Skocz do zawartości


kurcze9

Rejestracja: 09 sty 2016
OFFLINE Ostatnio: 14 01 2016 16:15
-----

Moje tematy

Laptop odpowiedni w podróży

09 01 2016 - 23:41

Czy moglibyście doradzić mi w sprawie kupna laptopa, który będzie odpowiadał mojemu podrożniczemu trybowi życia? Niestety nie znam się zbyt na komputerach/laptopach i nie wiem dokładnie na jakie szczególne paramatry powinnam zwarócić szczególną uwagę przy zakupie.

Wiem, że: szukam laptopa lekkiego, niewielkich gabarytów, stosunkowo wytrzymałego w podróży (czasami z plecakiem, wiec wytrzymały na wstrząsy), o dobrej żywotności baterii oraz ilości wbudowaniej pamięci, a co bardzo Ważne: aby istniała możliwość korzystania z internetu poprzez sieć komórkową czyli zakupioną lokalną karte SIM (czytałam że jest to możliwe gdy w laptopie jest specjalne miejsce na umieszczenie karty SIM i wbudowany odbiornik, który odbiera sygnał sieci, albo można dokupić "taki odbiornik", włożyć do tego karte SIM i podłączyć do portu USB) - wiem że ten ostatni punkt nieco pokracznie opisałam ale nie wiem jak dokładnie to przedstawić. Taka opcja istnieje w tabletach i szczególnie jest to dla mnie ważne gdyż dużo podróżuje i często tam gdzie nie ma dostępu do internetu. 

Baardzo będę wdzieczna za wskazówki.