiącu nie wiadomo dokładnie które modele wyjdą a to i tak jeśli dobrze pójdzie to w lipcu, ceny pójdą w dol może będzie się opłacało w tedy dokupić druga gtx 970 a może wymienic na nowy system. stałem przed tym samym wyborem chwile temu wybrałem gtx970 i zobaczę co będzie dalej  czekam na tytuły z dx12 niech o wszystko zacznie śmigać.


W temacie: prosze o ocene zestawu za 7000

22 03 2016 - 16:09

hmm zaproponuj coś może. na karcie ok można zaoszczędzić. można tez na procku na płycie niewiele bo kolo 100. moje założenie było by przynajmniej cześć kompa była na tyle mocna by nie wymagała ruszania przez kilka lat (miale zamiar dokupić ram do max i z czasem graf zmienić na GTX 980 Ti bądź inna konstrukcje, a reszta w sumie była by wstanie trwać lata) dlatego procek z i7 6700k nie zwykle i7 6700.

jak bym się zdecydował na zwykła i7 6700 oszczędził bym na chłodzeniu procka zasilacz nie musiał by być tak dobry tak samo płyta. różnica w cenie dala by kasę na na gtx980 może nawet Ti tyle ze czy to mi sie opłaca. komp ma służyć do grania I do pracy przy obróbce video i zdjęć. chodzi mi o to by wydać kasę i mieć spokój na spory okres czasu albo mieć 1-2 rzeczy do wymiany. czyli przy gtx 970 byla by to kara i dokupienie ram. jeśli masz jakiś inny pomysł chętnie zobaczę co masz na myśli.

 

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15 - 165mm, 1320, 24.6 dBA wybrałem ze względu na to ze w testach to najlepsze chłodzenie przy Oc procka.

Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock PRO 3 to chłodzenie tez brałem pod uwagę ale w osiągach jest gorsze jedynie ciche co nie jest priorytetem dla mnie 

obudowy nie mam wybranej wiec help :) i jak wyżej bardzo chętnie zobaczę co tam masz na myśli za przebudowę :)


W temacie: prosze o ocene zestawu za 7000

22 03 2016 - 15:20

a co sadzisz o obudowie jaka dać ? bo chłodzenie dość wysokie 165 mm


W temacie: prosze o ocene zestawu za 7000

22 03 2016 - 14:45

Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G) jak w pierwszym poście to chce kopic zastanawiam sie czy na procku nie oszczędzić i nie poskladac na 

Karta graficzna Asus GeForce STRIX GTX980TI 6GB GDDR5 (384Bit) DVI/HDMI/3xDP BOX

tyle ze to sporo więcej kasy niż zakładałem i może dość opóźnić zakup pc a sam pc potrzebny bo laptop którego używam zaczyna niedomagać.


W temacie: prosze o ocene zestawu za 7000

22 03 2016 - 14:30

to wszystko co na liście to mam zamiar zakupić + winda + obudowa tyle ze nie wiem jaka. posiadam jedynie monitor