Skocz do zawartości


lexcaliber

Rejestracja: 12 lut 2011
OFFLINE Ostatnio: 17 02 2013 02:42
-----

Moje posty

W temacie: Problem z prędkością wiatraków

05 02 2013 - 03:00

Ja tez posiadam ten cooler i zapewno w zestawie dostales 2x92mm ( z 3-pin wiec bez PWM ) - powinienes miec rowniez w tym samym zestwie przejsciowke z 4-pin na 2x3-pin.
U mnie na starej plycie ( tylko 1-no 4-pin wyjscie na wentylator procesora ) przy takim podlaczeniu ( i przestawieniu w biosie odpowiednich funkcji - jak pisal ktos wyzej ) dzialalo bez problemow, podczas spoczynku obroty mialem w granicach 750-900 a w stresie ok 1200-1300 ( na obu dwoch wentylatorach ) wiec wszystko bylo ok.


Jak masz jeszcze jakis problem to pisz postaram sie pomoc!

W temacie: Zalman Z9 Plus - podlacznie wentylatorow

31 01 2013 - 07:26

Jeszcze mam takie pytanko, zastanawiam sie nad jedna rzecza, chcialbym sprobowac zmniejszyc troszke temperature na procesorze ( PHENOM II X4 955 podkrecony do 3.9GHz - w chwili obecnej w ilde mam ~ 32-34 st w stresie ok. 52 st )
mianowicie chce zamienic wentylator (2) ktory obecnie mam na zamontowany na dole obudowy i wrzucic go na gore w miejsce (*) ?!

Dołączona grafika

I czy poprawi to przeplyw powietrza i czy zmniejszy w jakims stopniu temperature na procesorze, czy w tej chwili umiejscowienie wentylatorow jest opytmalne ???

Na procesorze jest cooler NOCTUA NH-U9B z 2x92mm wentylatorami.

Dzieki