Skocz do zawartości


leszek1606

Rejestracja: 23 mar 2010
OFFLINE Ostatnio: 07 01 2014 20:06
-----

Moje tematy

blue screen, komputer wylacza sie

07 03 2012 - 05:02

Witam wszystkich ponownie
Bardzo prosze o pomoc bo juz trace cierpliwosc do serwisow.
Moze od poczatku:
kupilem sobie taki konfig:

CPU: Intel i7 Extreme Gulftown 980X hexa-core (6 core) 32nm 3.0GHZ+ CPU 130W 12 MB Cache QPI 6.4GT/s Socket LGA 1366
CPU-chlodzenie: Corsair H50 Hydro Series
GPU: PowerColor Radeon HD 5970 2GB GDDR5 PCI-Express 2.0, 2xDVI-I, HDMI, DisplayPort
PLYTA : ASUS P6TD Deluxe, X58, Socket-1366 DDR3, ATX, SLI&CrossFireX, Firewire, 2xGbLAN, 3xPCI-Ex(2.0)x16
PSU: Chieftec Super Series 850W ATX 12V, V2,3, 80 Plus, Modular, 2x 6pin+2x 6+2pin
RAM: Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 12GB Kit w/6X HyperX 2GB DDR3, CL9-9-9-27
HDD1: Samsung SpinPoint T166 250GB 16MB, 7200RPM, SATA 3.0 Gbps (systemdisk)
HDD2: Western Digital Caviar® GreenPower 750GB Sata 3 Gb/s, 32MB Cache
OPTISK DRIVE: Samsung DVD±RW burner, SH-S223B (zmieniona na nagrywarke blue ray LG
OS: Windows 7 Ultimate 64 bit

Po poczatkowych problemach o ktorych pisalem na tym forum: /i7-980-t38247//page__hl__980x__fromsearch__1
wydawalo mi sie ze bedzie ok ale po niecalym roku znowu zaczely sie problemy a mianowicie : zaczelo mi wyswietlac komunikat *aby zapobiec uszkodzeniu komputera system windows wylaczyl........* Byly to dosc rzadkie przypadki jednak z czasem stawaly sie czestsze az do chwili kiedy komputer wylaczal sie co kilkanascie sekund.Z tym ze wiatraki chodzily. Za kazdym jednak razem , po chwilowej przerwie udawalo sie go odpalic. Do ostatniego razu ,rzecz jasna.Po tych komunikatach za kazdym razem byl blue screen . Wezwany przeze mnie znajomy, (chyba troszke zna sie na kompach gdyz je sklada) powiedzial ze mogla pasc grafika ale po zabraniu go do siebie i sprawdzeniu ( podpinal inne karty) uznal ,ze to nie to. Po konsultacji z kolega doszli do wniosku ze padl zasilacz. Mowili ze na 99% Kupilem wiec nowy Corsair AX 1200W PSU Jednak wymiana zasilacza nie pomogla.Przy okazji wyrucili jedna kosc gdyz ponoc nie pracowala (byla zimna) Powiedzieli wiec ze teraz na 100% wiedza ze padla plyta lub procek stawiali 80do 20% na plyte. Kupilem nowa plyte ASUS Rampage III Extreme, Socket-1366 Rowniez nie pomoglo, Zostal procek wiec kupilem ten:Intel® Core? i7-980 Processor.
Tym razem trafili, ale tylko na 2 tygodnie, po tym czasie problem powrocil. Zauwazylem tylko iz ten problem pojawial mi sie, jesli nie wylacznie, to najczesciej, w trakcie korzystania z neta a dokladniej jesli przez dluzszy czas mnie nie bylo i wracalem .Prawdopodobnie wychodzil wtedy z uspienia.Nie jestem tego pewien ,wiec nie chcialbym wprowadzac w blad ale kilkukrotnie pojawiala sie na monitorze sieczka jak przed blue screneem ale komp wyswietlil komunikat ze sterownik ekranu odzyskal sprawnosc. Znajomy informatyk przeslal mi screeny i poradzil ustawic bios . Zrobilem co polecil ale musialem poprzestawiac prawie wszystko. Mnoznik rowniez, poszedl w dol do 23. Pomoglo na kilka dni.Mam teraz to samo co przed naprawa ,jeszcze sie uruchamia ale juz tylko na pol minuty lub minute. Nie wlaczam go aby nie siadl zupelnie.
Poradzcie prosze , co tym mam zrobic
Z gory dziekuje za pomoc

Ps : Ram nie jest taki jak w konfigu powyzej, Zmienialem go ,co opisalem w moim pierwszym poscie.Chodzi teraz na 5 kosciach 2 Giga http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=491287 Wspominam o tym ,gdyz ci ktorzy prawili kompa mowili ze moze to byc wina kosci gdyz te sa za slabe jak na taki konfig