Skocz do zawartości


Zdjęcie

która z tych drukarek będzie najlepsza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 18 02 2013 - 22:50

Która z tych drukarek będzie najlepsza i tania w eksploatacji? I czy będzie możliwe zamontowanie systemu ciss? HP z tego co wiem ma drogie tusze, Brother ma chyba najtańsze, proszę o dobre rady.
Brother MFC-J4510DW
BROTHER MFC-J825DW
Epson WF-3520DWF
Epson Stylus Photo PX830FWD
EPSON BX935FWD
HP OFFICEJET 7500A
HP Officejet Pro 8600
HP Deskjet 4625

  • 0

#2 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 19 02 2013 - 21:25

Nie wiem , ja bym wziął HP tą ostatnią , HP ma dobre drukarki.

  • 0

#3 tonson

tonson

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 20 02 2013 - 10:20

Ja bym brał tego BROTHER MFC-J825DW, brother jest tani dobry i ma tusze tanie, chyba ze zależy ci na bruku w a3 to ten pierwszy brother... Owszem hp ma dobre drukarki ale koszty eksploatacyjne są w kosmos
  • 0

#4 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 20 02 2013 - 20:43

Na jakiej podstawie twierdzisz że HP jest droższa w eksploatacji? Owszem tusze są droższe ale starczają na dłużej niż tańsze Brothera

Użytkownik danielcr7 edytował ten post 20 02 2013 - 20:44

  • 0

#5 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 20 02 2013 - 22:06

Dlatego piszę , mam HP już chyba od 3 lat i jestem zadowolony. Każdy ma swoje zdanie , wybór należy do Ciebie.
  • 0

#6 tonson

tonson

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 21 02 2013 - 10:31

Na jakiej podstawie twierdzisz że HP jest droższa w eksploatacji? Owszem tusze są droższe ale starczają na dłużej niż tańsze Brothera


Owszem mogą strczać na dłużej, pytanie ile brothera można mieć za jeden wkład do HP ;) miałem w domu hp f380 i oddałem narzeczonej bo jak miałem kupowac coś do niej to mi się żyć nie chciało ;)
  • 0

#7 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 21 02 2013 - 20:01

Owszem mogą strczać na dłużej, pytanie ile brothera można mieć za jeden wkład do HP ;) miałem w domu hp f380 i oddałem narzeczonej bo jak miałem kupowac coś do niej to mi się żyć nie chciało ;)

Tu jest zasada im tańsza drukarka tym więcej wydamy na eksploatację, jak weźmiemy dwie drukarki HP i Brother za 900 zł to tańsza będzie eksploatacja HP

A co byście powiedzieli na Epsona? Warto wziąć, jest trochę droższy w eksploatacji ale ma dobre opinie, tylko nie wiem jaki model bo jest ich bardzo dużo.
  • 0

#8 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 21 02 2013 - 20:20

To już lepiej cos z Canona , zależy oczywiście , jaki posiada się budżet = http://www.ceneo.pl/Drukarki_atramentowe;017Canon_P0-1530.htm .
  • 0

#9 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 21 02 2013 - 20:33

Do 1000 budżet, musi mieć faks i duplex auto, co z tego canona?
  • 0

#10 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 22 02 2013 - 10:00

Tylko i wyłącznie HP. Sa tanie i najtańsze w eksploatacji (najtańsze tusze na rynku). A modele śmigające na tusze HP22, HP23 i HP56 to już najlepsze cudo, skarb i błogosławieństwo ;D Problelem z HP jest słaba jakość zdjęć kolorowych. Brother jest dobry ale kosztu tuszów doprowadzą cię do bankructwa szybciej niz ten kraj :D
  • 0

#11 Nowetonery_com_pl

Nowetonery_com_pl

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 22 02 2013 - 15:13

Nie tylko HP,bo także urządzenia Brothera są bardzo dobre jakościowo,mało awaryjne i co ważne: można kupić tanie zamienniki i nie odczujesz niższej jakości podczas samego wydruku. Wiec Hp lub Brother,Canona bym odpuścił.

  • 0

#12 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 22 02 2013 - 16:23

Canona odradzam a wręcz jestem jego wrogiem :D Z tego powodu że małe tusze kosztują ponad 100zł i nie da się ich napełniać ani kupić zamienniki. Canon ma zabezpieczenia czipowe w każdej głowicy. Dodatkowo co raz do serwisu ludzie przynoszą mi Canona twierdząc że nie drukuje i error sie świeci. Wynika to z przepełnienia pamieci drukarki. Drukarka ma takie g...o że zlicza ile drukujesz kartek. Jak zrobisz ich odpowiednią ilosć to odmawia pracy i trzeba ją zabrać do mnie, a ja skasuje 50 zł za odblokowanie licznika. Fajnie że canon daje mi zarobić ale to chamstwo dla użytkowników.

  • 0

#13 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 22 02 2013 - 21:35

Tylko i wyłącznie HP. Sa tanie i najtańsze w eksploatacji (najtańsze tusze na rynku). A modele śmigające na tusze HP22, HP23 i HP56 to już najlepsze cudo, skarb i błogosławieństwo ;D Problelem z HP jest słaba jakość zdjęć kolorowych. Brother jest dobry ale kosztu tuszów doprowadzą cię do bankructwa szybciej niz ten kraj :D

Może nie najtańsze ale starczają na dużo dłużej, tylko tu mam pytanie czy nie będzie problemu z zasychaniem? Wiecie może się zdarzyć że np. miesiąc nie będę drukował

Canona odradzam a wręcz jestem jego wrogiem :D Z tego powodu że małe tusze kosztują ponad 100zł i nie da się ich napełniać ani kupić zamienniki. Canon ma zabezpieczenia czipowe w każdej głowicy. Dodatkowo co raz do serwisu ludzie przynoszą mi Canona twierdząc że nie drukuje i error sie świeci. Wynika to z przepełnienia pamieci drukarki. Drukarka ma takie g...o że zlicza ile drukujesz kartek. Jak zrobisz ich odpowiednią ilosć to odmawia pracy i trzeba ją zabrać do mnie, a ja skasuje 50 zł za odblokowanie licznika. Fajnie że canon daje mi zarobić ale to chamstwo dla użytkowników.

A co byś powiedział o epsonie? Eksploatacja jest średnia
  • 0

#14 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 22 02 2013 - 22:19

Może nie najtańsze ale starczają na dużo dłużej, tylko tu mam pytanie czy nie będzie problemu z zasychaniem? Wiecie może się zdarzyć że np. miesiąc nie będę drukował


Nic z tych rzeczy , ja mam HP nie drukuję czasem dobrych kilka miechów , drukarka stoi a jak przyjdzie co do czego wydrukować odpalam i drukuje bez żadnych problemów czy to kolor czy to czerń .

Użytkownik Reedd edytował ten post 22 02 2013 - 22:19

  • 0

#15 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 22 02 2013 - 22:52

Nic z tych rzeczy , ja mam HP nie drukuję czasem dobrych kilka miechów , drukarka stoi a jak przyjdzie co do czego wydrukować odpalam i drukuje bez żadnych problemów czy to kolor czy to czerń .

A jaką masz drukarkę? Jest jakaś różnica pomiędzy HP Officejet Pro 8600 plus a zwykłą 8600?

  • 0

#16 Reedd

Reedd

    Stały użytkownik

  • 348 postów

Napisano 23 02 2013 - 09:00

Moja drukarka to HP Deskjet F2180 . Ma już trochę lat. Co do różnicy to niestety nie mam pojęcia , nigdy styczności nie miałem akurat z 8600 a officejet pro 8600 plus. Natomiast ja polecam HP , moim zdaniem byłbyś zadowolony , wybór zależy wyłącznie od ciebie.
  • 0

#17 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 23 02 2013 - 13:09

No to z HP 8600 i 4625, jest jeszcze epson WF-3520DWF, PX830FWD, BX635FWD, BX935FWD, może ktoś coś powiedzieć na ich temat, są trochę wolniejsze ale mają lepszą jakość, eksploatacja jest trochę droższa

  • 0

#18 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 25 02 2013 - 14:31

Zamienniki do HP są bardzo pojemne. W przeliczeniu kasa na pojemność = najtańszy stosunek. Co do trwałości to tak patrząc jak u mnie na półce leżą to minie rok zanim wyschną. Ostatnio udało mi się jednego uratować poprzez nalanie do nakrętki po słoiku troche goracej wody i włożenie tam zaschniętej dyszy. Normalnie stał pionowo aby dotykał wylotem do wody. Po 2 dniach troche popuścił, więc pomogłem mu czyścikami do uszu, potem przeczyszczanie już w samej drukarce i jakos działa :)
Epsony są bardzo ładnie drukującymi maszynkami ale to ścierwa najupierdliwsze na rynku. Tusze do nich są 6 komorowe. Cyan, Magenta, Yellow w 2 odcieniach. Czarny jest na oddzielnej głowicy. Jeśli zabrakło ci jasnoróżowego (jasna magenta) to nie wydrukujesz dokumentu txt na czarno. Jak wyjmiesz kolorowy toner to jełop krzyczy że brak tuszu i nie drukuje na czarnuo. ZGROZA. Słowem - drukujesz aż zabraknie ci 1 koloru. Potem cały pojemnik won do kosza.

Użytkownik 100nka edytował ten post 25 02 2013 - 14:31

  • 0

#19 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 25 02 2013 - 17:07

Zamienniki do HP są bardzo pojemne. W przeliczeniu kasa na pojemność = najtańszy stosunek. Co do trwałości to tak patrząc jak u mnie na półce leżą to minie rok zanim wyschną. Ostatnio udało mi się jednego uratować poprzez nalanie do nakrętki po słoiku troche goracej wody i włożenie tam zaschniętej dyszy. Normalnie stał pionowo aby dotykał wylotem do wody. Po 2 dniach troche popuścił, więc pomogłem mu czyścikami do uszu, potem przeczyszczanie już w samej drukarce i jakos działa :)
Epsony są bardzo ładnie drukującymi maszynkami ale to ścierwa najupierdliwsze na rynku. Tusze do nich są 6 komorowe. Cyan, Magenta, Yellow w 2 odcieniach. Czarny jest na oddzielnej głowicy. Jeśli zabrakło ci jasnoróżowego (jasna magenta) to nie wydrukujesz dokumentu txt na czarno. Jak wyjmiesz kolorowy toner to jełop krzyczy że brak tuszu i nie drukuje na czarnuo. ZGROZA. Słowem - drukujesz aż zabraknie ci 1 koloru. Potem cały pojemnik won do kosza.

Rozumiem że w HP nic takiego się nie dzieje, skończy się jeden to mogę dalej drukować? Epson 3520 ma 4 tusze tylko czy jest tak samo jak się skończy jeden że nic nie wydrukuje?

A co byście polecili bez faxu? Znalazłem HP Deskjet Ink Advantage 6525 oraz 5525
  • 0

#20 danielcr7

danielcr7

    Początkujący

  • 54 postów

Napisano 28 02 2013 - 00:32

Dobra pora na ostateczny wybór główni kandydaci to Hp 8600 oraz Epson 3520, macie jeszcze jakieś rady? Jak jest z tym epsonem czy jak skończy się jeden tusz to amen w pacierzu i nic nie będę mógł zrobić?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych